Peace Online Peace komentáře u knih

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

"Každý lže. Politici, duchovní, všichni. Od prvních pronesených slov až po poslední proneseme miliony lží. A nejvíc lžeme sami sobě."

Za mě bohužel zklamání. Z předchozího dílu jsem byla nadšená, z tohoto jsem spíše na rozpacích. U některých pasáží jsem se vyloženě nudila, závěr mi přišel překombinovaný - až telenovelovský.
Snad příště v lepší formě, Wintere! ;o)

16.02.2017 3 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

"Měřítkem člověka je, zda umí milovat.""

Příběh je čtivý a jako oddechovka na zimní večery ideální. Ale jeden z nejsilnějších milostných příběhů, jaké jsem kdy četla (viz anotace) to bohužel nebyl. Myslím, že kdyby to byla láska až za hrob, tak se na tolik let a po takových životních momentech hlavní hrdinové nerozcházejí..

06.02.2017 4 z 5

V srdci je spousta místa V srdci je spousta místa Franziska Stalmann

"Velká láska je jenom jedna. Jinak to žádná velká láska není."

Anotace zněla zajímavě a ani ohlasy na knihu nebyly k zahození. Děj jako takový nebyl špatný, ale nějak mě minula samotná hlavní hrdinka. Mnohdy jsem se neuměla ztotožnit s jejím myšlením a chováním.

27.01.2017 3 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

"Když někomu věříte, dáváte mu do ruky nůž, kterým vás může bodnout."

Jsem velmi mile překvapena. Čekala jsem další z řady klasických oddechových dívčích románů, ale do rukou se mi dostal příběh plný hlubokých myšlenek.
Hlavní hrdinka i přes svou nelehkou situaci neztrácela naději a kupodivu mi její vyzrálost nepřišla přitažená za vlasy.
A abych nezapomněla - musím pochválit i krásnou obálku. Naštěstí však svou krásou nepřevyšuje obsah ;o)

18.09.2016 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

"Nemyslím si, že člověk ví, kdo je pro něj ten pravý, dokud ho nepotká."

Knihu hodnotím jako průměrné pokračování, které nijak zvlášť neurazí, ale mě bohužel ani nijak nenadchlo. Těšila jsem se na pohled Selekce z druhé strany - tedy ze strany vybírajícího - ale Eadlyn mi svým rozmazleným chováním k srdci nepřirostla. Chvílemi jsem žasla, jak v ní mohli America s Maxonem (oba sympaťáci) vypěstovat takovou namyšlenost.
V knize mě zaujaly spíše vedlejší postavy jejích nápadníků, ale to mi přijde na celý příběh poměrně málo.

31.07.2016 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

"Máme sice internet v mobilu a lety na Mars, ale z mentálního a emocionálního hlediska žijeme ještě pořád ve středověku."

Zpočátku jsem se zalekla toho, že co začínající kapitola, to nová postava. Nemám totiž dobrého pamatováka na jména. Děj do sebe ale hezky zapadal a postupné rozuzlování bylo hodně čtivé a napínavé.
Nudit se rozhodněte nebudete! ;o)

26.07.2016 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

"Skutečné peklo života je v tom, že každý má svoje důvody."

Ve svém žánru rozhodně dobrá kniha! Čtivě napsaná a velmi dobře vymyšlená.
I když si myslíte, že tušíte závěr, stejně ho (troufám si říct) neuhodnete ;o)

18.06.2016 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

"Celý život jenom šplháte vzhůru, kloužete dolů a zase se zvedáte. A na nějakém tom sklouznutí nezáleží. Tedy pokud pořád víceméně míříte vzhůru."

Od Sophie Kinselly trošku jiný žánr, než na jaký jsem zvyklá, takže jsem knihu otevírala se zvědavostí, jak si s románem pro mládež poradí. Jsem velmi mile překvapena, protože příběh je kombinací vážného tématu a humoru - přesně takového, který mám od autorky ráda.
Jde o titul, který pobaví i poučí všechny věkové kategorie.

12.06.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

"Všechno je jako vždycky, jako by se nechumelilo, a přitom chumelí strašně a nic jako dřív už není."

Další super kniha od Radky Třeštíkové. Nemám moc dobrého pamatováka na jména, takže jsem se trošku děsila počtu postav, ale nakonec byl děj natolik čtivý, že jsem se v něm plně orientovala. Mohu jedině doporučit a těšit se na další autorčino dílko :o)

05.06.2016 4 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

"Pokud jsi někoho potkal, znamená to, žes ho měl potkat; znamená to, že od něj dostaneš něco, co ti chybí. Nebuď vůči těmto setkáním nevšímavý. V každém setkání s lidmi se skrývá poselství."

Moc hezký příběh, který složitou a nehezkou událost líčí přístupně i dětem. Je tu spousta hlubokých úvah, ale to není vůbec na škodu - díky tomu jde o typ knihy, v níž si najde svoje každá věková kategorie.

29.04.2016 4 z 5

"Skutečně cenné vzpomínky se nikdy nevytratí, ani když vyhodíte předměty, které jsou s nimi spojené."

V knize se určitě pár dobrých myšlenek a rad najde a některé z nich mi i něco daly. Je to ale spíše proto, že jsem se k něčemu podobnému stejně chystala.
Kniha není úplně marná. Jen nejsem až takový nadšenec - na věci nemluvím, nemám je raději než lidi a nezabývám se studiem úklidu od 5ti let - jako autorka.

23.02.2016 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

"Nevím, jestli můj život bude někdy zase úplně normální, ale aspoň něco podobnýho normálnímu životu je dobrej začátek."

V rámci YA nezvykle vážné a zajímavé téma, oceňuji rovněž oživení v podobě chlapeckého hlavního hrdiny. I přesto, že je kniha poměrně tenká, se však musím přiznat, že jsem se občas trošku nudila - některé pasáže mi totiž v ději nepřišly nijak extra důležité.

20.01.2016 4 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

"Ten, kdo pochybuje, kdo se zmítá v nekonečných otázkách, kdo hledá správnou cestu a odpovědi, bývá obvykle dospělejší než ten, kdo věci přijímá bez zaváhání a se samozřejmostí."

Další oddechovka od autorky, dle mého patří spíše k tomu lepšímu z jejího spisovatelského pera. Děj svižně odsýpá a - když pominu některá klišé - četba je hodně příjemná.

24.12.2015 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

"Při rozhodování , jak se zachováte, si zároveň vybíráte i následky toho chování."

Čistokrevná oddechovka, která bude bavit především milovníky kávy, protože té je tam požehnaně ;o)
Děj je předvídatelný, nijak náročný, ale téma neotřelé a pobaví.

08.10.2015 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

"Když budeš zlo ignorovat, neochrání tě to před ním."

Kniha není vůbec špatná, v některých částech je hodně čtivá a napínavá. Některé pasáže jsou však zbytečně rozvleklé a ději by neuškodilo ubrat na obsažnosti, je zbytečně obsáhlý.
Celkově mě však kniha spíše mile překvapila. Měla jsem totiž docela obavy z celkové pointy knihy, které v YA příbězích podobného typu bývají překombinované, ale zde mi závěr do děje hezky zapadl.

15.09.2015 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

"I když člověku hrozí zlomené srdce, žít život naplno za to stojí."

Tento díl nebyl špatný, ale abych pravdu řekla, laťku prvního dílu nepřeskočil. V předchozím díle se mi líbilo osvěžení v podobě renesanční Itálie = jiná mluva, jiné zvyky. Čekala jsem, že v tomto díle se doba 16. století mile přenese do současnosti, ale hlavní hrdinka se s moderností sžila poměrně rychle a děj mi přišel jako klasická, nijak nevybočující, young-adultovka.
Neurazila, ale mě bohužel ani nenadchla.

03.07.2015 3 z 5

Past Past Andrew Fukuda

"Někdy tě pravda neosvobodí. Někdy tě naopak vyděsí. A pak si přeješ, aby ses ji raději nikdy býval nedozvěděl."

S knížkami na pokračování mívám většinou problém v tom, že nasazenou laťku v prvním díle, jen těžko překonávají knihy další. S touto trilogií je to však naopak - zraje jako víno a závěrečný díl je naprosto skvělým zakončením, které mě velmi mile překvapilo! Od půlky knihy se od děje nešlo odtrhnout a finále je prostě ... dokonalé!

15.06.2015 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

"Nejdřív tě budou ignorovat, pak se ti budou smát, pak proti tobě budou bojovat, nakonec zvítězíš."

Kniha mě velmi mile překvapila, možná i tím, že jsem od ní zpočátku neměla žádná očekávání.
Leonard je prototypem mé oblíbené postavy - podivínský intelektuál, který si neví rady sám se sebou.
Poznámky pod čarou beru jako milé zpestření - přinášely přínosné myšlenky, jenž by v klasickém textu tolik nevynikly. Chválím a doporučuji!

29.05.2015 5 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

"Zatracený Facebook - je jako nekvalitní čokoláda, kterou by vás ani nenapadlo si dát, ale když vám ji někdo nabídne, stejně se do ní pustíte a celou ji zhltnete."

Autorka nezklamala a opět nabízí velmi čtivý, zajímavý a k zamyšlení vedoucí příběh. Potvrdila mi tak své kvality a právem se bude řadit mezí mé oblíbené autorky knih pro ženy, které jsou návykové a od jejichž čtení se dá jen těžkou odtrhnout.
Nezbývá než doporučit ;o)

13.04.2015 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

"Ve snaze zjednodušit život jsme zkomplikovali svět."

Rozhodně zajímavé vyprávění a úvahy, které stojí za přečtení i k zamyšlení se.

22.03.2015 4 z 5