OldaB OldaB komentáře u knih

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Lepší než druhý deník (četl jsem jej dříve). Více nápadů, zajímavější.

12.06.2011 3 z 5

Maska démona Maska démona Stan Sakai

Další povídkový díl, který sbírá síly na epické střetnutí Usagiho s jeho nepřáteli. Trochu se mi vtírá kacířská myšlenka, že Sakaiovi docházejí nápady.

29.05.2011 4 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

První polovina knihy mě vyloženě nudila a v případném hodnocení bych se držel hodně dole. Přestože jsem u autora zvyklý na různé věci (třeba v románu Zalknutí), nápad ustřelené čelisti, kterou později sežerou ptáci, mi připadl už trochu přes čáru. Občas jednotlivé řádky skáčí kamkoliv autora napadne a řada věcí mi přišla jako víceméně klišé. Druhá část se mi líbila o poznání více, najednou mi to celé dávalo větší smysl. Nakonec mohu říci, že jsem se pobavil a přečtení nelituji. Sakra, konečně se musím dostat k tomu Klubu rváčů.
P.S. Kniha vyvolává pocity hnusu jako žádná jiná. Alespoň, co jsem četl v poslední době.

15.04.2011 4 z 5

Bouchačky, prachy a rock 'n' roll Bouchačky, prachy a rock 'n' roll Steve Overbury

Trochu jiný pohled na hudbu, tentokrát na práci manažerů. Zatraceně dobrá práce.

16.03.2011 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita: grafický román 451 stupňů Fahrenheita: grafický román Tim Hamilton

Těžká nuda, vyloženě jsem se nutil, abych to dočetl.

11.03.2011 1 z 5

Pražský rozparovač Pražský rozparovač Jan Bauer

Mám rád historii, proto jsem sáhl po tomto historickém románu. Bauer se skvěle vypořádává s atmosférou, ale zápletka je bohužel hodně provařená. Jako detektivka je to hodně slabé. Škoda.

27.02.2011 2 z 5

Spravedlivý hněv Spravedlivý hněv Markus Heitz

Po trilogii trpaslíků jsem se podíval do říše Alfů a musím říct, že to nebyl nadarmo strávený čas. Heitz je tentokrát mnohem sevřenější, kniha je čtivější a autor se oprostil od zbytečných kliček. Škoda, že kniha je v závěru víceméně useknutá, na další osudy si budeme muset počkat. Heitz je skvělý především v líčení citů postav, v tom je z hlediska fantasy opravdu na výši. Mám ale trochu strach, aby se mi nestalo to, co s trpaslíky. Po pár měsících prakticky nevím, o čem to bylo.

21.02.2011 4 z 5

Sex v dějinách Sex v dějinách Jan Bauer

Netradiční pohled na historii je opravdu zábavný a nenásilnou formou otevírá studnici nejrůznějších pikanterií.

06.02.2011 4 z 5

Šedé stíny Šedé stíny Stan Sakai

Trochu slabší díl ze skvělé série, ale je jasné, že po výborném Ostří trav je těžké navazovat. Sympatická nová postava alias inspektor Ishida.

01.02.2011 4 z 5