OldaB OldaB komentáře u knih

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Trochu jiné než film, který trochu více tlačil do humoru (hlavně černého). Hlavní postava je člověk, který to nemyslí nijak zle, ale život ho posunul na kolej, na které se prostě už nedá brzdit. Dojedete s ním na konec?

18.08.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

První třetina super, trochu evokuje můj oblíbený film Blade Runner. Pak to ale jde do klasiky bouchač proti zbytku, což mě trochu zklamalo. Možná to souvisí s tím, že od Kotlety očekávám nějaký literární posun a on se prostě jenom *urevsky dobře baví.

18.08.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Prvok lepší, neškodilo by občas trochu krátit. Také jsem měl při čtení pocit, že nejsem úplně cílovka, přišlo mi to jako čtení pro ženy. Druhá polovina knihy mě chytla více a celkem jsem byl zvědavý, jak autor splete jednotlivé příběhy. Po dočtení jsem spokojen, jako odpočinková četba výborné.

11.04.2020 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kniha se dobře četla, prostě jedete na vlně nostalgie. Hlavní hrdina ne až tak sympatický, občas spíše prudivý. Pro mě to zase takový hit není, ale možná to souvisí s tím, že dětství jsem prožil v osmdesátkách, ve kterých byl nerdovský život u nás těžko realizovatelný. Nebo mi to alespoň tak připadne.

10.02.2019 4 z 5

Catwoman: Selinina velká loupež Catwoman: Selinina velká loupež Ed Brubaker

Naprosto perfektní kniha. Brubaker je můj oblíbenec a kresba Cooka jednoduše geniální. Skvělý střípek do mozaiky světa Batmana.

04.02.2019 5 z 5

Zázraky Zázraky Kurt Busiek

Ke kresbě není co dodat, je to geniální dílo. Příběhově je to parádní exkurz do světa hrdinů.

02.01.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Poněkud překvapivě vyšlo další pokračování, které nemá přílišnou ambici dále rozvíjet univerzum Spadu. Ale dává si za cíl zabavit a to dělá setsakramentsky dobře. Hlášky, násilí, sex, vše umíchané v chutném koktejlu. Výborná odpočinková četba.

01.01.2019 5 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Výborné. Po prvním prolistování to nevypadalo, ale autorovi se parádně podařilo navodit atmosféru neznámé hrůzy. Kresba k tomu skvěle sedne.

01.01.2019 5 z 5

Každý je zločinec Každý je zločinec Ed Brubaker

Atmosférické a nápadité. Už chápu, proč je tento komiks tak ceněný. Po delší době opět něco, co se čte prakticky samo.

09.07.2018 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Moderní příběh s fantastickou kresbou. Ideální začátek pro ty, co si chtějí doplnit vzdělání v komiksové oblasti.

02.01.2018 5 z 5

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Má další schůzka ve světě DC komiksu. Tohle se mi líbilo, má to přesně to, co od akčního komiksu očekáváme. Luthor v roli prezidenta výborný. A ještě dlouho si budu pamatovat stránku s hrdiny, kteří mají zastavit Batmana a Supermana. Plus body za vzájemný dialog v rámci celého komiksu.

02.01.2018 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Hrdinou se můžete stát rychle, ale je těžké se s tím vyrovnat. Lidé nechtějí slyšet pravdu, protože by se pak sami stali hrdiny. Rozhodně lepší než druhý díl, ale na jedničku to zkrátka nemá.

02.01.2018 4 z 5

Fax ze Sarajeva Fax ze Sarajeva Joe Kubert

Odpověď pro ty, kteří si myslí, že komiksy jsou jen pro děti. Hrůzy války z pohledu normálního člověka. Výborné.

31.12.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Strašně zajímavá kniha, o které jsem praktiky nic nevěděl, ale po mediální masáži jsem si řekl, že je na čase si ji přečíst. Přistupoval jsem k ní spíše skepticky, ale po přečtení musím říct, že jsem se výborně bavil. Deníkové záznamy k tomu sednou, i ten patos je snesitelný. Při četbě jsem hlavní postavě fandil jako málokdy.

31.01.2017 5 z 5

Bílá věž Bílá věž Juraj Červenák

Dotřetice a zase jinak. Červenák si zřejmě chtěl napsat svůj Návrat krále a myslím si, že se mu práce zdařila. Jeho velkou výhodou jsou nastudovaná fakta a zajímavosti, které dokáže v románu funkčně využít. Hodně vydatná četba, ale pořád se něco děje, takže se to čte samo. Po letech jsem konečně tuto trilogii dočetl.

26.01.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kotleta si tentokrát dal s knihou práci (nebo mi to tak alespoň připadne) a na výsledku je to poznat. Styl hrdinské soldatesky tomu sedne, hlášky také pálí o sto šest. Občas překvapí i dotažené motivy vypravování. Jasně, pořád je to brak, ale takový si dám určitě líbit.

25.01.2017 5 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Knihu jsem četl už několikrát a vždycky se mi líbí. Červenák zde převyprávěl ruské byliny po svém, s nadhledem a vypravěčským mistrovstvím. Je to příběh o hrdinství, o odvaze, o družině. Možná moje nejoblíbenější autorova kniha.

29.12.2016 5 z 5

Těšil jsem se a dostal to, co jsem tak nějak očekával. Kresbu Jaromíra 99 mám rád a mám pocit, že se neustále zlepšuje. Skvěle pracuje s emocemi a atmosférou. Libreto Jan Nováka je pak přesné svou promyšlenou strukturou, s citem pro detail.

21.12.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Při čtení se mi často zdálo, že se Brown už vyčerpal a vykrádá sám sebe. On i ten Langdon mě už celkem rozčiluje, jak se k něčemu vždycky přimotá. Závěr mi ale přišel zajímavý a vylepšil tak ne úplně dobrý dojem, který jsem měl na začátku. Dobré, ale Šifra je jenom jedna.

12.06.2016 4 z 5

Černá orchidej Černá orchidej Neil Gaiman

Gaiman je vyjímečný autor, ale musíte mít na něj náladu. To je prostě fakt. Příběh jsem rozečetl několikrát, na začátku se do děje poměrně těžko proniká. Zapojení komiksového univerza je vynikající. Po přečtení jsem na komiks poměrně dlouho myslel. Zase bod pro Gaimana.

19.04.2015 5 z 5