Ospalý_Táta Ospalý_Táta komentáře u knih

Klasztor / Návrat Klasztor / Návrat Petr Sagitarius

Příjemné čtení. Má to spád, vtip, akci. Z Třinecka se pomalu ale jistě stává slezský Midsomer :-)

29.07.2024 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Mám takový dojem, že autor měl v hlavě dobrý příběh, který nedokázal přenést na papír.

29.07.2024 3 z 5

Stín Stín Adam Przechrzta

Myslím si, že tenhle díl je o něco slabší oproti Místodržicímu právě proto, že hlavní postavy mají po značnou část knihy vlastní dějové linky. Sice zajímavé, ale prostě když nejsou spolu, tak to tam může lítat jak chce, ale není to úplně ono. No... těším se na druhou sérii.

29.07.2024 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Vtipně napsaný cestopis z dovolené na Kubě se soudruhem dědečkem. Pobaví, neurazí (pokud nejste komunista). Trochu se mi to táhlo.

03.05.2024 4 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

Jako dobré, ale... je tam hodně akce, ale přesto se to táhne. Kdyby to bylo o třetinu kratší, nic by se nestalo.

25.02.2024 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Bylo pár knížek, které jsem často odkládal kvůli náročnému tématu, toto je pak první kniha, kterou jsem často odkládal, kvůli náročnému stylu textu. Velmi špatně se mi to četlo, byť téma velice zajímavé.

Samotný obsah je také zvláštní. Téma velice silné, ale že by se charaktery či pohnutky záporných postav nějak detailněji rozebralo?

Moje první kniha od autorky a zároveň na dlouho poslední. Ocenění Literou nechápu.

23.11.2023 2 z 5

Hušperanda - Jak se z obyčejné čarodějnice stala lektvarová specialistka Hušperanda - Jak se z obyčejné čarodějnice stala lektvarová specialistka Martina D. Moriscoová

Příjemné čtení pro děti. Čtyřletého syna zaujalo a vyptával se na věci, které ještě nechápal, takže je čtení i mírně edukativní pro mladší ročníky. Další obrovský klad je, že děj je logický a dospělý člověk u čtení mentálně netrpí :-))

31.07.2024 5 z 5

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Člověk se dívá na rok vydání 2023 a říká si, tvl, kdo má tohle potřebu psát v téhle době a pak zjistí, kdy byl napsán originál... a jako oookeeey. Touhle optikou dobrá knížka.

29.07.2024 3 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Příjemná oddechová fantasmagorie.
Doporučuji nepřemýšlet.

22.05.2024 4 z 5

Jak Fiškus sázel masovou kuličku Jak Fiškus sázel masovou kuličku Sven Nordqvist

Geniální knížka. Baví mě. Čtu ji tříletému synovi a je to jedna z mála knížek, u kterých se vyloženě chechtá.

06.10.2023 5 z 5