OldaB OldaB komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Při čtení se mi často zdálo, že se Brown už vyčerpal a vykrádá sám sebe. On i ten Langdon mě už celkem rozčiluje, jak se k něčemu vždycky přimotá. Závěr mi ale přišel zajímavý a vylepšil tak ne úplně dobrý dojem, který jsem měl na začátku. Dobré, ale Šifra je jenom jedna.

12.06.2016 4 z 5

Černá orchidej Černá orchidej Neil Gaiman

Gaiman je vyjímečný autor, ale musíte mít na něj náladu. To je prostě fakt. Příběh jsem rozečetl několikrát, na začátku se do děje poměrně těžko proniká. Zapojení komiksového univerza je vynikající. Po přečtení jsem na komiks poměrně dlouho myslel. Zase bod pro Gaimana.

19.04.2015 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Dobré, ale čekal jsem více. Přiznávám, že to může být moje chyba, protože co se týká Sapkowského, tak jsem vyloženě nekritický. Kresba sedí, občas mi ale prišla taková nějaká opakující se. Postava Zaklínač mi spíše připomínala ukecaného Hellboye. Také scénář, byť atmosférický, s ničím extra objevným nepřišel. Za koupení to stálo, ale jestli si to někdy přečtu ještě jednou?

22.03.2015 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Ve druhém díle autor pokračuje v atributech, které nastínil již dříve. Postavy výborné, také kvitují zasazení děje do rudolfínské Prahy. I závěr mě celkem příjemně překvapil. Už se těším na další díl.

02.01.2015 5 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Petr Kopl

Koupil jsem v Levných knihách, takže spíše kvůli ceně. Ale po přečtení uznale pokyvuji hlavou a už chápu, proč jsou všichni z Kopla tak odvaření. Nápadité, vtipné a hlavně české.

16.07.2014 5 z 5

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Přijdete takhle do vězení a sedí tam čtyři chlápci. Který z nich je magor, co dokáže malým holkám uřezat hlavy?

08.10.2012 5 z 5

Bivoj válečník Bivoj válečník Juraj Červenák

Vynikající rozuzlení příběhu plné zvratů a skvělých postav. Zvláště chválím postavu Hordaga, avarského kapkana, a jeho proradné sestry, čarodějky Ašigy. Bude někdy pokračování?

07.10.2012 5 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Po výborném prvním dílů přichází zklamání, alespoň pro mne. Hlavní hrdina tentokrát pátrá po tajemné zbrani kdesi v poušti. Což o to, nápady Červenákovi nechybí (např. sumerská božstva), ale celkově to příliš nefunguje (hlavně mi to přijde jako úplně jiná kniha než jednička). Nevím proč zbytečně přerušovat knihu deníkovými zápisy a ještě tak nastavovat děj. To, co se mi tak líbilo na přechodím dílu, je bohužel pryč. Doufám, že zakončení trilogie laťku zvedne zase o pár centimetrů výš.

26.03.2012 3 z 5

Výborně doplňuje údaje, které jsem "nastřádal" při čtení knih od Murakamiho. A nutno přiznat, že se na spisovatele dívám teď úplně jinak. Šíře jeho záběru je opravdu široká a životní filozofie jasná. Ten člověk chce něco dokázat. Po přečtení jsem získal zase maličký kousek sebedůvěry, což se mi stává zřídka. Že bych začal běhat ...?

08.05.2011 5 z 5

Batman v černé a bílé Batman v černé a bílé Neil Gaiman

Kdysi jsem četl v Crwi pár příběhů a těšil jsem se, až to vyjde souborně. Bohužel šlo zrovna o ty nejlepší, hlavně poslední oddíl knihy je hodně slabý. Pro mě spíše zklamání.

04.02.2024 3 z 5

Při výkonu služby Při výkonu služby Greg Rucka

Výborná detektivka z policejní stanice Gothamu. Batman opravdu čisté vedlejší a nepříliš sympatická postava. Trochu to připomíná Moorův Top Ten. Vynikající práce.

08.01.2024 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Hezky napsaná variace Zaklínače. Autorce se daří především v dialozích, které hodně dobře spoluvytvářejí celkový fantasy rámec. Tohle se povedlo.

22.07.2023 5 z 5

Velvet Velvet Ed Brubaker

Špionážní thriller s hodně zajímavou hlavní hrdinkou. Brubaker opět nezklamal.

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Drtivou většinu povídek jsem četl v jiných povídkových sbírkách. Přesto koupě nelituji, je to kvalitní čtivo a takhle ucelené dává smysl.

Ostří oceli Ostří oceli Miroslav Žamboch

Samozřejmě nostalgie. Při intenzivním čtení je občas patrné, že Žamboch používá hodně podobný syžet ve většině svých povídek. Dokáže je však vždy obzvláštnit svým neopakovatelným stylem. Doporučuji.

Krásky a vetřelci: Pulp stories Krásky a vetřelci: Pulp stories * antologie

Mám rád české fantasy povídky, v Kráskách se klasicky střídají výborné věci s těmi slabšími. Hned na úvod výborný Heteša, od kterého jsem moc nečetl a budu to muset napravit. Druhý hezký kousek Říkali mu Hurikán se četl prakticky sám. Kotleta s Koskem slabší, ale to už se mi zdá delší dobu.

09.04.2023 3 z 5

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Ale jo, dobře se mi to četlo. Občas patetické, ale to už jsem si u mistra tak nějak zvykl. Druhá polovina je horší, ale to zřejmě kvůli COVIDU. V té době se máloco dělo.

06.02.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pořád se to dobře čte, ale tentokrát mě strašně štval hlavní hrdina. Plus ty jeho "dcery", ty bych bil jak žito.

06.02.2022 3 z 5

Encyklopedie komiksového filmu Encyklopedie komiksového filmu Petr Cífka

Za sebe musím napsat, že to je výborné čtivo. Ideální pro prosvištění informací a získání tipů na obskurní filmy. Autoři jsou nadšenci, což k tomuto typu literatury výborně sedne.

30.03.2021 5 z 5

Encyklopedie akčního filmu Encyklopedie akčního filmu Petr Cífka

Bomba! Hlavně pro ty, co zažili časy půjčování VHS. Jo to byly časy. Jinak chápu, že kdo nedorůstal v první polovině devadesátek, toho pravděpodobně nechá kniha chladným.

30.03.2021 5 z 5