Peace Online Peace komentáře u knih

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

"Všechno, co se stane, má nějaký důvod."

Začátek knihy mě bavil hodně a bylo zklamáním, když se hrdinové z knihovny dostali tak brzy. Doufala jsem, že tam budou většinu děje, takové prostředí je škoda nevyužít na maximum :o)
Úzkosti hlavní hrdinky z knihy nedělají jen obyčejný román pro -náctileté, ale knihu, která vede k zamyšlení, což je u tohoto žánru vítaným jevem.

09.01.2018 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

"Konec znamená jen jedno jediné - nový začátek."

Téma mě hodně lákalo a chvílemi byla kniha opravdu napínavá. Uvítala bych, kdyby autorka nechala děj v čistě akční rovině, milostné a telenovelovské prvky mi nesedly a zážitek z knihy mi dost ubraly.

28.09.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

"Třídní sraz po dvaceti letech je setkáním jedinců, kteří měli v životě v podstatě podobné startovní možnosti, a teď mají příležitost zjistit, jak jich v porovnání s ostatními využili."

Knihu bych přečetla mnohem rychleji - tak čtivá byla - ale většinu příběhu jsem předčítala nahlas i příteli a královsky jsme se oba bavili. Patrik Hartl prostě umí a kdyby byly všechny oddechovky takové, vůbec bych se nezlobila :o)

18.08.2017 5 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

"Láska je chaos. Nepřichází k nám v dokonalé krabičce, zabalená a s mašlí. Je spíš jako dar od dítěte, načmáraná pastelkami a pomačkaná. Nedokonalá. Ale stejně je to vždycky dar."

Podle anotace jsem tušila, že půjde o dobrou knihu, ale bylo to ještě lepší, než jsem čekala! Všechny postavy jsou milé a uvěřitelné, příběh čtivý a opravdu se vás dotkne. To si prostě musíte přečíst! ;o)

22.04.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

"Není důležité to, co si vezmete, ale to, co zanecháte."

Hodně silný příběh, který - i po jeho dočtení - bude nějaký čas s vámi. Je dobře, že podobné knihy vycházejí, protože je důležité o těchto neveselých tématech mluvit.
Doporučuji všem!

12.11.2016 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

"Můžete dostat člověka z ulice, ale ne ulici z člověka."

Měla jsem trošku obavy, aby nebyl příběh nastavovanou kaší, jak už to tak u pokračování bývá. Ale obavy byly zbytečné a já si užila další příhody s Bobem :o)

14.07.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

"Láska není vždycky hezká věc. Někdy strávíte všechen svůj čas nadějí, že se něco změní. Že to bude lepší. A než se vzpamatujete, jste zase na startovní čáře, a někde cestou jste ztratili srdce."

Další fajn kniha od Colleen. Příběh je čtivý a prolínání časových rovin děj příjemně zpestřuje a člověk je pak ještě více zvědavý, co že se to tomu sympaťákovi přihodilo ;o)
Co mi trošku vadilo jsou časté sexuální scény. Chápu, že má jít rovněž o opepření dějové linky, ale tento žánr nevyhledávám a rozhodně bych se o něj v knize obešla.
I tak jde o velmi příjemné nahlédnutí do odvrácené tváře lásky.

24.06.2016 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

"Když hledáte něco konkrétního, nevšimnete si mnohem důležitějších detailů. Vyvarujte se chtění."

Ke knize jsem se dostala náhodou a kdybych ji neměla půjčenou, přečetla bych ji kdovíkdy. A to by byla velká škoda, protože tohle byl zážitek!
Velmi chválím prolínání příběhu s vyprávěním Piper - ději to přidává šťávu.
Co dodat? Snad jen doporučení - knihu berte do rukou nejlépe ve dnech volna, protože je silně čtivá a návyková ;o)

02.01.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

"Nic se vlastně nedělo, ale přesto to byl svrchovaně významný okamžik."

Uvedená citace z knihy vyjadřuje i mé pocity z celého díla. Který autor dokáže psát o Teorému, kterému vlastně ani sám nerozumí? Navíc tak čtivě a vtipně? No, asi opravdu jedině John Green :o)
Za mě opět spokojenost. Ano, je to jiné, než Hvězdy - že by pro jedinečnost každé autorovi knihy? ;)

09.05.2015 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

"Jsou lékaři, kteří pečují o srdce, lékaři, kteří pečují o zuby, lékaři, kteří pečují o játra... Ale kdo pečuje o nemocného?"

Zajímavá výpověď ženy, která vede k mnoha zamyšlením. Myslím, že jde o povinnou četbu nejen pro pacienty, ale v první řadě pro lékaře...

06.01.2015 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

"Třiď informace, které se k tobě dostávají. Vlož si do očí i do uší filtr a dovol, aby jím procházelo jen to, co tě nebude srážet, protože k tomu postačí už náš každodenní život."

Píšu to nerada, ale éra, kdy mě Coelhovi knihy hodně bavily a řadila jsem je ke svým oblíbeným, je nejspíše za mnou. Již několikátá kniha po sobě mě o tom nemile přesvědčuje, bohužel...
Příběh není úplně špatný, ale měla jsem pocit, že čtu o duševně narušené ženě, která si z rozmaru najde bokovku, aby následně došla k rádoby osvícení. Toť vše - a to je na Pana spisovatele žalostně málo.

21.10.2014 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

"Někdy vyrazíme na cestu, ale nakonec dojedem úplně jinam, než jsme chtěli. Ale to nevadí. Důležitý je vyrazit."

Autorce patří mé osobní ovace, protože jsem si po dlouhé době našla svou oblíbenou literární postavu - Josie jsem si vyloženě zamilovala, byla mi hodně sympatická. Nehledě na fakt, že se knížka čte vyloženě sama, je perfektně napsaná. Určitě jsem ji nečetla naposledy a ráda se k ní v budoucnu opět vrátím.

10.08.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nedostává se mi slov... Kniha je tak úžasná, že ani nevím, jak ji slovy uchopit...

26.09.2013 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Romantika jako blázen, ale já jsem bláznem prostě ráda :o))

29.05.2011 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

"Některé věci nejdou vrátit."

Hodně slušný rozjezd série. Některé scény mi nepřišly úplně reálné, ale díky čtivosti v knize tak nějak splynou s okolím :)
Určitě si nenechám ujít pokračování, už jen kvůli Madison a Nateovi!

23.04.2024 4 z 5

"O záchranu se pokusím vždy. Zažil jsem několik kolegů, kteří se mi smáli za větu: "Jdeme na to, dáme mu šanci". Ale já nejsem ten, kdo má rozhodnout, jestli člověk bude žít, nebo zemře. I když si budu stokrát myslet, že je ošetření zbytečné, udělám vše, co je v mých silách. Nebo zbytečné...
Žádný zásah není zbytečný a ani to není ztráta času. Je to povinnost, na kterou jsem složil lékařský slib".

Kniha nabitá důležitými a poučnými informacemi, které jsou navíc podány zábavnou formou rozhovoru.
Když se sejdou dva sympaťáci dělající, co je baví, vznikne hodně dobrý počin.
Doporučuji!

08.03.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

"Ve smrti trocha svobody je. Aspoň občas. Jen člověk nikdy dopředu neví, co všechno v něm musí umřít, aby se jeho svět změnil. A někdy v tom hledání nakonec umře on celý."

Knihy Petry Dvořákové mám moc ráda. Ani v této knize svůj psací talent nezapře, o tom žádná. Jen jsem se při čtení nemohla zbavit pocitu, že už čtu něco, co tu bylo ne jednou, ale až mockrát..

27.10.2023 3 z 5

Feťáci Feťáci Eva Dolejšová

"Perník má moc poslat tě do meziprostoru, kde je ti krásně, nádherně, ale stejně jako ďábel si za to pak něco vezme. Vybere si to stonásobně. Nejenže ti vyláme zuby, nejenže ti postupně devastuje tělo a vezme roky tvýho života.
Dožene tě k tomu, že odpálíš všechny, který máš rád, kašleš na všechno i na všechny, jsi schopnej lhát i krást.
Dokáže tě vypsychovat, vyschízovat, udělat z tebe totální trosku.
Piko si tě vezme celýho! A od toho, kdo chce víc a víc si pak vybere daň nejvyšší - život."

Od paní Evy Dolejšové jde o moji první knihu a upřímně, nečekala jsem, že mě děj tolik strhne a pustí až s dočtením posledních písmenek.
Ještě teď nenacházím slov, jak moc ve mně kniha zarezonovala. Ta bezmoc, slabost.., ale i síla a naděje.. Je tam všechno - přečtěte si ji!
Naprostý zážitek!

21.08.2023 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

"Život nikdy není jednoduchý."

Od autorky jsem v minulosti četla Rodinu odvedle, která mě upřímně moc nenadchla. Tchyně pro mě měla ovšem úplně jiný spád. Od děje se jen těžko odcházelo, jak čtivě byl napsaný. V průběhu knihy mi byla více sympatická Diana, ale postupně jsem si našla cestu i k Lucy.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, mohu ji s klidným svědomím vřele doporučit!

30.07.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

"Je dobře, že člověk nevidí do budoucnosti."

Shari Lapena mě nezklamala, bylo to fajn počtení, u kterého člověk žasne, jak mohou být některé rodiny tak moc dysfunkční.

04.07.2022 5 z 5