*Pájuše* *Pájuše* komentáře u knih

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Co ke knize říct... Bylo tam pomálu scén s Ethanem. Rozhodně by si tady zasloužil stejný prostor jako v minulých dílech. Nicméně, možná díky tomu, že se vše točilo kolem Merit a jejího vyšetřování "na vlastní pěst", se mi tento díl líbil asi ze všeho nejvíc. Oproti minulému dílu se mi zdá, že Merit začíná dospívat. Nicméně, co se týče její funkce Ochránkyně... ještě jsem se nezbavila pocitu, že jako nový upír by se měl na daný post postupně vypracovat a ne ho okamžitě dostat jen proto, že nějakým zázrakem ukázala své bojové schopnosti a nějakým zázrakem v ní někdo viděl potenciál na Mistrovou.
Ale to jsem odbočila. Kniha je... nu, spíš taková paranormální detektivka, než romance. Co mě ale v knize vadilo byla skutečnost, že konečný boj byl... jak to jen říci? Odbyt během dvou vět...? To se mi opravdu nelíbilo. Nějak sem ho tady očekávala a po dočtení knihy i postrádala. Nemůžu ale říct, že bych nebyla překvapená!
* SPOILER *
Jsem vážně zvědavá, jak autorka vybruslí z této patálie bez Ethana Sullivana. A trochu se obávám toho, že ho autorka nějakým zázrakem probudí k životu... Jestli to ale vážně udělá, tak mě tím pěkně naštve.
A další věc, když už to v knize vypadá, že Merit má dobré vztahy s Rudou gardou, byla bych ráda, aby tuhle dějovou linii autorka nezahazovala. Myslím si, že by to knihám jen prospělo. Číst o jejich milostných trablích v minulých dílech pro mě nebylo to pravé ořechové, nicméně tohle v sobě skrývá jistý potenciál. :-)
* KONEC SPOILERU *
Kniha se četla jedním dechem, nicméně se tam objevilo pár věcí, které mi moc nesedli a pak zase takové věci, které mě překvapili a nějak jsem je v knize neočekávala. Jelikož ty překvapení převažují, čtyři hvězdičky si kniha jistě zaslouží. :-)

21.03.2016 4 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Kniha byla svěží, živá a četla se na pohodu. Co mi tu ale strašně chybělo byly řízné odpovědi. Nicméně, nemyslím si, že bych z mého pohledu potřebovala další díl. Tenhle díl by s klidem mohl být závěrečný. Takový otevřeně neotevřený... :-)

13.03.2016 3 z 5

Druhá dcera Druhá dcera Lauren Willig

Upřímně, četla jsem lepší knihy tohoto žánru, nicméně musím uznat, že dialogy byly opravdu svěží, svižné a realisticky podané. Rozhodně jsem žasla s jakou logikou se hlavní hrdinové špičkovali mezi sebou. Leč, někde mi rozum zůstával stát a musela jsem přečíst odstavec znovu, abych pochopila o čem že je řeč.
Co se mi až zas tak úplně nelíbilo bylo vyvrcholení celé zápletky. Nepřišla mi, že by byla až zas tak úplně reálná.

11.02.2016 3 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Příjemné překvapení. Opravdu! Čtivá, napínavá, lehce naivní, ale se smyslem pro realitu a schopná konkurovat mé oblíbené sérii Mediátor. Myslela jsem, že to bude totální brak, ale kniha je vskutku unikát. Nejen že se četla jedním dechem, ale na to, jak málo má kniha stran, dokázala obsáhnout daleko víc, než kde jaká bichle. Rozhodně doporučuji!

10.02.2016 5 z 5

Ravennina perla Ravennina perla Meredith Ann Pierce

Ani první kniha mi nepřišla tak nudná jako tahle. Přišlo mi, že to autorka zbytečně natahuje. Květnatá/zdobná mluva je i zde - nečekaně! Slupnuté za jedno odpoledne, ale tak nějak vlažně, bez zájmu, s nehoráznou nudou jsem dočítala tuhle sérii.
Tenhle díl byl rozhodně nejslabší, ale kvůli konci dávám o jednu hvězdu víc, než by si ve skutečnosti zasloužila.

07.09.2015 2 z 5

Přes Moře písku Přes Moře písku Meredith Ann Pierce

Díl, který byl zatím nejlepší z celé série. Ze začátku jsem byla knihou nadšená, náznak citů s Irrylathem - kriste, to je ale krkolomný jméno! - tu byl o krapínek větší, než v předchozím díle. Nicméně pak už to bylo prakticky o ničem. Měla jsem pocit, že to je taková vlažná láska, jako kdyby oba hrdinové jednali podle nějakého scénáře i v knize. Vypadalo to tak trochu jako divadlo, ve kterém se oni rozhodli účinkovat bez autorčina vědomí.
Jak už napsala Pedruska01, autorka píše takovým květnatým/zdobným stylem, který knize místy ubírá na přitažlivosti. Chápu, že existují tisíce slov stejných významů, ale... jsou to slova složitá a neohrabaná. No, není to to pravé ořechové.
Na druhou stranu kniha se nečetla zle. Byla napínavá, ale jak už jsem psala u předchozí knihy, není to nic, z čeho byste si sedli na zadek.

06.09.2015 3 z 5

Krevní msta Krevní msta Alyxandra Harvey

Ani nevím, co ke knize napsat. Oproti předchozímu dílu to bylo o něco lepší. Více historický popisů, méně romantiky - zato vyváženější - a nudná retrospektiva. Prostě kniha, u které nemusíte myslet...

03.09.2015 2 z 5

Povolání: Zaklínačka Povolání: Zaklínačka Olga Gromyko

Ze začátku jsem byla nadšená. Autorka má zvláštní styl psaní. Neotřelý, lehký, svižný a rozhodně čtivý. Nicméně, byly tam pasáže, které jsem prostě nedávala. Postrádaly smysl a přišlo mi, že se v tom autorka plácá. Když se v polovině knihy vůbec nic nedělo, byla jsem rozhodnutá knihu dočíst, ovšem už bez velkého nadšení. Konec byl prostě moc uspěchaný a rozhodně se mi nelíbilo, že všechna akce se soustředila do posledních cca třiceti stran.
Knihu hodnotím jako čtivou jednohubku na jedno odpoledne, nicméně hlubší význam kniha nemá. Na odreagování jak dělaná. :-)

26.08.2015 4 z 5

Pod vlivem úplňku Pod vlivem úplňku Nancy Gideon

Oproti předchozímu dílu je tenhle o stupínek lepší, ale i tak to není žádná sláva.
Opět mi vadily charaktery obou hlavních postav. Charlotte páteř ještě nenarostla a Max se mi pořád jeví jako ufňukané děcko.
Nicméně musím uznat, že tento díl byl čtivější. Každopádně souhlasím s komentářem Mi-šu-le. To, že Charlotte byla hotová, jen při pohledu na něj, ve mě vzbuzoval nevíru. Skousnout se to dá, protože jsou tam daleko neuvěřitelnější věci. ;-)

25.08.2015 3 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Ke knize mě vlastně přivedla anotace, díky níž v blízké době sáhnu po originálu. :-)
Autorce se musí nechat, že dokázala oživit příběh do 21. století. Je poutavý, čtivý a napínavý. Hlavní hrdinka je obyčejná holka, která si na nic nehraje, pravdomluvná, rozumná a bez hořkosti ze života, který vedla. Nico mi byl sympatický, choval se přesně tak, jak jsem od rockové hvězdičky předpokládala. Nicméně, v několika věcech mi kniha prostě nesedla.
*SPOILER*
Knihu musím hodnotit na dvě poloviny. Ta první byla naprosto dokonalá. Byla sem knihou posedlá a nemohla ji odložit.
Pak ale přišel zvrat číslo JEDNA! Do příběhu se zamotala nějaká káča fotografka a z Jane se stal uzlíček nervů. A Nico se do té doby choval jako rocková hvězdička.
Pak ale přišel zvrat číslo DVĚ! Jane to nevydržela a vyznala se mu. A Nico, světe div se, její lásku opětoval. U Jane jsem věřila, že se tam ten přerod citů skutečně stal, ale Nicovi jsem to opravdu nebaštila. To, jak se pak choval, mi na člověka jeho rázu moc nesedělo - důležitá otázka: Kolik mu vlastně bylo let? Jane ho nazvala "fotbalový taťka", takže něco kolem 40? - Každopádně moje rozčarování bylo... může se z dospělého rozumově založeného chlapa během chvilky stát puberťák se splašenými hormony?? Autorce se to povedlo totálně zničit jeho charakter.
Pak se Jane dozvěděla Nicovo tajemství a zdrhla mu. Což je ta druhá polovina knihy, kterou bych nejraději vymazala. Obzvlášť proto, že mi přišla tak neuvěřitelná! A kniha se mi už nelíbila. Ztratila pro mě to kouzlo. Bublina praskla, zmizel mi obláček, na kterém jsem se vznášela...
Zvrat číslo TŘI. Jane, bez prostředků, s nervy u konce, se zhroutila v restauraci. A voiala... před ní se z čista jasna objeví dobrá duše, - dívka - která ji nejen, že zavede k sobě domů, nakrmí ji, ale dlouhodobě poskytne střechu nad hlavou bez toho, aniž by musela platit nájem. Cizí dívka domů přivede člověka, kterého nezná... No, zajímavý altruismus, ovšem těžko stravitelný a uvěřitelný. Jsme v 21. století… Kdo vám dá dneska něco zadarmo, proboha?! Ta dobrá duše navíc měla celkem vykutáleného bratříčka, který byl v knize popisován jakou moudrý člověk, sice trošku "jiný", ale génius. Mě spíš přišel jako vymývač mozku. Prostě po*uk.
Zvrat číslo ČTYŘI. Ještě míň stravitelný se mi zdálo, že by se Jane - v 21. století! - ocitla na takovém místě, kde by za celých šest měsíců neuviděla ani jeden bulvární plátek, neuslyšela nic o mediálních kauzách, celebritách, politice. Prostě o ničem... Z luxusního domu do města, kde si sotva vydělá na živobytí? Není tam televize, žádné stánky s novinami, ale mobil má po ruce kdykoliv... Nezměnila náhodou kontinent???
*KONEC SPOILERU*
Knihu můžu hodnotit na polovinu. Ta první byla dokonalá a nemám ji co vytknout. Ta druhá mě nebavila, byla jsem jak v jíříkově vidění a měla jsem problém uvěřit tomu, čím se mě autorka snažila nakrmit. Hlavní je, že konec má happy-end. Kdo by to čekal, po takovém dramatu. ;-)
Knihu bych hodnotila 3,5*

19.08.2015 3 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Z celé knihy jsem měla zvláštní pocit hned, jak jsem ji začala číst. A ani na konci mě tenhle pocit neopustil. Ne že by se kniha četla špatně, to ne, ale... nesmyslných, nedotažených, nepromyšlených věci bylo v knize habaděj. Hlavní postava - Rachel - mi na jednu stranu byla sympatická, na stranu druhou jsem ji někdy nevěřila nos mezi očima.
O romantice se v tomto případě nedá mluvit. Snad jen mezi ní a upírkou Ivy vládlo jakési erotické napětí, které bylo popsáno tak, že jsem z něho nevěděla hlavu ani patu. Nevím, jestli autorka z Rachel udělala bisexuála nebo je to jen má představivost... Ať tak či onak, kniha není špatná, čte se dobře, je nabitá akcí a dala by se považovat za úžasný start nové série. Jenže to až zas tak dobré nebylo. Průměrné dílko, které nenadchne ale ani neurazí.

10.08.2015 3 z 5

Smrtí život začíná Smrtí život začíná Gabriela (Gauri) Chrastilová

Nečtu knihy z per českých spisovatelů. Nicméně do téhle knihy jsem se pustila kvůli anotaci a slibovaným upírům. Rina mi Bridget Jonesovou nepřipomínala ani v nejmenším. Spíš to byla ženská, kterou jsem nechápala, byla mi značně nesympatická a zmatkař až hrůza! Vůbec nic mi na knize nepřišlo zajímavý - námět, děj, postavy. Nic! Knihu jsem dočetla se sebezapřením! Kniha se pro mě stala symbolem velké nudné slátaniny. Už bych se k ní v životě nevrátila.

08.08.2015 1 z 5

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Achcich ouvej, to jsem si zase jednou naběhla! YA knihy nejsou už mou věkovou kategorií preferované, nicméně ne všechny ve mně vzbuzují znechucení či pocit marnosti. Tahle ve mně naneštěstí nevzbudila ani jednoho z toho. Jen byla taaak přeslazená. Ještě teď mi z toho trnou zuby.
Styl psaní byl dobře stravitelný, ale že bych se nějak „zažrala“ do děje, to se říct nedá.
Hlavní hrdinové pro mě někdy byli jedna velká neznámá. Jejich myšlenkový pochody mě někdy vytáčely, jindy bavily. Chápu, že je těžké trefit se vždy do vkusu čtenáře, ale s touhle slaďárnou toho bylo na jednu knížku už moc.

08.08.2015 2 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Kniha je čtivá, poutavá a napínavá do poslední stránky. Teď přijde velké ale. Ale asi ode mě bylo dost naivní myslet si, že sex nebude v každé kapitole. Světe div se, jak šeredně jsem se mýlila! Přitom vím, že sukuby a sex jdou neodmyslitelně ruku v ruce. Teď už vím, že blbost se trestá a příště až dostanu další potrefený nápad, jak si zpestřit jinak nudný den, raději se proplesknu, než abych sáhla po knize s tématikou sukuby! Takhle můžu být naštvaná jen a jen sama na sebe. Co se týče historického kontextu, nějak v knize zanikl pod nánosy vzdechů a stenů a... ble! Takové kulturní okénko do světa porna jsem opravdu nepotřebovala!

05.08.2015 3 z 5

Dům u vycházejícího slunce Dům u vycházejícího slunce Aleksandra Janusz

Zajímavý námět, dobře zpracovaná, jen trochu dlouhá a skoro pořád nějaká akce. Když už si člověk vychutnal nějakou volnou vsuvku, něco se muselo zaručeně zvrtnout. Na druhou stranu uvěřitelná, napínavá a čtivá. Znovu bych se k ní nevrátila, ale nelituju, že jsem ji přečetla. :-)

05.08.2015 3 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Což o to, obálka je fantastická a anotace zajímavá, leč ten obsah trochu pokulhává. Příběh byl zajímavě podaný, ale něco tomu chybělo... něco, co by vás vtáhlo do děje. Kniha se nečte špatně, ale žádnou velkou romanťárnu od ní nečekejte. Vztahy jsou tu naznačeny velmi okrajově. Třeba druhý díl bude lepší.

03.08.2015 3 z 5

Můj bláznivý Valentýn Můj bláznivý Valentýn Karen McCombie

Ke knize se ráda vracím, protože je lehká, svěží, nemusíte u ní tolik přemýšlet a zasmějete se. Ač je to dívčí románek je stvořený pro relax. :-)

03.08.2015 5 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Tenhle díl mě bavil a nebavil. Nemám ráda, když je v knize vyobrazen milostný trojúhelník. Připomíná mi to YA knihy a ty se mi ne vždy líbí. :-/ Na druhou stranu je tu víc akce a bojů, než v předešlých dílech. Přidalo mi to celistvé, ne nahodile, některé věci lehce předvídatelné. Spoustu věcí jsem už zapomněla, ale slečnu Melanii jsem si pamatovala, dokonce i boj v jeskyni... :-) Úžasné!

30.07.2015 3 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Ke světu Anity Blakeové jsem přičichla na druhém stupni základní školy. Byla to moje první kniha, která mě uvedla do světa urban fantasy a hororu. Neskutečně mě to bavilo. Čtení těch knih byl naprostý požitek, ač jsem někdy měla problémy s usnutím. Po dlouhé době jsem si řekla, že je čas vrátit se ke starým dobrým kořenům... Bohužel, nedovedete si představit moje rozčarování, když jsem s jistým zklamáním zjistila, že se mi kniha nelíbí tak, jak se mi líbila v mých "nácti" letech! :-(
Kniha teď pro mě měla úplně jinou příchuť. Předtím jsem z ní byla unesená a musela jsem okamžitě přečíst další díl. Teď si říkám, co mě na té knize tak zaujalo, že jsem to vydržela až do 11. dílu? Svým způsobem byla pro mě... nemůžu uvěřit, že to řeknu, ale nudná! Spoustu věcí jsem zapomněla, nicméně to napětí, kdy knihu nemůžete odložit a čekáte, co dalšího osud nadělí hlavní hrdince, přetrval. Další plus je opravdu, opravdu drsný humor. Suchý, sarkastický, dobrý černý humor. Takže jak říká Anita - pár bodíku k dobru přeci jen kniha má. ;-)

27.07.2015

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Knihu hodnotím dvěmi hvězdičkami a to jen proto, že příběh mě ke konci alespoň trochu vtáhl do děje a nakonec i v něčem překvapil.
Když jsem si knihu kupovala, očekávála jsem podle anotace silný příběh, místo toho jsem dostala něco, čemu sem ani za mák nevěřila. Absolutně jsem nevěřila ani nos mezi očima jedinému vztahu v knize. Byly podány tak těžkopádně, skoro nahodile. Ačkoliv všechny otázky byly zodpovězeny, polovina knihy byla pro mě naprostá katastrofa. Byla jsem zmatená věcmi, které jsem se dozvěděla. Nejenže sem k nim neměla klíč, ani jsem nechapala jejich význam v knize. Postavy by celkem ušly, jen kdybych jejich jednání a chování věřila. Jak jsem napsala, polovina knihy mě nebavila, nudila jsem se u ní, pořádně jsem se nemohla začíst a nakonec jsem to chtěla vzdát.
Pak ale přišel obrat, druhá polovina knihy byla zajímavější, sice stejně nereálná jako první polovina, ale alespoň se tam něco dělo. Na moje otázky jsem konečně dostala odpovědi. Některé mě překvapily, jiné jsem očekávala. Vztahy jsem nepochopila a nevěřím, že bych je pochopila, kdybych si knihu přečetla znovu. Za to mi ten čas nestojí. Co bych ještě vytkla jsou chyby a časté překlepy, které knize ještě více ubírají na hodnocení.

22.07.2015 2 z 5