Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Štěpný bod Štěpný bod Matthew Woodring Stover

Výborná kniha, kde se skloubí akce, psychologická válka a pohled na SW válku z druhé strany. Polemizace o tom, kde končí rytíř Jedi a začíná voják ve válce republiky nutí jednoho k úvahám a myslím, že také ukazuje, že pád řádu Jedi byl při dané taktice nevyhnutelný.

20.09.2019 5 z 5

Darth Maul - Syn Dathomiru Darth Maul - Syn Dathomiru Cullen Bunn

Špatné to nebylo, ale v porovnání s klasickými Omnibusy je to celkem krátké.

30.08.2019 4 z 5

Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha první Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha první Roy Thomas

Moc nechápu to nízké hodnocení - jasně, je to alternativa k tomu co bylo, ale i tak je to celkem dobré. Na to, že to vycházelo v roce 1977, kdy ještě nebylo takové "boom" v tomto universu to je dost dobré.

29.08.2019 5 z 5

Trauma - nechtěné dědictví Trauma - nechtěné dědictví Mark Wolynn

Zajímavá kniha popisující propojení genů a chování potomků v následujících generací. Spojuje tragické zážitky předchozích generací s někdy naprosto iracionálním chování generácí dalších. Do určité míry nabízí řešení psychických problému v rozboru předchůdců a následném smíření s danou situací, resp. smíření převážně s rodiči. Pravdou je, že nevyřešená traumata z minulosti jsou často příčinou problémů v budoucnosti.

28.08.2019 4 z 5

Bohové, hroby a učenci Bohové, hroby a učenci C.W. Ceram (p)

Opravdu skvělá historicko-archeologická kniha, nebo chcete-li "román". Informace jsou sice převážně aktualizované do roku cca 1955, ale i tak mnoho věcí je velmi poutavých. Nicméně před citací do nějaké novější studie či práce doporučuji projít si nejnovější poznatky.

18.08.2019 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pěkné zpracování, ale je pravda, že jsem čekal o malinko více. Nicméně i tak stojí za přečtení.

19.05.2019 4 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Myslím, že povedené komiksové zpracování děje mezi 1. a 2. hvězdou smrti. Už se těším na pokračování.

19.04.2019 5 z 5

Temné stezky Temné stezky Markus Heitz

Jinak než 5 hvězdiček prostě nejde. Nepustí od čtení od počátku do konce.

18.04.2019 5 z 5

Serpico Serpico Peter Maas

Musím přiznat, že mě to celkem zaujalo. Vyšětřování korupce u policie spojené s čestným policistou je téma, kterému se mnoho knih nevěnuje (alespoň jsem neměl tu čest je číst). Akorát bych to nezařadil ani mezi detektivky a ani mezi romány...snad policejní thriller?

16.04.2019 4 z 5

Hledání budoucího času Hledání budoucího času Zdeněk Volný

Příjemné překvapení. Směs rúzných sci-fi povídek - ne příliš dlouhých, což oceňuji. Autoři zbytečně nezachází do titěrných maličkostí a tak je četba mnohem příjemnější. Povídky jsou i takovým tajemným zamyšlením nad současnými problémy a nad "ubohostí" lidstva. V některých povídkách jsem tak trochu viděl i seriál Love, Death and Robots.

06.04.2019 5 z 5

Spravedlivý hněv Spravedlivý hněv Markus Heitz

Co napsat - žádná recenze nemůže plně vystihnout tak výbornou knihu. Alfové v trochu jiném světle - "záporáci" z trpaslíků ožívají tak, jak by nás to při čtení trpaslíků zřejmě nikdy nenapadlo. Skvělé!

12.03.2019 5 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Skvěle, skvěle a ještě jednou skvěle - nebo si za to dosaďte vlastní oblíbené superlativy. Kniha nádherně poodhaluje Thrawnovo zapojení do Impéria, jeho genialitu a vzestup i přes demagogii neschopných impů na vysokých pozicích. Asi bych mohl popisovat dál, ale raději si to přečtěte sami, budete nadšení.

21.02.2019 5 z 5

Salambo Salambo Gustave Flaubert

Ano, i ne. Číst se to dalo, ale že by to bylo něco extra se říct nedá. Zkrátka popis války v Africe se všemi plusy i mínusy.

20.02.2019 3 z 5

Zajímavě napsaná kniha - odlehčeně podané určité psychologické poučky s humorem, nadsázkou a "hovorovou" řečí. Autor popisuje svou cestu a hodně čerpá z dalších knih a zdrojů, což dodává na vážnosti jeho závěrů. Až na pár vyjímek jsou jeho závěry poměrně trefné.

07.02.2019 4 z 5

Star Wars - Před probuzením Star Wars - Před probuzením Greg Rucka

Smutnou pravdou je, že to nové SW universum už není ono. Dá se to číst, ale spíše jen pro skalní fandy.

18.02.2018 3 z 5

Vinnetou  3. díl  Na válečné stezce Vinnetou 3. díl Na válečné stezce Karel May

Četl jsem tuto knihu po delší době a vůbec neomrzela. Tyhle knihy asi nikdy nezestárnou.

11.02.2018 5 z 5

Jednotící síla Jednotící síla James Luceno

Úžasný závěr celé serie - škoda že filmy nekopírují geniální zápletku knih a snaží se přijít s novým sw příběhem (který je podle mě stupidní a nelogický oproti tomuto). Myslím, že prohlášení, že tyto knihy patří do legend, byla obrovská chyba.

28.12.2017 5 z 5

Pickwickovci Pickwickovci Charles Dickens

Ač nejsem příznivcem tohoto žánru, kniha si mě získala. Měl jsem obavy, že u tak velké knihy (950 stránek) dojde k degradaci humoru a k zevšednivění příběhu, ale opak byl pravdou. Mohu jen doporučit.

23.12.2017 4 z 5

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Zpočátku jsem měl obavy, že to bude příliš rozvláčné a nudné (tak jak to bývá zvykem u romanopisců z Ruska), ale nakonec sem se nemohl dočkat rozuzlení. Pravda, některé věci jsem tušil již od poloviny knížky, ale i tak stojí za přečtení.

26.11.2017 4 z 5

Star Wars omnibus: Boba Fett Star Wars omnibus: Boba Fett Andy Mangels

Výborné, dějově i graficky.

08.09.2017 5 z 5