Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Miral Miral Rula Jebreal

Moje první hniha z prostředí novověkého palestinsko - izraelského sporu z pohledu mladých lidí, kteří chtějí mír prostřednictvím rozdílných metod. Je smutné, že politika dokáže lidi spíše rozdělit než sblížit - jistě nepokoje tam byly vždy, ale poté, co se vyhlásil novodobý Izraelský stát a nuceně se odsunulo "jiné" obyvatelsko, šlo to tam od 10 k 5.

26.03.2021 4 z 5

Noc draka Noc draka Richard A. Knaak

4/5 - Knihu jsem si užil a je to takové to letní čtení k moři, které přečtete za 2-3 dny a nechcete se od toho odtrhnout. Jediné, co se knize dá vytknout, je její až příliš očividná a jednoduchá přímočarost a na můj vkus jednodušší předvídatelnost postav. Ale rozhodně stojí za přečetní.

09.02.2021 4 z 5

Stormrage Stormrage Richard A. Knaak

Pro mě jedna z nelepších knih z tohoto universa. Má to napínavý průběh, dojemný příběh a až do samého konce jste v napětí, jak to dopadne. Jasně, pár tipů, kdo asi přežije máte hned od začátku, ale kdo ví...

01.01.2021 5 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

(SPOILER) Výborná kniha ze světa WoW. Postupná inklinace Arthase z rytíře světla k rytíři temnot, zvraty, zlomený duch...příjemné počtení na mrazivé zimní noci :)

09.12.2020 5 z 5

Příliv temnoty Příliv temnoty Aaron Rosenberg

(SPOILER) Další výborná kniha z tohoto universa popisující střest hordy s aliancí. Má to zápletku, děj, zvraty, zradu, prostě vše co byste od toho očekávali.

03.11.2020 4 z 5

Z dob Říše Z dob Říše Pavel Houser

Musím říct, byl jsem příjemně překvapený. Dostal jsem knihu od kamaráda, který si zmenšoval knihovnu a počítal jsem spíše s průměrností, ale povídky jsou spíše nad průměrem a svou čtivostí by si rozhodně zasloužili i rozsáhlejší zpracování. Přátelům fantasy mohu jen doporučit.

08.08.2020 4 z 5

Zuřící bouře Zuřící bouře Markus Heitz

Výborné završení tetralogie a skvělý průřez Aiphatonovou křížovou výpravou. Jak je u Heitzových knih běžné je i tento fantasy román protkán zvraty, nečekanými zápletkami a odhaleními na poslední chvíli. Ten úplný závěr mě také "dostal". Mohu jen doporučit :)

26.06.2020 5 z 5

Svítání na poušti Svítání na poušti Waris Dirie

Zajímavý pohled do problematiky ženské obřízky a problémů zaostalé civilizace zničené kmenovými a rasovými předsudky. Smutné, že i v dnešní době dopustíme taková zvěrstva.

13.03.2020 4 z 5

Rosemarie Rosemarie Erich Kuby

Přišlo mi to takové nemastné, neslané...vyprávění o jedné nepříliš atraktivní prostitutce, která se "prosouložila" do vysokých kruhů, brala úplatky, vydírala a nakonec na to dojela...

05.01.2020 1 z 5

Královnin náhrdelník II Královnin náhrdelník II Alexandre Dumas, st.

Prostě klasický román od Dumase. Ničím extra asi nevyniká, ale z historického hlediska je zajímavé sledovat pozadí před revolucí. Je to samozřejmě potřeba ředit z důvodu "románového" a ne historického zaujetí autora. I tak ale stojí za přečtení.

23.12.2019 4 z 5

Star Wars omnibus: Zjevná hrozba Star Wars omnibus: Zjevná hrozba William Haden Blackman

Výborné komiksové dílo, které obsahuje některé hůře dostupné příběhy.

21.12.2019 5 z 5

Královnin náhrdelník I Královnin náhrdelník I Alexandre Dumas, st.

Příjemné a svižné čtení. Naštěstí zde není moc "popisových"pasáží.

04.11.2019 4 z 5

Legendy o Divokém západě Legendy o Divokém západě Jaroslav Šikl

Na tuto knihu si vzpomínám ještě z dětství. A i po čtení v dospělosti se kouzlo nevytratilo.

11.10.2019 5 z 5

Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Jason Aaron

Mnohem lepší než komiks s Maulem. Zpracování a to jak jak příběhové, tak i vizuální, je na výši a úplně Vás vtáhne do děje.

22.09.2019 5 z 5

Pochybnosti otce Browna (9 povídek) Pochybnosti otce Browna (9 povídek) Gilbert Keith Chesterton

Humorné kriminální povídky, které se dobře čtou.

17.09.2019 4 z 5

Půlnoční čarodějnice Půlnoční čarodějnice Joan Fleming

Detektivní příběh se zajímavým koncem. Potěší i svou krátkostí.

11.09.2019 4 z 5

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

Tato kniha mě moc neoslovila. Spolier Alert! Hlavní hrdinka se neumí moc vymáčknout a protože neví, co si počne po smrti rodičů, vezme si někoho, koho vlastně ani nemiluje, jen cítí touhu se o toho aristokraticky chovajícího se muže "chudáčka" postarat. Pak potká jeho bratra, svého švagra, se kterým se vyspí no a nakonec ztroskotá na ostrově, kde jí muže zabijí a ona se zamiluje do svého zachránce, který trpí PTSP. Byť to autor chtěl protknout citem a kritikou dané sociální skupiny, přišlo mi to celkem mdlé.

10.09.2019 3 z 5

Zóna úderu Zóna úderu Peter David

Klasický ST Generace. Problém - zápletka - akce - rozuzlení. Přesto to nikdy neomrzí :)

18.08.2019 5 z 5

Otázka bezpečnosti Otázka bezpečnosti Jean Lorrah

No, klobouk dolů. Původně jsem čekal "typický" star trek story, ale kniha vydá za samostatný román. Dobře doplňuje filmouvou/seriálovou provázanost a ze ST universa bude asi patřit k mým více oblíbeným.

16.07.2019 5 z 5

Poklad pana Arna Poklad pana Arna Selma Lagerlöf

Povídka/Pohádka - celkem zajímavé, ale poměrně krátké. Vtipně by se to snad dalo i nazvat "román v kostce".

15.07.2019 4 z 5