papeha papeha komentáře u knih

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Kniha nás přivádí do Říma, kde americký pár se svými malými dvojčaty tráví rok svého života. Nemůžu souhlasit s některými čtenáři, že jsou to pouhé pohledy bez pocitů. Podle mě je autor Římem uchvácen a všímá si i detailů. Navíc život s dvojčaty je plný nečekaných překvapení. Knížka je prostě pro ty, kdo rádi cestují a chtějí se potěšit obyčejným příběhem, který je ale plný neobyčejných postřehů. Vezměte ji do ruky, pokud zrovna nechcete řešit vraždy nebo se bát u hororu a mysteriózních příběhů. A alespoň malá ochutnávka:
"Přes ulici za ambasádou roste borovic asi půl tuctu. jedna řada strká své koruny přes třiašedesátiletou zeď, která lemuje trávníky Akademie. Nepředpokládal jsem že Řím bude mít takové stromy, že bude třímilionové město živoucí zahradou s mechem v prasklinách zdí, stuhami břečťanu zamotanými do klenby podloubí, starověkými zdmi oděnými do závoje kapra, tymiánem pučícím z věží kostela..."

01.09.2024 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Moje první kniha od autorky. Zajímavý příběh z prostředí Austrálie, dobře vykreslené hlavní hrdinky a postupně odhalovaná skutečnost. Určitě doporučuji a sama se těším na další knihy autorky.

20.08.2024 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Knihu jsem poslouchala a bavila mě celou dobu. Je to thriller od začátku do konce se zajímavým nápadem.

01.02.2024 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Toto byla moje druhá kniha od autorky, ale jsem trochu zklamaná. Život na Aljašce opět zajímavý, ale politické tahanice už tak zajímavé nebyly. Přesto pomsta Kate i její vystupování na sjezdu stálo za námahu.

05.08.2023 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Dojemný příběh a pro mě zajímavá druhá polovina knihy o životě židovské komunity po válce. Musím ale souhlasit s Pavlínou, že v některých momentech nebyla kniha přesvědčivá, byla nepřesná a chování dívek naivní.

03.05.2022 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Zajímavě vyjádřené pocity hlavního hrdiny proložené dalšími příběhy coby vzpomínkami, ale někdy až zdlouhavé. Téma trochu hororové s předvídatelným koncem.

23.02.2022 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Příběh se dobře čte a určité podobnosti s vyprávěním Bryndzy bych určitě našla, přesto pro mě zůstávají jeho knihy na prvním místě. Určitě ale zkusím i další příběh Lisy Regan a doufám, že bude méně ponurý.

19.04.2021 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Peter May je jeden z mých oblíbených spisovatelů a i tento příběh se mi poslouchal dobře - doporučuji audioverzi. Určité náhody v knize nejsou úplně uvěřitelné. Stále u mě zůstávají příběhy z hebridských ostrovů na prvním místě.

05.04.2021 5 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Musím souhlasit s většinou komentářů: je to neuvěřitelně laskavá a něžná knížka, příběh, který není složitý a u kterého budete předpokládat, jak dopadne. Příjemná četba a teprve v závěru se dozvíte, kdo jsou ta pozoruhodně bystrá stvoření.

28.07.2024 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Pěkná kniha, autorka skvěle propojila život a myšlení hlavních postav s životem vlků. Jednotlivé kapitoly dávají dohromady celý příběh a vše se úžasně propojí. Poslední kapitola slovy Luka končí : Proto když jste vlk, žijete každý den tak, jako by byl váš jediný. A navazuje epilog: Protože silou smečky je vlk a silou vlka smečka.
Přečtěte si celý příběh a pochopíte ještě víc.

28.07.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Příjemná četba, sympatičtí hrdinové, okouzlující prostředí - co víc si přát pro pohodové chvíle?

18.01.2024 4 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Autobiografie psaná srozumitelně a čtivě. Myslím, že stojí za přečtení a za zamyšlení a určitě obsahuje myšlenky, které mohou motivovat. Příklad ze závěru: "Skutečná cesta ven ze škatulkovaného života je vydržet a dojít ke svému cíli, i když ostatní tvrdí, že to nejde, anebo se mi v tom snaží bránit."

14.01.2024 4 z 5

Hezký příběh - podle nadpisu dvou žen - ale já bych řekla spíše čtyř, k Nině a Alžbětě bych přidala ještě Evu a Hanu. A svým způsobem zasáhne do jejich osudů i Ester. Alžběta je bezpochyby nejsilnější ženou, která se se vším vyrovnává, ale mé velké sympatie má právě i Eva, Alžběty dcera. Protipólem je Nina, která se teprve hledá, přestože zdaleka nemá v životě takové překážky jako Alžběta a Eva. Nad chováním Hany mám velký otazník. Knížka se čte velmi dobře.

12.03.2022 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Kam až může zavést víra náboženské fanatiky - nikdy mě to nepřestane udivovat. Knížku bych neoznačila jako thriller, i když je součástí vyšetřování spojeného s nálezem mrtvého těla. Vyprávění nás přenese na Aljašku, což je pro nás zajímavé prostředí, a autorka nás s touto zemí seznamuje a samotný děj je často potlačený, ale vyprávění to rozhodně nevadí.

04.02.2022 4 z 5

Tajemství na kůži Tajemství na kůži Alka Joshi

Příběh mladé ženy nám ukazuje Indii 50. let a pro nás Evropany je to zcela jiný svět a je zajímavé sledovat rozdílné tradice a způsob života. Najdeme zde však lidi s vlastnostmi jako všude na světě: dobrými i těmi špatnými. A pomluva má stejnou moc tady i v Indii. Nechejte se zavést do jiného světa, knížka je velmi čtivá.

04.02.2022 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Peter May

Knihy autora jsou mé oblíbené. Přestože vyprávění z Hebrid nebo případy Enza tato kniha nepřekonala, není vůbec špatná.

22.11.2021 5 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Příběh Laty Brandisové na mě velmi zapůsobil. Zároveň jsem si uvědomila řadu skutečností, které byly spojené s životem v První republice a pak i po 2. světové válce. A samotný svět dostihů byl úžasně vykreslený. Měla jsem možnost knihu poslouchat a byly to pro mě příjemné okamžiky. Určitě doporučuji.

22.04.2021 5 z 5

Eugenie se mi dostala do rukou po Karikově drsném románu Na smrt. Druhá světová válka z úplně jiného pohledu, i když i zde zasáhne citelně do osudu hlavní hrdinky. Eugenie je ale vylíčena jako odtažitá žena, která příliš neprojevuje své city, a tak díky svému chování a některým rozhodnutím moc mých sympatií nezískala. Její teta Vilma je jejím pravým opakem.
Celý román pomalu, ale příjemně postupuje kupředu v charakteristice událostí, díky krátkým kapitolám se velmi dobře čte. Umístění do prostředí skutečného hotelu je zajímavé. Mohu doporučit.

26.02.2021 4 z 5

Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Joru Sumino

Moje první manga. Jsem typ čtenáře, který rád obdivuje styl psaní, ale tady je to něco jiného. I grafické vyjádření má svou sílu. Navíc příběh je citlivý a nutí k zamyšlení. Jednoduše řečeno: manga mě překvapila a nebráním se přečíst si další. Pokud váháte, zkuste třeba tuhle.

14.02.2024 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Čtivý příběh z pohraničí po válce. Téma zajímavé, občas se opakující, ale určitě stojí za přečtení.

07.01.2024 4 z 5