Opatov Opatov komentáře u knih

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Další výborná kniha od Wyndhama, kterou jsem si chtěla už dlouho přečíst. Zajímavý námět. Opět sci-fi, opět invazivní druh. Opravdu jsme nejvyspělejší civilizací? Úzká knížka, graficky zvláštní obálka přesně vystihuje děj, přečteno na jeden zátah.

14.08.2021 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Knihy s válečnou tématikou jsou v kursu. Tahle je navíc s nevšedním námětem. Sice fiktivni, ale opět zde defilují hrůzy války.
Magda už ve své rodině poznává různý pohled matky a otce na válku. Práce, pro kterou byla vybrána, ji nejdříve vyděsila, ale pokud nechtěla riskovat další osud, neměla na vybranou. Další události ji však neumožnily, aby byla nestranná. Zajímavé téma.

04.07.2021 4 z 5

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Audiokniha. Pro mě neznámý autor. Dobrá detektivka, napínavé až do konce. Určitě bych si od autora chtěla přečíst další. Možná lepší než Dominik Dán. Doporučuji.

12.05.2021 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Příběh 4 spolužaček. Každá je jiná a tak má každá jiný problém. Dobře poskládané úplně obyčejné příběhy. Dobře se čte.

09.05.2021

V tieni V tieni Dominik Dán

Příběh se odvíjí v době "Ponozkového vraha". Určitě jsou ve výhodě ti, kdo četli Bestii a další knihy. Méně politiky, což je pozitivní. Jinak opět skvělý příběh a popis pátrání v dobové atmosféře a na základě faktů. Trochu překvapivý konec, který ale lze vytušit už mnohem dříve...

14.04.2021

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Jonasson opět ve formě a opět překvapil a pobavil. Studnice nevycerpatelnych nápadů. Laťku u předchozích knih nasadil hodně vysoko, po posledních dvou knihách jsem čekala sešup. Ale nestalo se. Vidina pomsty a spojení proti společnému nepříteli utužuje vztahy. Tak ztřeštěné až je to skvělé. Doporučuji.

25.02.2021 5 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Druhý díl. Stejná úroveň. Velmi dobře napsáno a stejně jako v prvním díle určitá naivita při rozuzlení celého příběhu.
Ale jinak opět velmi dobrý námět a zápletka.
Určitě si přečtu další 2 díly. Bohužel k napsání dalších už diky osudu nedošlo ...

26.01.2021

Dravec Dravec Marek Epstein

Rozhodně čtivá knížka. Úhel pohledu matky, otce a dcery. Psychopat a násilník, částečně díky výchově svého otčíma, manipulujicí s lidmi, těžko změní své sobecké chování, ať bude žít s kýmkoliv.
A zázraky se prostě dějí.... i když mají hořkou příchuť.

13.01.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Styl psaní autorky je stále stejný, její knížky se mi líbí. Ale úrovně Kroků vraha tahle rozhodně nedosahuje. Doufám, že další kniha bude lepší.

13.09.2020 4 z 5

V dnešní uspěchané době plné technických vymožeností určitě doporučuji se zastavit a přečíst si jednoduše podané názory na život.
Skvělá knížka.

26.07.2020 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Audiokniha. Nevím, možná záleží na náladě. Ale knížka je depresivní a chvílemi zdlouhavá. Střídání osob mi tady docela vadilo. Catherine a její dráha švadleny jasně svědčila o tom, že knížku psal někdo, kdo nikdy nešil. Stejně i její další zážitky svědčí o tom, že knihu nepsala žena. Některé pasáže jsou tím pádem dost mimo. Simonova postava je už více uvěřitelná, ale velmi ponurá.
Vlastně ani ten konec se mi moc nelíbil, i když je nejlepší z celé knihy.

24.07.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

První část knihy byla lepší, druhá už trochu nuda a konec se mi nelíbil vůbec. Hlavní hrdinka nesympatická. Celkově slabší průměr.

06.07.2020 3 z 5

Smrtící pravidla Smrtící pravidla J. D. Robb (p)

Eva a Roarke a jejich pátrání v budoucnosti mě snad nikdy neomrzí.

27.06.2020 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Zmizení dívky v minulosti a vražda sestry, to je důvod, proč se novinářka Fiona vydává pátrat do bývalé internátní školy. K tomu navíc pořádná dávka duchařiny. Mrazivý příběh pro zimní večery.
Dobře napsané, prolínání časových linek propojuje jednotlivé události.

15.06.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tak trochu pohádka. Ale příběh Franky bojující proti fašismu byl docela hezký. Z toho, jak mladé fanaticke Němky udávaly vlastní rodiče, až mrazí. Stejně jako z toho, jak se uvolňovaly postele pro raněné.
Zápletka docela dobrá, až na to opakované zázračné uzdravení.

25.05.2020 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Depresivní příběhy žen jedné rodové linie. Úplně mi to připomnělo Heřmánkové údolí. Trpké odevzdání nést svůj úděl. Ale velmi dobře se čte, od knížky se nedá odejít. Asi se nebude líbit každému, tahle literatura je spíše pro starší čtenářky.

22.05.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Po přečtení knihy Ta přede mnou, jsem byla zvědavá, čím autor překvapí.
Role volavky, na kterou mladá žena dlouhodobě přistoupila, je dobré napsaná.
Až do úplného konce čtenář neví, na čem je. I když konec trochu neuvěřitelný.
Ale jo, líbilo se mi to.

18.12.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Audiokniha. Postava Emmy a Jane je načtena různými hlasy, což při částem střídání postav a časových rovin usnadňuje orientaci v ději.
Z hlediska architektury bydlení určitě zajímavé téma, ale asi bych v takovém neosobním a elektronický řízeném domě nechtěla bydlet, protože pokud dojde v počítačovém systému k chybě, stává se dům nebezpečný. Ale asi jednou v budoucnu budu tohle bydlení úplně normální. Postavy v knize jsou vesměs nějakým způsobem divné, zvrácené nebo zoufalé. Ale jako celek se mi docela líbilo. Až na ten úplný konec, asi by se mi líbil trochu optimističtější výsledek pro Jane. Konec prostě zkazil můj dojem z knihy. Ale námět opravdu dobrý a střídání postav a časových rovin perfektní.

18.12.2019 4 z 5

Jak chovat muže aneb Manuál pro otrlé Jak chovat muže aneb Manuál pro otrlé Daniela Kovářová

Trochu zastaralým způsobem napsaná kniha, která není ničím jiným, než shrnutím frázi. Ano, občas jsem se zasmála, ale čekala jsem od knihy mnohem víc. Četla jsem od autorky Oko za oko a to se mi libilo.

03.12.2019 2 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Konečně jsem dočetla další díl. Četla jsem kdysi Pána hor, který je mnohem delší, ale taky krásný. Tahle sága je o dvou sestrách, které poznaly neštěstí, chudobu, lidskou zlobu a přišly o své nejbližší. Sága na rozdíl od Pána hor nemá takový časový rozsah. Příběh se vyvíjí během jednoho lidského života. Kromě historických souvislostí s tajemstvím původu obou sester a jejich šperků. Samostatnost hlavní hrdinky byla v té době výjimečná a přinesla ji spoustu problémů, ale i štěstí. Není to rozhodně pohádka, v té době byl lidský život ohrožen nemocemi, které tenkrát neuměli léčit a které se nevyhýbaly ani bohatým. Krásný dojemný příběh. Určitě doporučuji.

30.11.2019 5 z 5