Ondra_P Ondra_P komentáře u knih

Po nadšení z knihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma jsem nemohl nenavázat další knihou od Ladislava Zibury. Musím říct, že jsem byl vzhledem k mým očekáváním mírně zklamán, každopádně další knihu si zase přečtu.

13.05.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Fantom z Blackwoodu jednoznačně překonal mé nadšení z předchozích knih ze série Strašidelné domy. Skvěle vystupňovaný děj, takže se mi těžce odkládala kniha po dočtené kapitole. Tak a teď už se jen těšit na další knížku od Darcy Coates.

15.01.2022 5 z 5

Mengeleho dvojče A-782 Mengeleho dvojče A-782 Pavel Baroch

Povedená kniha, ve které se příběh hlavního hrdiny prolíná s historickými informacemi, které příběh skvěle doplňují. Kniha je poměrně krátká, takže se dá přečíst na jeden zátah a je doplněna fotografiemi. Doporučuji.

22.09.2020 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

O kousíček lepší než Hračkář. Všechny teorie, postupy a Theovy nápady jsou srozumitelné a lehce uvěřitelné, takže se člověk neztrácí ve spoustě odborných výrazů, tak jako tomu bylo u předchozího dílu série. Čtení mě bavilo a opět díky krátkým kapitolám rychle plynulo. Už se těším na další díl :-)

18.11.2019 4 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Povedený krimi thriller, se sympatickou hlavní dvojicí i zbytkem týmu. Příběh je komplikovaný (řeší se více případů najednou) tak, aby byl zajímavý a zároveň nebyl matoucí. Čtení jsem si užil :-)

14.11.2019 4 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

"Přemýšleli jste někdy o tom, jak dlouho trvá vykopat hrob? Tak už nepřemýšlejte. Trvá to celou věčnost. A ať si představíte jakýkoli čas, zdvojnásobte ho."

Když se Erin a Mark vezmou, zdá se, že mají dokonalý vztah, jediná věc, která jim komplikuje život je, že Mark přišel o práci bankéře, ale rozhodnou se, že si tím nenechají zkazit jejich líbánky snů na Bora Bora.

Při potápění narazí na tašku, která obsahuje něco, co by mohlo navždy změnit jejich životy.

Skvělý začátek, ale zbytek knihy se docela vleče. Vyjma dvou hlavních postav jsou zde ostatní, tak nějak trochu navíc a na konci zůstane až moc nezodpovězených otázek.

05.11.2019 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Tahle kniha je pro mě docela zklamáním. Chybělo mi v ní více napětí, na které jsem u Paris zvyklý.

26.09.2023 3 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Soubor povídek, jak už tomu bývá, některé byly slabší a jiné stály za to. Celkově beru tuhle dvojknihu jako povedenou.

05.12.2022 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Jak už bylo zmíněno. První polovina skvělá, napínavá.. Druhá polovina nudná a čtení se i u tak tenké knížky táhlo. Zatím nejslabší ze 4 Karikových knížek co jsem četl.

16.06.2021 3 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Silný příběh, ovšem kniha je napsána trošku jiným způsobem, než knihy které vycházejí nyní, takže mně úplně nevtáhla a četl jsem ji vždy po kouscích.

11.06.2021 4 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Kniha se mi moc dobře nečetla, neustále jsem ji odkládal a nemohl jsem se začíst. První polovina slabší, závěr už měl docela spád.

17.04.2021 3 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Velké zklamání. Asi jsem čekal od knihy něco jiného. Začátek nebyl tak špatný, ale později mě některé pasáže doslova nudily a byl jsem rád, že mám knihu za sebou.

29.01.2021 1 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Já jsem z téhle knihy nadšený, tak jako spousta komentářů pode mnou bohužel nebyl. První polovina knihy byla bez napětí a do čtení jsem se nutil. V druhé polovině kdy se dozvídáme více podrobností z minulosti už to bylo lepší. Závěr knihy, jak už se tu zmiňuje, byl zbytečně překombinovaný a přitažený za vlasy. Když to shrnu, je to takový lepší průměr, ale znovu bych si knihu už nepřečetl.

03.01.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Na mě až moc odborných výrazů a vědeckých pouček.. I přes to mě kniha bavila, rychle ubíhala díky krátkým kapitolám, ale přece jen bych uvítal o trochu zamotanější příběh, proto místo plného počtu dávám 4 hvězdičky :-)

11.05.2019 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Velice poutavý příběh se zajímavou zápletkou. Vztahy mezi postavami jsou zde dobře vykresleny. Napínavé čtení s překvapivým koncem.

14.04.2019 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opět velice silný příběh. Sice jsem byl ze začátku mírně zklamán, že se nebude odehrávat v Osvětimi, tak jako Tatér, ale zklamání záhy přešlo a ve finále jsem byl velmi spokojen.

03.02.2022 5 z 5