Opatov Opatov komentáře u knih

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Rok 1940 vyprávěný formou dopisů a denikovych zápisů. Knížka, která pohladi, i když se děj odvíjí v období války. Doporučuji.

20.12.2020 5 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Jeden z nejlepších dílů. Pátrání po zmizelé manželce nakonec Krauze nasměruje nečekaným směrem. Není tady tolik politiky, což je pozitivní.

15.11.2020 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Úplně nový Minier. Čína, osobní počítače, Moira objevuje svět miliardáře. Proč, to se dozvíme až opravdu na konci. Přitom pátrá po vrahovi žen. Pěkná detektivka, někdy trochu zdlouhavé. Zajímavý námět. Ale stejně raději čtu toho starého Miniera.

18.09.2020 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Příběh z doby od znárodnění až do roku 1968. Každý ze salonu má svůj osud, v některých případech byly části příběhu vypůjčené z jiných životů, jak sama autorka uvádí. Ale základní fakta částečně odpovídají historii.
Těžká doba. Každý z hrdinů ji pojme jiným způsobem a podle toho se odvíjejí jejich osudy.
Určitě stojí za přečtení.

13.09.2020 5 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Počet stran 750. To vyděsí. Ale čte se dobře. Indie, slumy, kladní gangsteři, filozofické hlášky. Určitě se nebude líbit všem. 2x jsem knížku odložila a pak se k ní zase vrátila. Ale nakonec musím říct, že je to úžasná knížka, ve které autor uplatnil obrovskou dávku fantazie a z hlavního hrdiny udělal Jamese Bonda.

20.08.2020 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Po přečtení Panského domů trochu zklamáni. Prolínání dvou časových rovin se mi líbilo. Ale děj se odvíjí pomalu, skoro bych řekla, že je uměle natahován a to je knize docela na škodu. Ani téma doby válečného Německa a doby po roce 1989 se myslím úplně nepovedlo.

22.06.2020 3 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Do třetice všeho dobrého. Tenhle díl se mi líbil nejvíc. Zajímavá zápletka na pozadí předválečného Berlína, opět propojená s politickou situací. I když knížka je poměrně rozsáhlá, děj má spád. Souběžně probíhající dvoji pátrání, válka mezi gangy a opět sympatický Rath.

06.06.2020 5 z 5

Zvláštní detektivka od výborné autorky. Konec mě hodně překvapil.

21.05.2020 4 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Audio. Počet postav se nedá spočítat. Chování jednotlivých aktérů lze v některých chvílích těžko uvěřit. Naštěstí je to knížka útlá a trápení netrvá dlouho.

16.05.2020 2 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Detektivky od Dominika Dana nikdy nezklamou.
Tahle má opravdu nečekané rozuzlení. Celá série Naše město je skvělá, doporučuji audio.

14.05.2020 5 z 5

Profesionál Profesionál Ed McBain

Oblíbený autor. Skvělá detektivka. Napínavé až do konce. 87. revir nikdy nezklame.

27.04.2020 5 z 5

Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Charles Brandt

Viděla jsem i film. Skvělé, oboje. Vzpomínky Sheerana, který se z chudého irského chlapce vypracoval na zabijáka mafie a měl velmi blízko k Hoffovi, jehož smrt zůstala nevyjasněna. Pravděpodobně se jedná o pravdivé vzpomínky, které se týkají i atentátu na Kennedyho. Po Kmotrovi další skvělá kniha z mafiánského prostředí.

08.04.2020 5 z 5

Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Obonete S. Ubam

Česko versus Nigérie. Narodil se ve smíšeném manželství. Díky svojí barvě kůže se odlišoval jak v Čechách, tak v Nigérii.
Krásně popsaná mentalita a způsob života obyvatel Nigérie, především pak přístup k finančním záležitostem a zákonům. Tím si mě knížka dost získala.

04.04.2020 4 z 5

Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Jiří Hanibal

Historicky román o životě šlechty v době Rudolfa II. Dobře popsané skutečné historické postavy žijí svůj život na pozadí mocenských a náboženských bojů.
Určitě stojí za přečtení.

29.03.2020 4 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Tak tohle byl nejpoutavější díl z celé série.
Příběh zavedl Herminu do Francie. V době, kdy šlechtu popravovali jak na běžícím pásu, na ni číhá nebezpečí na každém kroku. Těším se na další díl.

23.02.2020 5 z 5

Palác zrady Palác zrady Jason Matthews

Perfektní!!! Mnohem lepší než Rudá volavka.
Dominika se vrátila do Moskvy a vlastně nemůže nikomu věřit. Kromě kontaktů s Nashem, jsou její úspěchy navic předmětem závisti ruských agentu a je tak neustále v nebezpečí života. Děj má spád a už se těším na další díl.
Skvělá kuchařka.

18.02.2020 5 z 5

Kořist Kořist Wilbur Smith

Indie, piráti, boj o moc vyústí v boj o holý život. Naivní Christopher, naivní Francis. Oba život velmi rychle poučí. Nejdůležitější postavou je Tom, charakterni, charismatický dobrodruh, který všechny postavy propojuje. Krásné dobrodružství, ze kterého je jasně patrná autorova znalost prostředí a zvyků. Díky detailům příběh úplně ožívá. Pro mě byl nejzajímavější průběh lovu na tygra.

23.12.2019 5 z 5

Skvělá audiokniha. Pokračování absurdních zážitků je aktuální, řeší současnou politiku a přitom nepostrádá vtip a poučení. Čekala jsem sestupnou tendenci příběhu, ale myslim, že druhý díl je dokonce lepší. Co do absurdnosti nemá stařík konkurenci. Jedině snad Trhačka zubů....

14.12.2019 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Oldřich z Chlumu, Ota a Diviš v akci. Tentokrát má velký prostor pro pátrání Diviš. Královské pláště a právo prvni noci a je z toho další krásný příběh.

17.11.2019 5 z 5

...až navěky ...až navěky James Jones

Kultovní válečný román, podle mě jeden z nejlepších. Čte se samo. Určitě doporučuji. Příběh o lásce, kamarádství a boji o přežití. Prostě nádherná knížka. Vztahy několika muzu a zen postupně graduji a propojuji se v dojemnem konci.
Hodně podobný je Král krysa, ale tohle se mi líbilo snad ještě víc.

20.10.2019 5 z 5