OldaB OldaB komentáře u knih

Deadpool: Válka Wadea Wilsona Deadpool: Válka Wadea Wilsona Duane Swierczynski

Podobné dojmy jako z filmu. Zábava určitě, ale můj šálek kávy to není. Po přečtení velmi rychle zapomenete, že jste něco četli.

12.06.2016 3 z 5

Samotný strach. Část první Samotný strach. Část první Matt Fraction

Krásná kresba, ale scénář se zastavil v 70. letech. Uvidíme, co se z toho vyklube ve druhém dílu, ale tuším, že to bude pompézní nic.

12.06.2016 3 z 5

Králové fotbalu Králové fotbalu Zdeněk Pavlis

Čtivé medailony o našich nejlepších fotbalistech, zvlášť ty dřívější jsou vynikající.

11.06.2016 5 z 5

Já jsem Zlatan Ibrahimović Já jsem Zlatan Ibrahimović David Lagercrantz

Rozporuplná osobnost ten Zlatan, asi bych s ním nechtěl stát ve frontě na rohlíky. Ale když uvážíte, z jakých poměrů vlastně vyšel, není se čemu divit. Občas se mi zdál text trochu neurovnaný (Zlatan mlel páté přes deváté), ale s odstupem času si myslím, že šlo o záměr.

11.06.2016 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Alex Ferguson

Jak jsem Fergusona většinou nesnášel, po přečtení už chápu, proč to vlastně dělá, jaká je jeho filozofie. Velice čtivé, plné zajímavých informací z fotbalové minulosti a současnosti. Doporučuji k přečteni, hlavně fotbalovým fanouškům.

11.06.2016 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá John Arcudi

Slyšel jsem, že tohle je nejlepší vetřelčí omnibus a po přečtení musím říct, že jsem se hodně dobře bavil. Mám hodně rád druhý film, takže se mi líbí ta atmosféra mariňáků a žoldáků. Žádný příběh není vyloženě slabý, dokonce i Mondo pobaví, byť trochu v lehčím duchu.

17.04.2016 4 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

O chlup lepší než první díl. Solidní nápady, řemeslně dobře napsané, slušně fungující postavy. A hlavně takový ten pocit, že tam ve tmě sakra něco je. Určitě se poohlídnu i po třetím díle.

17.04.2016 4 z 5

Spása Spása Garth Ennis

Taková odbočka, ale hodně příjemná. Trochu mi to připomíná první díl, u čtení jsem se vyloženě bavil. Ennis přidává několik nových šílených individuí, které rozhodně stojí za zapamatování.

14.03.2016 5 z 5

Konec iluzí Konec iluzí Garth Ennis

Cassidy poodhaluje roušku tajemství svého původu a atmosféra New Orleans prosakuje každou stránkou komiksu. Opravdu skvělý díl.

13.03.2016 5 z 5

Školní poradenství Školní poradenství kolektiv autorů

Ideální kniha pro ty, kteří chtějí založit poradenské pracoviště ve škole. Občas utopie a množství administrativy, ale na to už jsem si ve školství tak nějak zvyknul.

03.03.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

První přečtená kniha od Nesba a jsem spokojen. Syrová atmosféra, zajímavá hlavní postava, slušná zápletka. Tohle asi dobře nedopadne.

01.03.2016 4 z 5

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

Pro komiksáky povinnost, tohle jsou legendy.

29.02.2016 5 z 5

Captain America a Falcon: Utajená říše Captain America a Falcon: Utajená říše Steve Englehart

Moje oblíbená postava v jednom z těch zásadnějších příběhů. Pokud překousnete tunu textů, může se vám celkem líbit. Když to ale srovnám s Winter Soldierem, tak nevím.

29.02.2016 3 z 5

Mr. Sweet - Manhattanský detektiv Mr. Sweet - Manhattanský detektiv Bohumil Fencl

Kdysi jsem nadšeně četl v Kometě, takže nostalgie jako prase. A pořád se mi to líbí, Mr. Sweet je prostě borec.

29.02.2016 4 z 5

Lobo: Soukromý očko Lobo: Soukromý očko Alan Grant

Sebevražedná jízda hlavního hrdiny drsných příběhů, která končí špatně pro většinu zúčastněných. Al by mohl vyprávět.

29.02.2016 4 z 5

Příšerné dějiny smrti Příšerné dějiny smrti Clive Gifford

Sice pro děti, ale celkem jsem se tím pobavil. V mezivánočním čase ideálka.

24.01.2016 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Děj příjemně pádí, postavy jsou fajn. Jen mi to přijde krátké, škoda!

01.01.2016 3 z 5

Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Dan Černý

Ne úplně šťastné oddobí našich státu zpracováno čtivě a přehledně. S kresbou jsem měl na začátku problém, ale nakonec musím uznat, že mi k tomu celkem sedla.

18.10.2015 4 z 5

Most slz Most slz Stan Sakai

Vztahy Usagiho k ženám jsou zřejmě prokleté. Tento díl mi přišel hodně osobní, navíc jako bonus výborný Horečnatý sen.

18.10.2015 5 z 5

Příběh Tomoe Příběh Tomoe Stan Sakai

Pro Tomoe je zřejmě nachystán jiný osud, po minulém díle se mi to zdálo trochu slabší.

18.10.2015 4 z 5