OldaB OldaB komentáře u knih

Životní mač Životní mač Jaromír Bosák

Příjemné vánoční počtení, Bosák je borec. Hodně se mi líbí, že se nesnaží přes knihu vyřizovat si účty s lidmi, se kterými nenašel společnou řeč.

01.01.2014 4 z 5

Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Jan Palička

Parádní počtení pro milovníky fotbalu, ale také pro ty, co mají rádi zajímavé osudy. Pavel Horváth je prostě borec. Zajímavé, informačně nadité, humor.

26.08.2013 5 z 5

Ulrikova kladiva Ulrikova kladiva Dan Abnett

Výborný detektivní příběh z prostředí Warhammeru. Ideální příležitost, jak začít s tímto fantasy světem.

11.08.2013 5 z 5

Probuzení ďábla Probuzení ďábla Mike Mignola

Pokračování ságy o pekelníkovi se mi líbilo ještě více, než díl první. Nejde ani tak o protivníka upíra, ale o samotný účel zrodu Hellboye.

11.08.2013 5 z 5

Gotrek a Felix Gotrek a Felix * antologie

Celkem zklamání. Některé povídky lepší (především Šedý věštec), ale jinak veliká nuda.

31.07.2013 2 z 5

Otcové a synové Otcové a synové Stan Sakai

Další kvalitní porce příběhů z feudálního Japonska, opět palec nahoru. Závěr překvapil, ale přišel mi trochu krkolomný.

21.07.2013 5 z 5

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Famózní kniha, která mě přivedla ke čtení příběhů ze světa fantasy warhammeru. King využívá formu povídek, které na sebe navazují. V podstatě je to sword and sorcery zasazené do warhammeru, ovšem mistrně zpracované. Výborné chraktery, zajímavé nápady a setsakramentsky dobře se to čte.

21.07.2013 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Nápady, to je to, co posunuje tuto knihu na vrchol. Humor, (ne)typické slovní obraty Pavlovského, tah na branku. Bravo!

27.05.2013 5 z 5

Ekonomika Hollywoodu Ekonomika Hollywoodu Edward Jay Epstein

Zajímavé počtení, ze kterého budu citovat na setkáních s kamarády (neboli budu hrát chytrého). Některá fakta celkem síla (finanční pobídky, tvorba publika, kotrmelce v nových technologiích). Kniha velmi čtivá.

20.05.2013 5 z 5

Mistr a Markétka: grafický román Mistr a Markétka: grafický román Andrzej Klimowski

Zaujalo mě to, kresba pozoruhodná a příběh bych si rád přečetl i jako román. Pravda, občas jsem se trochu ztrácel.

07.05.2013 4 z 5

Jízda mrtvých Jízda mrtvých Dan Abnett

Bavil jsem se a celkem by mě zajímalo, čím se autor inspiroval. Konečné zúčtování mezi dvěma rivaly je nevyhnutelné.

07.05.2013 4 z 5

Bestie v sametu Bestie v sametu Jack Yeovil (p)

První polovina knihy mě hodně bavila a těšil jsem se, jak autor zamotané nitky originálně rozmotá. Bohužel závěr měl spíše pachuť šťovíku a navíc mi to přišlo hodně nastavené. Zjevná inspirace Jackem rozparovačem, inu proč ne.

18.01.2013 3 z 5

Genevieve Nemrtvá Genevieve Nemrtvá Jack Yeovil (p)

Soubor tří kratších novel, které bohužel nijak nevybočují z průměru. První se vrací ještě k velkému mágovi, další je jakousi variací na temnější Addamsovu rodinu, poslední pak řeší zapeklité rodinné vztahy.

18.01.2013 3 z 5

Drachenfels Drachenfels Jack Yeovil (p)

Detektivní příchuť a správná dávka hororu. Tuhletu knihu mám hrozně rád. Pátrání po vrahovi a atmosféra typu něco-je-prostě -špatně, super.

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Nářez pokračuje aneb bez nohy lze také udělat slušné peklo.

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Neskutečné nápady, ten člověk je bůh.

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Legendární bastard, hlavně nejdelší povídka výborná.

06.01.2013 4 z 5

Kámen a krev Kámen a krev Juraj Červenák

Příjemný povídkový soubor s oblíbenými hrdiny Ďura Červenáka. Zvláště zajímavé zjištění, že Metoděj a Cyril nebyli žádní suchaři.

06.01.2013 4 z 5

Souboj v Kitanoji Souboj v Kitanoji Stan Sakai

Další mistrovský zápas. Jsem zvědavý, jestli jednou zemře ten podlý donašeč, ha ha.

10.10.2012 4 z 5

Bezměsíčná noc Bezměsíčná noc Stan Sakai

Příběh ušouna pokračuje, tentokrát se zaměříme hlavně na ženské osazenstvo.

10.10.2012 4 z 5