Pája699 Pája699 komentáře u knih

Travič Travič Sharon J. Bolton

Jsme zpátky v Sabdenu…Florence se pouští do vyšetřování dětského domova Black Moss Manor, kde se všichni svěřenci chovají zvláštně. No musím říct, že tento příběh mě bavil daleko více než první díl. Docela obrat o 360 stupňů :-) Kouzla a čáry jen minimálně a to je za mě bod k dobru. Krátké kapitoly ubíhají jak nic. Florence, Cassiea Sally, tihle všichni si sebou nesou z minulosti svá tajemství. Podaří se klubko rozmotat až do konce? Musím říct, že tato kniha byla nářez .-). Pan Roy, byl neskutečně slizký had a jsem vážně ráda, že dopadl, tak jak dopadl.

11.10.2022 4 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Já se strašně omlouvám, ale mě tato kniha prostě vůbec nebavila, neoslovila a ani nezasáhla. Upřímně jsem asi čekala jiné čtení, než na které jsem od autorky zvyklá. Mě se děj neskutečně vlekl a ke konci jsem už i stránky četla letem světem.

04.10.2022 2 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

(SPOILER) Já jsem maximálně spokojená. Příběh poutavý, akční, neuvěřitelný..prostě pecka. Tohle se četlo samo a moje krimi dušička byla na 100% ukojena. I když z tohoto tématu mě vždy mrazí a mám husí kůži. Obchod s bílým masem a opět v něm figurují vysoce postavený muži, proti kterým jste bezmocní. Jane i Maura opět ukázaly své detektivní schopnosti. Jsou to moje super hrdinky :-) Tess Gerritsen prostě umí a já se vždy na její knihy těším.

04.10.2022 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Nebylo to vůbec špatné :-) Napínavý a originální námět, který mě bavil. Zajímavá zápletka. Padouch mě tedy napadl až skoro v samém závěru. Komisařka super a parťák jakby smet. Určitě sáhnu i po další knize autorky. Zvrácená hra právě začíná...

27.09.2022 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Takový milý, jednoduchý příběh. Příjemná oddechovka, která se čte sama. Určitě není špatný, ale konkurence v tomto žánru je veliká a já řadím do průměru. Takové neurazí, ale výraznou stopu ve vás také nezanechá. Rory, Amber a Channing. Milostný trojúhelník je vždycky průser :-) Vždy to minimálně jedné osobě ublíží. Amber jsem situaci vůbec nezáviděla, ale rozhodlo srdce a já jsem byla za tuto volbu vážně ráda .-)

27.09.2022 3 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Za mě určitě perfektní start nové série. Na pokračování dalších hrdinů se těším. V tomto díle nedostali všichni svůj prostor. Příběh mě bavil a nenudil ani trošku a krásná, lákavá obálka jako bonus :-) Laurie a Sam…dvě zlomené duše, kteří hledají svoji cestu k sobě samým…k pochopení, k odpuštění….Emoce se vám budou střídat po celou knihu. Další milé překvapení popisy z lékařského prostředí a děj se odehrává v Kanadě. Za mě jedno velké ANO.

21.09.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Uff, tak tohle byl teda peckovní start a já jsem mile překvapena a jsem za to ráda, že i český autor umí napsat famózní detektivku. Tady žádná hluchá místa nenajde, za to ručím :-) Od samého začátku až dokonce se nebudete nudit. Já jsem nevycházela z údivu, jak mě tento příběh nadchl a pohltil. Laura s Adamem tvoří bezva dvojici a já se už utěším, na jejich společný další případ. Takže se jde do Vesnice…Díky přátele zde na DK, za doporučení .-)

15.09.2022 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Upřímně nevím u této knihy jaké hodnocení napsat. Mám to takové půl na půl. Z části se mi příběh líbil a z části fakt ne. Takové čáry máry krimi :-) Autorku mám ráda, ale tohle mi úplně nesedlo. Kniha se čte sama, ale napětí v ní moc nenajdete. Nehledě na to, že „vraha“ jsem odhadla vcelku brzy, ale ten motiv..? Samá černá magie a čarodějnice,to jako za mě neeee. Konec překombinovaný na můj vkus. Nic méně druhému dílu šanci dám .-)

12.09.2022 3 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Dani Rollinsová…v tomhle příběhu pro mě byla super žena a hrdinka v jednom. Neskutečný příběh, který já osobně jsem si užila na maximum a i slza ukápla, jak mě to dostalo. Teddy…postižený černý kluk chycen při prodeji drog. Jak fungoval systém a jaké skryté kličky, domluvy, podfuky v něm figurují, rasismus….tak z toho mi bylo vážně zle a nechtěla jsem tomu vůbec věřit, že takto je to i ve skutečnosti :-( U této knihy se i zasmějete. Danielle je vostrá jak břitva a s ničím a nikým se nepáře. To se mi na ni strašně líbili…šla si prostě za svým a díky bohu, to dopadlo jak to dopadlo. Tuhle knihu vychvaluji do nebes.

12.09.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Tak já budu asi jedna z mála, které vadilo, pro mě zbytečné natahování knihy bylo sálo dlouhé popisování soukromí všech vyšetřovatelů. Chvilkami mi to přišlo, že čtu dva seriály v jednom :-) I když musím říct, že Vincent a Mina mi nakonec k srdci přirostli. Největší zalíbení jsem ale našla v psím parťákovi Bossem. Námět originální, tajuplný a nervy drásající. I přes nějaké zápory, si určitě nenechám ujít další díl.

05.09.2022 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Do poloviny knihy, bylo nasazené vražedné tempo a to do slova .-) Hltala jsem stránku za stránkou, jak to bylo napínavé, ale pak přišel zlom a ten už tak nervy drásají nebyl, bohužel. Druhá polovina knihy byla na můj vkus až moc překombinovaná a těžko uvěřitelná. Šílenců nám ale po světě běhá mraky, brrrr. Škoda, chtěla jsem dám 5 hvězd, ale takhle nemůžu. Ke konci jsem se musela do čtení nutit. Série s komisařem Sharkem mě bavila víc.

30.08.2022 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

(SPOILER) Na prvotinu hodně slušný. Já se řadím k těm čtenářům, který jsou z knihy unesený a nadšený :-) Jako ano, bylo tam hanění FBI, že neumí rozluštit šifry a udělá to za ně řadový občan, ale i tak …suma sumárum – skvost a pecka. Isabella Maldonado si mě získala a určitě si přečtu pokračování a s nadšením .-) Ninu a její celý nový tým jsem si oblíbila hned. Doporučuji

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jak už se avizuje na obálce knihy…do poslední stránky nebudete přesně vědět, kdo je vrah. Já to tak tedy měla. Podezřívala jsem úplně všechny :-D Knihu řadím k jedné z těch lepších od autorky. Mě tento příběh neskutečně sedl a bavil. Děj ubíhá rychle a dobře se čte.

Poprava Poprava Matt Witten

Poprava…jedním slovem dokonalost! I když pravý vrah mi byl jasný vlastně hned od začátku, ale i tak jsem se do čtení ponořila a knihu neodložila dokud jsem neobrátila poslední stránku. Susan jede na popravu vraha své dcerky. Na její cestě, ale dojde k poznání, že odsouzený vrah, nemusí být tím pravým. Jak to tedy tenkrát bylo? Neskutečná jízda za odhalením pravdy. Zdařilá prvotina!

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Další peckový příběh z pera autorky. Děj odsýpá, napětí graduje. Konec sice na můj vkus moc nereálný, ale co…Kate je prostě nesmrtelná :-D Kdo srazil bryčku ve které byl otec se třemi dětmi??? Nooo rozuzlení vás určitě překvapí, teda aspoň mě ano a nechtěla jsem tomu vůbec uvěřit. Na Kate se valí kostlivci z minulosti…jak tohle všechno dopadne? Jednoduše, otevřete knihu a dejte se do čtení .-)

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Weaver je taková svým způsobem sázka na jistotu a kvalita dobrého čtení. Pestrý, napínavý příběh. U této knihy tak nějak nevím co přesně napsat. Po prvním příběhu jsem si řekla, waw, no to je pecka a mazec v jednom. Bohužel postupem knihy jsem už takové nadšení nesdílela…Chvílemi mi to přišlo natahované a nezáživném. Tak nějak jsem čekala na konci více vysvětlení a propojení. To se mi ale nedostalo. I když konec knihy slibuje, že další díl bude hooodně zajímavý a určitě zamotaný a já se na něj těším už teď :-)

12.08.2022 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Trent a Eddie…zajímavý příběh, který se mě osobně líbil a klidně doporučím dál :-) Mělo to šmrnc, jiskru, napětí. Nechybí tu ani sex a láska a nějaké to rozuzlení. Četlo se to fajn.

10.08.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Tak tato kniha mě dohnala na konci až k slzám. Příběh ano klouzá v uvozovkách po povrchu co se tématu týče, ale i tak si myslím, že se vážně povedla a četla se jedním dechem. Já to zvrácené chování opravdu nemusím mít dopodrobna popsáno. Pro mě je vždycky toho silné téma a musím být na něj připravena ho číst. Protože to, co se v té době dělo, bylo něco šíleného a neskutečného. A jak psal autor Eddie Jaku…kdo nezažil holocaust, tak ten opravdu neví, jak se člověk po něm cítil a co zažíval. Za mě jedno velké ano a doporučuji.

„Nikdo nikdy neřekl, že život je snadný, ale je snazší, pokud se ho naučíš mít rád“

05.08.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

(SPOILER) Smekám před všemi, kdo vraha odhalil. Přiznám se, že mě autorka pěkně zatahala za fusekly a mátla všemi směry:-D. Ne že by mi pachatel na mysli nepřišel, ale mihl se tam opravdu jenom okrajově. Njn byla jsem obelstěna, ale to vůbec nevadí. Mám ráda takové to příběhy, u kterých mě konec velmi překvapí. I když tento příběh řadím k těm slabším od autorky, ale to neznamená, že bych vás milý čtenáři chtěla od čtení odradit. To vůbec ne, naopak .-)

02.08.2022 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

(SPOILER) Za mě naprostá dokonalost! Ač se jedná pro mě o citlivé téma , tak byla krása a radost číst tento příběh Bane a Jesse. Snad to nezní zvráceně :-D Nesnáším zbohatlické spratky, kterým všechno projde. Jsem vážně ráda, že nakonec dostali, co si zasloužili a neprošlo jim to. Jesse zachránila samu sebe a i Bane. Bane ze začátku takový spratek a floutek a ještě horší vlastnosti bych mohla napsat…jak tomu tak bývá se pak zněl stal hotový zamilovaný beránek. Mě to ale nevadilo, to prostě k tomu patřilo a já ráda tuto knihu doporučím dál.

02.08.2022 5 z 5