PandaGirl PandaGirl komentáře u knih

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Myslím, že film jsem si užila mnohem více, ale i tak kniha byla příjemná, milá a odpočinková. A rozhodně hezké doplnění pro ty, kteří mají rádi filmovou podobu.

27.04.2019 3 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Kniha se mi velice líbila. Již dlouho jsem si jí chtěla přečíst, ale nedokázala jsem se k tomu dostala až do chvíle, kdy se mi do rukou dostala velice srozumitelná forma od B4U Publishing. Kniha je tenounká, takže skvělá na cestování, a ukrývá v sobě plno myšlenek, pokud se striktně nedržíte toho, že to má být aplikováno na armádu.

15.12.2018 5 z 5

Upřímně jsem z toho nebyla tak "odvařená", ale... Grafická stránka knihy je naprosto dokonalá. Celý to zpracování je prostě skvělé. Kde to pokulhává, tak je asi příběh. Nemyslím si, že byl špatný, spíš dost ujetý. Určitě kniha uměla docela překvapit, ale něco nepopsatelného mi tam chybělo. Možná, že nějaké to hlubší propracování, nebo nějaké to uvědomění si situace. Taktéž v celku nezvyklý jev a to, že přímá řeč je tam téměř minimálně (zda vůbec tam je - protože si osobně žádnou nevybavuji). Tím to pro mě postrádalo jakýsi švih. Podle mě to byl dost ponurý příběh, který s láskou neměl, co do činění. Tohle už byla abnormální posedlost.
Plus má u mě použití japonského stylu básní haiku (i když ta erotická tanka už mi tak nesedla). I když já osobně upřednostňuji čínskou poezii.

17.01.2018 3 z 5

Do rukou se mi dostala poslední verze této knihy (2017) a musím říct, že se mi neskutečně líbila, ať už ilustrace, tak i samotný obsah. Neskutečně mě pobavily poznámky pod čarou, takto to budilo reálnější pocit učebnice. Musím říct, že se tato kniha velmi podařila. A pokud nelžou a část ceny knihy jde na nadaci Lumos, tak jsem ještě šťastnější, že jsem si jí koupila :)

11.10.2017 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tahle kniha má své osobité kouzlo. Velice dobře se do ní dá začíst a prožívat osudy Jane. Uznávám, že všechno bylo velice hezky vykreslené - postavy, budovy, krajina i samotný děj. K tomu se, ale zároveň váže i má výtka - některé rozhovory a popisy byly neskutečně vleklé a nekonečné. Upřímně si myslím, že tam bylo až příliš moc popisů. Ale dá se přes to překousat a užít si celkový příběh.
Vřele doporučuji i audio knihu, kterou namluvila Gabriela Vránová.

04.03.2017

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se rozhodně mou srdcovkou nestane a ani jsem k tomu nepotřebovala tunu kapesníčků. Já se prostě u téhle knihy pobavila a hlavně odpočinula. Nemusela jsem přemýšlet. Autorka si zvolila skvělé téma, které podala neskutečně poutavě. Dokázala skloubit kontroverzní smutné téma se zábavou.
Hodně jsem se bála toho, že kniha bude jen nějaká sladká slátanina o ne moc vydařené lásce. Ale nakonec mě mile děj překvapil. Bylo to spíše o smyslu života a o tom, jak se lidé vyrovnávají s nepřízní osudu. Tím si mě to získalo, ale nemyslím si, že se ke knize ještě někdy vrátím.

24.02.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Námět zvolený dobře, Krásku a zvíře miluji, prostředí vytvořeno báječně... jen... Jen to nemělo tu správnou jiskru, jako třeba Skleněný trůn od této autorky. Něco mi tam chybělo. Hlavně mi Tamlin vůbec nepřirostl k srdci. Prostě nedokázala jsem se s ním sžít. Kniha nabrala ten správný směr, až když se tam objevil Rhysand. Konečně to byla zajímavé neplochá postava. I tak věřím, že další díl bude o dost lepší, než tento pomalý náběh.

24.02.2017 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

První díl jsem slupla na jeden nádech. Prostředí viktoriánského Londýna s prvky steampunku je prostě skvělé. Navíc Will s Jemem jsou naprosto kouzelní a nelze si je nezamilovat a netrhat si u toho srdce (ještě, že já vedu harémy :D ).
Autorčin styl psaní je procítěný a dokáže vtáhnou do děje, že pak běháte po metru s hlavou v knize.
Kniha je překvapivá a má prostě spád.

24.02.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Velice krásná kniha plná mouder, fantazie, tvrdé reality, zvláštních osobností, šíleností a mix všeho možného. Prostě jako život. Musím uznat, že jsem velice ráda, že jsem si tuto knihu koupila a přečetla. Hodně moc se mi líbila. Příběh byl prostě geniální.
Jednu hvězdičku strhávám z čistě sobeckých důvodů, že se mi to za prvé, obtížně četlo a za druhé, za tolik smutku, kterou kniha oplývá ač se to nezdá. Vlastně druhý bod souvisí s tím prvním. Takže, jak říkám, jen ze sobeckých důvodů, protože se mi o smutku čte špatně.
Jinak o vtip, skvělé historky a pěkné "pohádky" je v téhle knize doopravdy hezky postaráno :)

20.11.2015 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Nemohla jsem se rozhodnout, jaké hodnocení knize dám. Pro mě to byl předvídatelný průměr s trochu zklamávajícím (jde to říct nějak jinak?) koncem. Ale ani ten neubral na kráse celého příběhu. Proto jsem nakonec zvolila tři hvězdičky.
Příběh byl celkově lehký a usměvavý. Chvílemi mi bylo smutno, protože se do role hlavní hrdinky dá krásně vžít. Celkově kniha byla správně čitelná. Zvládla jsem jí za jedno odpoledne.
Určitě se hodí na takový ten sladký útěk od reality a to rovnou do renesanční Florencie :)

16.10.2015 3 z 5

První První Kiera Cass

Celá série byla prostě úchvatná a tenhle díl nezklamal. Hezky se to vyřešilo :)
Sice mi tam trochu vadily ty, aspoň pro mě, zbytečné věci, které v podstatě k ničemu nevedly. Nebo aspoň podle mě neměly žádný hlubší význam.
Jinak bylo to jak jsem očekávala, určitě mě to nijak extrémně nepřekvapilo, ale opět dokázalo zaujmout a odnést do toho světa, kde se nachází království Ileyla (jmenuje se tak, ne?)
Hmm, asi si to brzy přečtu znovu :)

13.09.2015 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Autorku mám ráda, ale tahle kniha byla děsnej přestřel. Nevěděla jsem jestli to má být parodie na ty všechny upíří story nebo jestli si ze mě tou otřesností autorka nestřílý. No stále jsem na to nepřišla.
Postavy často jednaly nerealisticky a nelogicky. Dvě hvězdičky za tom že jsem se pobavila (aspoň něco)

07.07.2015 2 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Hezký, jednoduchý příběh o hrdince, která mě strašně rozčilovala (jak v knižní, tak i ve filmové podobě). Rozhodně tohle patří mezi ty příjemné odpočinkové příběhy. Starší generace si zavzpomínají na mládí a já zase na chvíle, kdy jsem koukala ni film s maminkou. Takže nostalgie pro všechny!
K ději... Nelze očekávat hluboký příběh, spíše se jedná o mlácení puberty z jedné strany na druhou. Avšak dokáže to pobavit a možná trochu vybídnout k sebe-zamyšlení, zda jsme byli taky taková telata :D

11.12.2018 4 z 5

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Dlouho jsem si knihu chtěla přečíst a musím říct, že mě velice bavila. Příběh je svižný a příjemná. Celkově se velice dobře čte. Při čtení jsem si vzpomínala na svá období vzdoru. Rozhodně mě tento příběh bavil.

28.08.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Možná to bylo tím, že jsem každý díl četla s časovým, rozestupem, proto jednotlivé díly nedokážu porovnat. Mě osobně se tenhle díl hodně líbil. Nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Přečetla jsem ho velice rychle. Bylo to děsivé, ale zároveň zábavné čtení. Zakončení celé série bylo z části očekávané a z části neočekávané. Tu neočekávanou část obdivuji, protože to bylo doopravdy logické.

Za mě je celá série Hunger Games naprosto skvělá.

21.07.2018 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

V tomto případě mám problémy se rozhodnout, jaký díl se mi líbil více. Myslím si, že v této kratičké sérii hodně záleží na tom, co si čtenář prožil. Pro mě byl mnohem více emocionální první díl a taktéž se mi lépe četl. Ale druhý díl má taktéž své kouzlo, i když jsem si na Adama zvykala hůře. Rozhodně ale bylo zajímavé dívat se do jeho rozlámané duše. Nemyslím si, že je to nějaké světoborné dílo, ale je dobře podané, proto za mě čtyři hvězdičky.

07.12.2017 4 z 5

Nevím, co přesně k téhle morbiditě vlastně říct. Fakt se mi to líbilo a často jsem se i zasmála. Celá kniha je prostě dotažená do puntíku. Výstižné (děsivé) ilustrace vhodně doplňují černé kratičké verše. Moje oblíbená básnička je Robotík!

23.11.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Četla jsem vydání z roku 2008 i z roku 2017 a musím uznat, že tomu druhému dávám přednost. Má úžasné ilustrace,které vhodně doplňují hezké bajky, které vznikly k doplnění příběhu Harryho Pottera. Rozhodně na téhle verzi oceňuji i poznámky Brumbála, který odkrývá svými poznámkami i některé historické události ze světe kouzelníků. Rozhodně doporučuji každému milovníku HP!

04.11.2017 4 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Není to úplně můj šálek čaje, ale básně měly své kouzlo, které dokázalo oslovit i mě. I když si nejsem jistá, zda se k tomu někdy vrátím.
E.A. Poe vždy dokázal vykreslovat náladu a celkově atmosféru a toto dílo není výjimkou.

24.05.2017 3 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Někdy prostě člověk musí "dozrát", aby uměl ocenit lásku a někdy je potřeba času hodně. Tohle je mírný román o lásce, která musí teprve dozrát. Hlavní hrdinka je doopravdy zdrženlivá, milá a starostlivá. Proto se člověk nemohl divit, že se s ní dalo manipulovat. Líbilo se mi, jak hlavní hrdinka dospěla. Jediné co mě tak nebralo, tak byly některé ty zdlouhavé či zbytečné scény.

24.05.2017