papajapa papajapa komentáře u knih

Pohádky k povídání Pohádky k povídání Šárka Jechová

Klasicke pohadky s doplnujicimi ukoly pro deti. Ke knize jsem se dostala na doporuceni k rozvoji syna (logopedie, vyjadrovani atd.)

02.11.2017 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Tohle jsem presne potrebovala.
V Rozkazu zabit jsme se dozvedeli puvod Erupce a Teresy. Kod horecky se zameruje na stavbu labyrintu, prvotni setkani budoucich placeru a nasledny Tomasuv prichod do labyrintu.
Za me 5* a po trochu rozpacitem hodnoceni Rozkazu zabit jsem spokojena s timto ukoncenim serie.

20.09.2017 5 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Po precteni serie Her o truny jsem automaticky sahla i po teto hnize. Urcite nelituji, ale dala mi strasne zabrat a cetla jsem ji vice nez mesic (+dalsi knihy).

16.09.2017 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Az pri jejim cteni jsem se dozvedela, ze to neni posledni dil, ale ze snad maji postupne vyjit jeste dva... No, jsem zvedava, kdy to asi bude.
Jinak hodnotim kladneji nez Hostinu pro vrany. Samozrejme se to stale nevyrovna prvnimu dilu.

16.07.2017 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Pro me zatim nejmene zdarily dil. S novymi postavami jsem se moc neztotoznila a chybeli mi ty stare. Ikdyz pohled na zmenu charakteru Jamieho a neustale vzpominani Jamie/Brienne melo neco do sebe. No a Cersei? To je absolutni blazen.

07.07.2017 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Neskutecny pocet stranek. Nadseni po prvnim dilu trochu opadlo a musim rict, ze nektere casti me az nudily. Naopak jsem se tesila na vypraveni Jona, Aryi a Daenerys.

21.05.2017 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Mam rada historicke romany a ted se divim, ze jsem tuhle sahu nezacala cist uz driv. Asi me odrazovala jeji rozsahlost.
Nejvice se mi libila ta syrovost doby rytiru. Uz se tesim na dalsi dil.

28.04.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Zacinam prichazet na chut detektivkam.
Pet se mi libilo svym nametem, ale ptaci byly jeste o level lepsi. Kapitola, ve ktere Panter vypravi o zverstvech, ktere napachal v chorvatske vesnici, byla presne vsazena do celeho deje.
Tesim se na dalsi dil.

02.04.2017 5 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

S tématem vorů jsem se už jednou setkala. Pokračování postavy Karla Krolla nebylo špatné, ale opět mi to připomínalo český seriál Expozitura/Atentát.

30.03.2017 4 z 5

Padrino Krejčíř - Afričan Padrino Krejčíř - Afričan Jaroslav Kmenta

Po precteni jsem si dohledala na webu p.Kmenty jak to vse nakonec dopadlo. Doufam, ze ho do CR nevydaji, protoze si tady odsedi svych 10 a neco let a pujde zase skodit. Nasledne jsem shledla i film a jsem zklamana.

01.02.2017 5 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Saga Reky bohu je doctena. Nektere dily byly lepsi, jine horsi, ale vsechny jsem si je uzila. Co se Taity tyka tak pri jeho tradicnim vychloubani se uz jen pousmeji.

22.01.2017 4 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Neni nad davovou hysterii :(
Ale vazne. Pri cteni pro me bylo strasne frustrujici jak na kazdy argument Sarah meli Kyra a Erik vymysleny argument. Jinak se kniha cetla dobre

02.11.2016 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Nebylo to spatne. Vypraveni z pohledu nekoho jineho nez u puvodni trilogie. Nejvic me zaujaly casti, kde se Mark vraci ve snech k jejich putovani a snaze prezit. Co bych vytkla je neustale opakujici vyrazeny dech u Marka. To uz bylo snad moc ne a taky z nej udelali trochu superhrdinu. Jinak uz od poloviny knihy je jasne, ze Deedee je v budoucnu Teresa. Ale jinak fajn pocteni.

28.10.2016 4 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Musim priznat, ze jsem se o politiku nikdy nezajimala a o to vetsi je me zdeseni. Ruzove bryle jsou definitivne pryc. Jeste treti dil ...

03.07.2016 5 z 5

V cizím sedle V cizím sedle Iveta Jebáčková-Lažanská

K teto knize jsem se vratila po letech. Poprve jsem cetla asi na zakladce a nyni po skoro 15 letech :) Musim rict, ze muj nazor se znacne zmenil. Romanu povazuji za nedozrale telatko, ktere az kdyz si nabilo papulu tak ji doslo co zpusobila a o co vsechno prisla. Kniha mi je stale blizka konskym prostredim a beru ji jako knihu poucnou a ze zivota.

23.06.2016 3 z 5

Neoficiální průvodce Harry Potterem Neoficiální průvodce Harry Potterem Ellie Down

Strucne, ctive a kratke.

19.06.2016 4 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

První díl mě moc nezaujal, ale jak už u sérií bývá, člověk je zvědavý a další díly si přečte... Aspoň mě to nedalo.
Některé části byli předvídatelné (např.poslední klíč v rukách Benedikta), jiné byly originální a za ty palec nahoru. Co bych změnila, byla část, kdy 2x Quentin použije klíč na cestu do jiného světa. Jednou stačilo a po druhé to mohli udělat jinak. Nejvíc se mi líbilo vyprávění Julie a postupné dotváření příběhu. I když dávám opět 3 hvězdy tak jakmile se mi do rukou dostane třetí díl, určitě si ho přečtu... Jak jsem psala, hlavně ze zvědavosti.

28.05.2016 3 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Knihu bych prirovnala k rece... Pomalu ubyha a plyne az dospeje ke dvema mistum s perejemi. Kdyby mi pribeh nebyl blizky jiz znamymi postavami asi by me kniha nezaujala. Kazdopadne jako u vsech druhych dilu co jsem kdy cetla je kapku zklamanim.

27.04.2016 3 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem letos četla. Úžasné prostředí starého Egypta, dlouholetá pouť, válka, dobrodružství, láska, smrt. Dokonalá postava Kratase a jeho vtipných kleteb.

23.03.2016 5 z 5

Oživovateľ Oživovateľ Seth Patrick

Ozivovani zemrelych beru jako dobre tema na knihu. Dej me do sebe vtahl a s napetim jsem cekala jak to dopadne. Pro me top postava urcite Never. Kazdopadne nejsem fanda neuzavrenych koncu. Nebude pokracovani?

08.03.2016 4 z 5