Opatov Opatov komentáře u knih

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Zpocatku jsem mela problem se zorientovat, ale pak to dostalo spad. Trochu vzdalene knizka pripomina Ten bajecny den. Ale opravdu vzdalene. Deti se tu stavaji nadeji pro budoucnost a preziti, Ender se postupne propracovava z outsidera na favorita. Rozuzleni je prekvapive. Doufam, ze se tato fikce nenaplni v realnem zivote, pribeh je totiz hodne nadcasovy, ale perfektni a nuti k cteni dalsiho dilu.

05.12.2018 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Krasna zena, nevsedni zivotni pribeh. Poslouchala jsem jako audioknihu, vtipne i kdyz drsne. Doporucuji.

21.10.2018 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Moznost zalehnout na matrace a cist si Kmotra, to je proste nabidka, ktera se neda odmitnout!

29.09.2018 5 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Kniha ma rozhodne vtipne momenty. Bohuzel si nejsem jista, jestli byla sepsana jen pro pobaveni nebo jestli je to snova fikce velmi neuspesneho muze, ktery se doma nachazi na konci potravinoveho retezce.

28.09.2018 5 z 5

Lide maji z vlku strach a opravnene. Vlci se ridi instinktem, staraji se o mladata i o starsi jedince. Smecka vlku ma svuj pevny rad, ktery neni dan majetkem. Ale bohuzel svuj boj s civilizaci prohravaji. Tezko muze nekdo ocekavat, ze vlk bude po vecerech cist pohadky oveckam na blizke farme. Krasna knizka a jeste hezci fotografie. Doporucuji!!!

28.09.2018 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Mestecko, ktere vyleci pretizene a uspesne zeny. Prekvapive jiny konec, nez ve filmovem zpracovani. Doporucuji!

23.09.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Pribeh dvou sester a jejich boj o preziti. Neumim si predstavit, jak se potom Vera mohla zaclenit do normalniho zivota, tyhle vzpominky nic a nikdo nevymaze. Drsny pribeh, ale doporucuji.

18.09.2018 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Florida. Gradujici detektivka, ve ktere se strida dej a zapisky vraha. Prekvapivy konec.

15.09.2018 5 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Joy Fielding. TOP autorka. Napinava detektivka, dej ma spad, precteno jednim dechem. Doporucuji !!!

15.09.2018 5 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Mrazivy thriler o zmizeni ditete. Reporterka patra po dukazech, kruh podezrelych se nakonec uzavira kolem rodiny a jejich nejblizsich. O zavadejici stopy a hororove momenty neni nouze. Rozuzleni je prekvapujici, pravdu jsem tusila opravdu az ke konci knihy. Doporucuji.

12.09.2018 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Poutave napsany pribeh svetozname topmodelky, ktery zacina emigraci jejich rodicu. Odcizeni diky politicke situaci melo negativni vliv na vztah k rodicum. Ale v konecnem vysledku tato emigrace opravdu mela kyzeny efekt a modelce nakonec skutecne pomohla k zacatkum v Parizi. Kniha popisuje pomerne podrobne vztahy rodicu, prarodicu a krutost tehdejsiho rezimu vuci emigrantu.

10.09.2018 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Obdoba Zapisku odstrelovace. Kniha je denikem vojaka, ktery si diky vynikajicim streleckym schopnostem vyrazne zlepsil zivotni podminky. Neresi smysl valky. Plni prikazy a bojuje o preziti. Brutalni sceny jsou vyliceny velmi detailne. Zajimave jsou momenty ustupu. Knizka je napsana velmi poutave, brutalnim scenam se pri tomhle tematu neda vyhnout. Ale moc se mi libila, mozna i diky tomu, ze jsem mela nadherne namluvenou audioknihu.

09.09.2018 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Nadherna knizka, cte se sama. Film nezapomenutelny. Skutecny pribeh profesionala, ktery se prosadil na obou stranach zakona.

09.09.2018 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Příběh se rozbíhá pomalu. Pachatel je zpočátku sice šílený, ale postupně se mění v naprostou zrůdu. Co se mi hodně líbilo, byl konec.
Od autorky jsem ale četla lepší knihy.

01.04.2024 3 z 5

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Začínám se těšit na každé další audio s psychologem Steinem. Klasicky komplikovaný případ a podezřelí se střídají.
Každým dílem lepší.

04.11.2023 5 z 5

No Filter No Filter Pavlína Pořízková

Opravdu ztráta času. Četla jsem Případ Pavlína i Léto modelky. Ale tohle je směs textů a vzpomínek, které vůbec časově nenavazují. Velké zklamání.

13.07.2023 2 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Audio, zřejmě jedině díky tomu jsem vydržela až do konce... Přechod od profesora k potápěčce se podle mého názoru moc nezdařil. I když pozitivní je, že v knize není tolik technických detailů.

12.07.2023 3 z 5

Krásná knížka, která je plná citu. Doporučuji

18.01.2023 5 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Audio. Drsný začátek a ještě drsnější pokračování. Reece se rozhodl pomstít. Postupně zjišťuje komu... Samozřejmě mu zbylo pár kamarádů. Děj má spád a seznam se úspěšně plní. Rozhodně si přečtu další díl, protože z epilogu je jasné, že Reece bude mít možnost pokračovat v dalších akcích.

08.11.2022 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Krásné prostředí Aljašky. Taky mám ráda psy. To je tak asi všechno.....

28.10.2022 2 z 5