OldaB OldaB komentáře u knih

Ostří trav Ostří trav Stan Sakai

Zase pecka, silné charaktery (třeba generál Ikeda), plno zvratů a také souvislostí z legend a bájí.

Roční období Roční období Stan Sakai

Pavouk je tak trpělivý...čeká, vyčkává na správnou příležitost. A pak udeří. Musím být jako pavouk.

Mezi životem a smrtí Mezi životem a smrtí Stan Sakai

Zase spousta příběhů, které doplňují univerzum králíka. A pomsta Inazumy je skovostná.

Stíny smrti Stíny smrti Stan Sakai

Směs povídek, kde kralují želváci. Pro mě trochu slabší díl.

09.10.2012 4 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Rudé hřeby - drak nás vede do podivního města
Gwahlurův poklad - piráti jsou jedna cháska
Za Černou řekou - číhají divoši, střez se jich
Meč s Fénixem - vrtochy temného mága
Šarlatová citadela - lest a šalba
Hodina draka - nejtěší zkouška krále Conana
Nemedijské kroniky II. - co bylo potom

07.10.2012 5 z 5

Sláine: Zabiják démonů Sláine: Zabiják démonů Pat Mills

I po letech to má pořád sílu. Těží především z kresby a výborné atmosféry.

18.09.2012 5 z 5

Neznámé slasti Neznámé slasti Vojtěch Lindaur

Velmi čtivé, spousty překvapivých souvislostí. Trochu ale postrádám časové zařazení textů, kdy byly napsány.

18.09.2012 4 z 5

Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku George Beahm

Pobavil jsem se a něco nového přiučil. Důvod, proč si znovu seriál pustit.

18.09.2012 5 z 5

Renegát Renegát Tomáš Bartoš

Hardcore sci-fi, které staví především na nápadech a výborné atmosféře. Některé dějové nitky občas skřípou a konec, byť překavapivý, mi tam tak nějak neseděl. Zřejmě se poohlédnu po Žoldnéřích. Škoda, že autor s psaním přestal.

06.05.2012 4 z 5

Pašeráci v oblacích Pašeráci v oblacích Vlado Ríša

Klasický rodokaps, který je díky leteckým soubojům hodně atraktivní. Jen ten závěr mi připadnul celkem odbytý.

28.04.2012 4 z 5

Věk mloků Věk mloků Karolina Francová

První příběh mi vyloženě nesednul a u jeho čtení jsem trpěl jako zvíře. Jednak mi postava Nikity nepříjde dvakrát symaptická, Kovář tentokrát také působil spíše jako nepovedený tragéd. Nápad s mloky není špatný, ale přijde mi to celé nějaké nedotažené. Zřídlo moci se mi oproti tomu líbilo hodně, tahle historka pasovala do agenturní mytologie jako ulitá.

23.04.2012 3 z 5

Fotbalová fabrika Fotbalová fabrika John King

Geneze fotbalového fanouška Chelsea. A teď nemyslím toho vesele skandujícího, ale toho drsňáka, který se pere v přítmí temných uliček u stadionu. Storkami z fotbalových utkání (plných levného piva a levného sexu) proloženo příběhy těch z druhého břehu, tedy těmi, co nefandí.

08.04.2012 4 z 5

Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Miroslav Žamboch

Nechat protivníka, aby vám utrhnul ruku a poté ho s ní zabít. Inu, ve světě JFK je možné všechno.

08.04.2012 4 z 5

Prokletí legendy - Dámská hra Prokletí legendy - Dámská hra Miroslav Žamboch

Tentokrát bez Kováře, ovšem náhrada je více než slušná - Andrea de Villefort. Bravůrně rozehraná hra se smrtící dámou. Lahůdka.

26.03.2012 5 z 5

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Rozjezd slušný, ale ke konci to ztrácí grády. Úvod k trilogii.

26.03.2012 3 z 5

Podhoubí smrti Podhoubí smrti Jiří W. Procházka

Šílená jízda, palivem jsou tentokrát houby. Občas jsem se v ději ztrácel, jako by některé pasáže chyběly.

20.03.2012 3 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Změna prostředí prospěla, turecko-uherské konflikty jsou myslím pole nezorané. Líbily se mi i úvahy o bohu, poměrně nenásilně mě vedly k vlastnímu zamyšlení. Hlavní hrdina je ale trochu méně sympatický než obvykle. Také se mi zdá, že Červenák už překonal svou tendenci neustále něco popisovat, spádu vyprávění je to rozhodně ku prospěchu.

09.03.2012 5 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Kdysi mi to přišlo jako totální úlet, což mi připadne i teď. Tentokrát jsem se ale bavil mnohem více. Bavily mě především historické souvislosti a německý únosce Otto.

28.02.2012 3 z 5

Zatmění Zatmění Jan Hlávka

Z první desítky možná nejlepší. Výtečná atmosféra, prakticky bez chyb, výborné postavy. Skvěle napsané.

28.02.2012 5 z 5

Kalibr .45 Kalibr .45 Petr Schink

Před lety se mi to hodně líbilo, dnes už hodnotím střízlivěji. Na konci až moc vaty, bod přidávám za postavu ďábelkého šerifa.

16.02.2012 3 z 5