Pája699 Pája699 komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

(SPOILER) Neskutečný příběh o lásce, ale i její úskalí. Z knihy jsem cítila lásku, ale i velké zoufalství. Příběh pilota Dana a Stelli mě vážně dostal. Celou dobu jsem jim fandila a přála si, aby to dopadlo jinak a našli své štěstí po válce. Osud bohužel rozhodl jinak....Manžel Charles mě neskutečně vytáčel a Stellu jsem občas opravdu nechápala, ale psal se rok 1943 a to bylo vše jinak než dnes. Příběh Jess a Willa mě zase tolik neoslovil a klidně bych se bez něho v knize obešla, ale kdo by ten příběh vyprávěl :-) Jinak musím nakonec pochválit krásnou obálku.

23.03.2021 4 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Kniha super, námět perfekní, ale předešlé knihy se mi od autorky líbily více. V tomto ději mi tam chyběl ten přelomový zvrat, u kterého si řeknete waw to sem teda nečekala a sednete si z toho na zadek. Dvě sebevraždy rodičů...Anna zjišťuje, že je to jeden velký propletec lží, podvodů a intrik. Jak to tedy všechno bylo? Noo to si musíte přečíst :-)

19.03.2021 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Tak v tomhle příběhu určitě nebylo o napětí a zvratů nouze. Prostě perfektní thriller se sympatickým a milým psychologem Josephem. Moje druhé setkání s autorem a určitě ne poslední. Jeho knihy se čtou prostě sami. Zamilovala jsem se :-) Vyprávění z pohledu Piper a vyšetřovatelů mě bavilo. Kdo unesl před třemi lety dívky z pouti? Adeptů na pachatele je v celé knize víc nez dost. Já si tipla správně, ale z odhalení jsem byla teda trošku rozčarovaná. Tohle si prostě musíte přečíst.

15.03.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Příběh Sery a Bena mě vážně bavil. Humor a vtip od první do poslední stárnky. Slzy smíchu utírám ještě teď. Příběh, který se čte prostě sám a ano, je to naivní příběh s nějakými těmi kostlivci ve skříni a klišé, ale i tak se to četlo samo. Za mě lepší jak předchozí kniha Mám tě ráda, nemám tě ráda. Pokud se chcete pobavit a odreagovat, tak je tahle kniha určena přesně pro vás :-)

12.03.2021 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tak po přečtení knihy mám zase smíšené pocity. Nebylo to špatné, ale že bych si z toho sedla na prdel, tak to taky ne. Zajímavý nápět, četlo se fajn, ALE něco mi tam prostě chybělo. Asi sem i čekala jiný konec.... Obrácené číslování mě chvilku mátlo a rozčilovalo, ale to je pouze můj osobní problém :-) Asi mi nezbyde nic jiného a budu si muset přečíst pokračování. Alina mě hodně bavila, no a pachatel? Tak toho jsem měla na mušce cca od půlky knihy .-)

10.03.2021 4 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Sice je možné, že by se to asi v reálném životě nemohlo stát, ale mě to přesvedčilo :-). Hltala jsem stránku za stránkou a Audieho Palmera jsem si hned zamilovala. Proč utekl z vězení den před propuštením? To je otázka za 7 milionů. Pro mě to byl strhující příběh od začátku do konce. Opravdu povedená kniha u které se rozhodně nudit nebudete.

10.03.2021 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Začátek knihy je sice trošičku zdlouhavý, ale to neznamená, že kniha nudí. Pro mě to byl skvělý příběh se zajímavou zápletkou a překvapivým koncem. Pachatele jsem opravdu neuhádla a celkově ty zvraty na konci..jen jsem zírala..jedno velké wow. Určitě sáhnu i po jíné knize od autorky.

03.03.2021 4 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Asi už tu bylo v komentářích všechno řečeno. Rozjezd knihy byl trošičku táhlý a já si říkala, sakra kdy už se to rozjede a začne se něco dít? Jak je možné, že má kniha tak vysoké hodnocení? A pak to přijde...poslední stránka první části vám vyrazí dech a říkáte si cože? jako vážně? :-) No a druhá část už je neskutečný fičák, který vám nedá spát. Pro mě super čtenářský zážitek!

01.03.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Jestli se chcete od srdce zasmát, tak je pro vás příběh Ryaena a Poppy ten pravý. Taková příjemná, veselá jednohubka. Její převlek ze seriálu a evakuace budovy nemělo chybu. Na každé stránce humor a vtip. Tyhle eskapády, které se jí děli opravdu nevymyslíš :-D Konec sice kýč jak bič, ale to vůbec nevadí.

24.02.2021 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Fantastická kniha, skvělý psychothriller. Já jsem se rozhodně nenudila, do poslední stránky samé napětí a zvraty. Když už jsem si myslela, že vím, tak jsem zjistila, že nevím zhola nic :-D U tohoto autora to nikdy není tak jak se na pvní pohled zdá. Ze závěru mi spadla brada.

22.02.2021 5 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

Tak tehle příběh nenudí ani trochu, naopak. První setkání s autorkou a přísahám, že určitě ne poslední :-) Musím si přečíst samostatný příběh Flory. Příběh Roxy a jení rodiny, kteří neměli vždy na růžích ustláno a lecos je potkalo. Kdo vyvraždil celou rodinu? Roxy? Co se dělo v pěstounské péči? Tohle byla jízda jak na horské dráze. Spisovatelka umí teda bravůrně psát a skoro až do samého konce, jsem neměla tušení jak tohle všechno dopadne. Co je ideální rodina??? Za mě jedno velké doporučení.

19.02.2021 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

(SPOILER) Kniha se mi líbila, zápletka originální s temnou atmosférou. Místy trošičku překombinované, ale i tak mě to dostalo. Děti jako pokusné králici? Zvrácenost! Líbilo se mi vyšetřování z více zemí. Cestování do Egypta a Kanady. U tohoto autora mě baví jak je všechno krásně vysvětleno, kdo, jak a proč. Po přečtení knihy nezůstanou nezodpovězené otázky. Tedy až na ten epilog. Poslední stránka infarktová. Jako vážně? určitě musím jít do dalšího dílu.

16.02.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

(SPOILER) Tak tohle nemělo chybu! To co mi chybělo v prvním díle, jsem tady našla. Nervy drásající čtení, plné napětí. O dost brutálnější. Knížka prostě nešla odložit z ruky do poslední stránky. Jak už tady bylo zmíněno...Ava je Carter v sukni :-) S Lucasem se krásně doplňují...v tomhle díle si mě Lucu dostal na svojí stranu a začínáš být můj oblíbenec společně s Avou. Komisař Edgar by si zasloužil víc jak jednu pěstí..Celou knihu jsem ho proklínala...arogantní namyšlenec. Určitě doporučuji k přečtení.

15.02.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Po přečtení hodnocení, jsem čekala nějaký nudný příběh o ničem a ono ejhle....v ruce jsem měla psychologické rodinné drama, které mě nenudilo ani trochu. Příjemně strávené dva večery s Adamem a Lyvií a jejich partou přátel. Oba dva mají svá tajemství a bojí se je říct tomu druhému...Jak tohle pro všechny dopadne, až pravda vyjde najevo? Noo posuďte sami...Sice jsem od začátku knihy tušila jak to dopadne, ale i tak jsem doufala, že třeba....naděje umírá poslední.

10.02.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tento příběh mě nikterak zvlášť neoslovil. Keplerovci mají určitě lepší knihy! Píšou čtivě a zajímavě to jako ano, ale tento děj byl těžko uvěřitelný a za mě fakt přitažený za vlasy. Opět zbytečné dlouhé, nudné kapitoly. Šílená babička už byla přes čáru. Plusová hvězdička byla za vraha, kterého jsem opravdu neuhádla a nečekala jsem ho.

08.02.2021 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Po přečtení knihy mám smíšené pocity. Líbí? Nelíbí? Na prvotinu to nebylo špatné, ale určitě jsem četla na toto téma lepší knihy. Taková kriminální jiskra mi tam chyběla. Nejvíc sympatická mi byla Ava Turnerová, ta knize dodává šmrnc. Na modela Luca Callanacha si budu muset zvyknout. Snad mě dostane na svoji stranu ve druhém díle :-)

04.02.2021 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

(SPOILER) Krásné, milé, pohodové počtení s příběhem Gie a Haydena. Gia přijde na to, že není zase tak důležité být oblíbená na škole, vyhrát královnu plesu a kolik lajků má její fotka na sociálních sítí. Ještě že dostala kopačky před maturitním plesem..... teď to nemyslím nijak zle :-) Za mě zatím nejlepší kniha od autorky. Sice je to asi pro jinou generaci než jsem já :-D ale i tak jsem se nenudila. Mám ráda takové to příběhy, je to balzám na duši.

01.02.2021 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Poutavý příběh, krásné čtení. Prostě krásně strávené dva večery s Lucasem a Jacqueline. Mám ráda příběhy z prostředí z vysoké školy. Byla jsem ráda, že to nebyl příběh jenom o tom, jak jedna šedá myška sbalí idola celý školy, ale že i autorka do toho zamíchala vážné téma. Všechny postavy sympatické, tedy skoro všechny :-) Kamarádka Erin byla taky super postava. Přesně taková kamarádka, která stvojí vždycky při vás. Tohle je přesně ta kniha, ke které se ráda vrátím a přečtu si ji znovu. Škoda, že není přeloženo více knih, hned bych po nich skočila.

29.01.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Ze začátku jsem měla s knihou trochu problém se do ni začíst. Styl psaní formou rozhovoru mi moc nesedl, ale pak jsem si na to zvykla a nakonec jsem zjistila, že je už konec knihy :-) Kniha má úžasnou atmosféru a jako bych byla na živém koncertu. Příběh o tom, jak v sedmdesátých letech vznikla jedna kapela, která to dotáhla až navrchol. Příběh ze života všech aktérů. Jako jooo samý drogy, sex, alkohol, večírky a rokenrol. Bohužel i tak knihu hodnotím jako průměr. Být celbritou a žít s celebritou, není žádný med.

27.01.2021 3 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

K tomu to spisovateli jsem se dostala náhodou a už teď lituji proč to nepřišlo dřív :-) Neskutečná pecka a takové mrazení při čtení jsem dlouho nezažila. Málo kdy se mi i stane, že mám "divoký" sny, že mě někdo pronásleduje...a při čtení této knihy přítel schytal pár facek a kopanců ze spaní :-D Určitě musím přečíst celou sérii. Shark s Lucií tvoří příjemnou dvojku a těším se na jejich další případy. Čtivé, napínavé, brutální. Můj šálek kávy .-)

25.01.2021 5 z 5