Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Tak co tedy Temné kouty? No, prostě temná kniha.
Občas si u podobného čtení říkám, kde se to v autorovi vezme, že vymyslí odpornost - nějaký fyzický popis nebo popis hnusné povahy...?
Je to v autorovi nebo má pouze jen velkou fantazii?
Právě tohle tady je.
Knihu jsem dočetla, zajímalo mě, jak to vlastně bylo, mám ráda typ takovéhoto psaní /minulost s přítomností, z pohledu různých lidí.../.
Ale nemohlo se mi tu líbit nic - deprese, zkažené životy, drogy, prostě bezvýchodná krize a děs.
"Ostré předměty" jsem po pár stranách opustila, "Skvrna" mi přišla úplně trapná - tuhletu knihu jsem sice přečetla, ale tímto skončím, je to pro mě čtení k ničemu.
Ale posuďte sami, každý si udělá sám názor, někdo se tímto rád pobaví a šokuje....

09.04.2022 2 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Výborná napínavá kniha!
V půlce jsem myslela, že už tuším - ale chyba, všechno jinak. :-)
Jsem moc spokojená, nedalo se přestat číst, napětí až do konce, citlivé téma, které mi hrálo na nervy...
Navíc mám ráda knihy s pohledem do minulosti.
Určitě doporučuji!

06.04.2022 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Krucinál, celou dobu nemohu přestat číst, říkám si, jak je to super a napínavé - a nakonec mě to rozbrečí!
Ale je to tak.
Kniha se čte sama, je výborně napsaná - nápaditě a komplikovaně - nicméně logicky a přehledně.
No a navíc plná emocí k tomu napětí.
Jsem ráda, že jsem vůbec nedala na některá hodnocení, jsem nadšená.
Rozhodně všem doporučuji!

03.04.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Autora mám velmi ráda a četla jsem vše - z čehož jsem byla ohromně nadšená.
Nyní bohužel ne.
Téma mě absolutně nezaujalo, mám prostě jiný vkus.
Kniha je ale bezesporu napsaná opět velmi dobře, jen pro někoho jiného.
Závěr přece jen gradoval a zaujal mě víc, ale moc to nestačilo, některé pasáže jsem měla chuť přeskočit.
Příště to ale bude určitě zase bomba...

02.04.2022 2 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

No tak - pecka! Jsem ohromně nadšená.
Je pravda, že stránky se obrací samy.

Také je pravda to, že prostředí, kde se děj odehrává vůbec nevyhledávám, nepřitažlivé je v knize, ale i v životě.

Kniha je ale napsaná ohromně čtivě, napínavě, i když jsem měla kolikrát nervy na pochodu, soucítila jsem s hlavní hrdinkou a nesmírně mě štvaly ty ostatní odporné povahy.

Jsem ráda, že má právě takovýto konec. To mě nadchlo - všem pěkně po právu.
Netušila jsem, že jsem tak pomstychtivá, :-)
Za mě - jsem opravdu nadšená. A všem doporučuji!

29.03.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Naprosto skvělá a perfektně napsaná kniha! Nedovedu si představit, jak někdo může napsat opak. Neskutečně nabitý a propracovaný příběh, napínavý děj, výborně popsané postavy i situace. Ohromně šikovná paní autorka. Rozhodně všem doporučuji!

25.03.2022 5 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Také, jak už někdo psal - jsem ráda, že mám dotčeno.

Čte se vlastně lehce, ale nesympatický hlavní hrdina nad jehož uvažováním jsem občas kroutila hlavou a vlastně víc podobných postav - ale spíš mi vadil odpudivý námět.

Nechutných a i o mnoho víc děsivých knih jsem četla hodně.
Tahle mě ale stejně jaksi znechucovala, čtenáři asi pochopí.

Takže - asi ne špatně napsáno, krátké, čtivé - ale obejdu se, takto pouze za mě, někomu se bude třeba líbit víc....

21.03.2022 2 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Výborně napsaná kniha.
Dávám všechny hvězdičky, ačkoli na mě působila nepříjemně.

Přečetla jsem ji za dva dny - ale otevírala jsem ji se špatným pocitem. Byla jsem napnutá, jak to vlastně bylo - ale už jsem ji chtěla mít za sebou.

Prostě náročné téma, hlavně ke konci dohání k slzám.
Mistrně popsané pocity, výborně propracovaný děj.
Souhlasím, že asi není vhodná pro čerstvé maminky. Děti mám větší, ale i tak je to náročné čtení...

19.03.2022 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Je pravda, že mě takovýto konec mrzí a poněkud štve, i když věřím, že se na vše přijde, ale je to volba autorky.

Kniha je napsaná dobře, lehce se čte, je napínavá. Možná jsem se s podobným tématem setkala, ale což. Mě se líbila.
Ačkoliv mi šly občas určité situace na nervy, to asi každému, když si představí být v kůži hrdinky...

Knihu si přečtěte, nedejte na některá, řekla bych až nevhodná hodnocení - proč tito lidé nenapíší něco sami? :-)

Doporučuji...

17.03.2022 5 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Bože, to je mi tak líto! V této knize, kterou jsem přečetla jedním dechem - mě lítost přemohla často. Jak to popsat, nechci prozrazovat. Bylo mi samozřejmě líto hlavní hrdinky - co se jí děje v životě a velice i také v souvislosti s maminkou.
Ale strašně moc hlavně při čtení kapitol "On - předtím". Tak strašně mě to mrzelo... Chápu, že mnoho čtenářů bude mít jiný názor. Ale nemohu si pomoci.

Je to úžasná, napínavá a perfektně napsaná kniha.

Moje oblíbené pohledy do minulosti.
Příjemně krátké kapitoly a typ písma.

Výborná kniha - rozhodně všem doporučuji!!

13.03.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Výborná kniha! Autorka píše skvěle, nápaditě, kniha se čte sama. Napínavý, pestrý děj, vynikající nápad, příjemně krátké kapitoly i font písma, jsem moc spokojená. Určitě ráda všem doporučuji!

11.03.2022 5 z 5

Temná zákoutí Temná zákoutí Arnaldur Indriðason

Knihy tohoto autora jsem četla již dávněji. Myslím, že jsou trošku rozvláčnější než by mohly být. Děj knihy je určitě zajímavý. Je pravda, že jsem se musela poněkud soustředit na jména a hlavně v které době se právě nacházíme /ovšem knihy prolínající se s minulostí mám moc ráda/. Celkem fajn, čte se dobře, jen bych ubrala stránek a použila jiné písmo na období minulosti.

09.03.2022 3 z 5

Místo tebe Místo tebe Sofie Sarenbrant

Tak nějak nevím. Krásný obal knihy, příjemně krátké kapitoly, velmi útlá kniha. Možná i proto je děj velice zhuštěný, vše se děje ráz na ráz, dané situace, ačkoliv jsou závažné, nejsou probírané dopodrobna a jede se dál. Člověk se musí soustředit o co jde, dětí je tam hodně... :-) I přesto - námět zajímavý, kniha napínavá, dobře napsaná a přečtená najednou. V podstatě doporučuji.

07.03.2022 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velice ráda dávám plný počet hvězdiček! Vynikající kniha! Důkaz - přečtená za den a kousek. Ohromně napínavá! Výborný děj, nedá se přestat číst. Autorka skvěle popsala postavy, okolí, pocity. Jsem nadšená. Samozřejmě smutné téma, rozhodně, ale zajímavé. Poměrně krátké kapitoly, takže se příjemně čte. Pravda, poněkud více postav, ale člověk se prostě musí soustředit možná trochu víc než na jednodušší knihy. Je to tím, že je tak vrstvená a propracovaná. Všem doporučuji.

06.03.2022 5 z 5

Rouhání Rouhání Douglas Preston

Nevím, nějak se nemohu rozhodnout pro hvězdičky. Pana autora mám nesmírně ráda. Myslím, že je kniha napsaná dobře a je napínavá. Tohle téma je mi ale velmi vzdálené. Rozhovorům s "Isabellou" jsem prakticky vůbec nerozuměla. V podstatě se mi ani nechtěly chápat, abych tak řekla... Děj i příběh knihy - v pořádku, ale opravdu nebyla pro mě..

04.03.2022 2 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

I já se připojuji k pochvalám, kniha se mi líbila jako všechny ostatní, tuto autorku mám velmi ráda. Zajímavý příběh a hlavně napínavý, tak moc mě zajímalo, jak to vlastně bylo, ačkoli jsem už tušila. Děj rychle plyne, kniha se čte velmi lehce. Je zbytečné něco dodávat, přečtěte si ji sami, je výborná. Doporučuji!

27.02.2022 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Tak - kniha dočtena, musím přiznat, že ačkoli čtu obsáhlé knihy, tato mi připadala trošku zdlouhavá, ale její děj byl zajímavý, rozuzlení jsem nečekala, námět určitě dobrý. Autor inteligentní a studovaný. Rozhodně jsem se o této době dost dozvěděla. Hlavní hrdina je také sympatický, je možné, že si další knihy s ním ještě přečtu.

24.02.2022 2 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Napínavé. Výborné téma, brr. Jak to u této autorky bývá - poněkud zdlouhavé, aspoň pro mě. Její knihy čas od času čtu, mohly by být kratší, ale zajímavé a napínavé jsou...

18.02.2022 3 z 5

Telefon po půlnoci Telefon po půlnoci Tess Gerritsen

Bohužel, pro mě naprosto špatně zvolené téma knihy, toto téma vůbec nevyhledávám. Jinak uznávám, že někomu se kniha může líbit, určitě je dobře napsaná. Jen mě prostě nenadchla. Jinak mám tuto autorku opravdu velmi ráda!

17.02.2022 2 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Bohužel, souhlasím s komentáři, které hodnotí ne příliš kladně. Za mě - moc se zde neděje, ne příliš sympatičtí hrdinové a jejich dost ujeté chování. Prostě nic moc. Ale nejsem vhodný kandidát na hodnocení - tyto knihy nevyhledávám a četla jsem všechny právě jen od této autorky - pozor, všechny se mi hrozně moc líbily. Tahle nejméně. Ale posuďte sami... /mj. - vadilo mi množství chyb v knize, ale to je jiná kapitola/.

16.02.2022 2 z 5