OldaB OldaB komentáře u knih

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Autor si chtěl napsat příběh se vzducholoďmi a beze zbytku si to užil. Příjemně završená jízda.

12.02.2012 4 z 5

Se smrtí v zádech Se smrtí v zádech Miroslav Žamboch

Opět ideální kniha na cesty. Máte akorát jeden problém, včas vystoupit z autobusu.

12.02.2012 4 z 5

Chladná hra Chladná hra Tomáš Němec

Závěr trochu slabší, ale co se povedlo, je výborná atmosféra, nápady klanů nebo pátrání po mutantovi. V těhle mrazech hodně působivá záležitost.

05.02.2012 4 z 5

Armády nesmrtelných Armády nesmrtelných Miroslav Žamboch

Děj občas trochu skřípe a hlavně ubylo skvělých hlášek, škoda.

05.02.2012 3 z 5

Meč a tomahawk Meč a tomahawk Miroslav Žamboch

Typická žambochovina se skvělými nápady. Detektivní nádech tomu padne jako ulitý.

05.02.2012 5 z 5

Není krve bez ohně Není krve bez ohně Miroslav Žamboch

Po letech hodnotím mnohem lépe, než když jsem četl poprvé. Oceňuji hlavně Procházkovy dialogy a netradiční slovní obraty.

21.01.2012 4 z 5

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Začátek hodně těžkopádný, jako by něco chybělo. Posléze jsem se výborně bavil, některé nápady opravdu zajímavé a hodně překvapivé. Přizpůsobování upírů během staletí pokroku, inu proč ne. Konec mi připadl slabší, ale to je obecně Žambochova slabina.

20.01.2012 4 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Slušný rozjezd série, který jsem přečetl už počtvtré. Ideální do autobusu, jen dávejte pozor, abyste vystoupili ve správné stanici. Dříve bych dal asi za 4, ale některé další díly jsou přece jen lepší.

15.01.2012 3 z 5

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

Subjektivně trochu slabší než první kniha, ale zdá se mi, že jde spíše o ticho před mozkovou bouří. Měním názor na mangu a chválím.

15.01.2012 5 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Jedna z mých nejoblíbenějších knih a možná nejlepší dárek, jaký jsem kdy dostal k Vánocům. Jedna z nejlepších fantasy knih vůbec.
Nemedijské kroniky I - úvod k hyborskému světu
Věž slona - skrývá tajemného boha
Bůh v míse - Conan se setkává s temnými uctívači boha Seta
Darebáci v domě - legendární setkání v domě kněze
Dcera pána mrazu - po bitvě se může zdát leccos
Královna Černého pobřeží - Conan potkává Belit
Údolí ztracených žen - divoši v zajetí temných sil
Černý kolos - temný mág procitá
Stíny měsíční záře - Conan kozákem
A zrodí se čarodějka... - Conan na kříži
Zamboulské stíny - na procházce s lidojedy
Ďábel v železo vtělený - temné kouzla po staletí
Lidé Černého kruhu - uctiváči jsou jedna pakáž
Plíživý stín - dostihne Conana
Jezírko toho černého - v horách proti temnému bratrstvu

02.01.2012 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Hodně zvláštní koncept knihy, který mě nutil číst dále. Ale převládá ve mně spíše deprese, pohodové čtení to rozhodně není.

06.11.2011 4 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Po přečtení se těším na další díl, hodně povedená záležitost.

23.10.2011 5 z 5

Punisher: Dole je nahoře, černá je bílá Punisher: Dole je nahoře, černá je bílá Garth Ennis

Mafiánská óda na smrt, sága pokračuje.

Punisher: Matička Rus Punisher: Matička Rus Garth Ennis

Nemožná mise stojí tenotkrát před Punisherem. A Rusové nejsou vůbec hloupí, mají totiž generála Zakharova. Ennis naštěstí odolal a oblíbený Rusák se neobjeví. Přečteno jedním dechem.

Punisher: Irská kuchyně Punisher: Irská kuchyně Garth Ennis

Skvěle zvládnutá kniha z hlediska postav, tentokrát se Ennis doslova překonává. Kdo získá dědictví 10 milionů dolarů? A co na to Punisher? To ví snad jen Jan Tleskač.

Punisher: Na začátku Punisher: Na začátku Garth Ennis

Punisher je opravdu mnohem drsnější, rozhodně to není chlápek, kterého bych kdekoliv rád potkal. Ennis namíchal koktejl beznaděje, opravdu úchylných charakterů a nonstop akce. Fantastický závěr.

Velikáni v moci démonů Velikáni v moci démonů Michael Largo

Zajímavý exkurz do světa nejrůznějších závislostí. Až člověka překvapí, čím vším se dá trpět. Je to snad příčinou toho, aby člověk mohl tvořit, aby skutečně vyniknul? Občas zamrzí zbytečné překlepy a také některé zavádějící informace.

18.09.2011 4 z 5

Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc-Sec Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc-Sec Jacques Tardi

Seznámení s fr. komiksem veskrze výživné, příběhy brojí především atmosférou.

28.08.2011 4 z 5

Gossip Girl: Manga: Jen pro tvé oči 1 Gossip Girl: Manga: Jen pro tvé oči 1 HyeKyung Baek

Ze začátku děs, ale zas tak špatné to není. Knihy z této řady mě ale jistě minou. Jedna z prvních knih manga, kterou jsem dokázal přečíst, haleluja.

13.07.2011 3 z 5

Superfreakonomics - skrytá ekonomie všeho Superfreakonomics - skrytá ekonomie všeho Steven David Levitt

Výborná kniha, na kterou jsem v knihovně narazil naprostou náhodou. Ze zajímavosti jsem se do ní začetl a už ji nepustil. Jak nápadité propojení ekonomie s jinými společenskými vědami, všechna čest. Poměrně zásadní informace o nemocnicích, prostituci nebo zemském klimatu. Věděli jste, že ještě v 60. letech minulého století byl hlavním problémem planety v jejím ochlazování? Mohu jen doporučit.

06.07.2011 5 z 5