Pedruska01 Pedruska01 komentáře u knih

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Moje druhá záležitost od této autorky. Kniha se četla dobře, leč přiznám se, trochu mě mátla. Jednou přítomnost, pak zápisky, měla jsem v tom guláš. Ale příběh jako takový se mi líbil. Krásně vyobrazeno, jak člověk může být něčím posedlý, a jak něco není dle něho, už sype kolem sebe blesky. Nick byl tak majetnický až to bolelo. K té holce se choval jako ke kusu hadru, ale jen když se cítil ohrožený, jen když pocítil vzdor. Kopal do něj, vytíral s ním podlahu, ale i tak věděl, že ten hadr přeci potřebuje, že je vlastně užitečný a krásný.
Caitlin se ho evidentně bála, ale omlouvala ho pro svou lásku. Tomu se snad ani nemůžeme divit. Láska je mocná čarodějka a pravidelně zatemňuje mozek. Dělala ústupky, vydržela hodně, ale jednou ten pohár trpělivosti prostě přeteče. Pak záleží, zda ta holka je slabý nebo silný jedinec, který s tím dokáže něco udělat a postavit se tomu. V Caitlinině případě se tomu tak stalo, takže hurá.
Takových výbušných magorů je, až to hezké není. Jistě, pravda bude i v tom, že to mají v sobě zakořeněné díky výchově. Díky rodičům, kteří to mají zas od svých... I když to bylo pro děti/mládež - je tohle silné téma/kafe, nad kterým se každý musí pozastavit. Nejde jen tak kolem projít.
Nick dopadl dobře, protože happyendy jsou přívětivější než jejich pravé konce, ale teď je otázkou, zda tohlo chodí i za "dveřmi", tam venku. Někdy to klapne, někdy ne.
Příběh v sobě cosi ukrývá, má moc a obsahuje ponaučení a sdělení. Takže, proč si ho nepřečíst. :)

14.01.2016 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha se četla rychle, ale to je asi to jediné velké pozitivum. Já vím, teď budu ukamenovaná a beru to, ale tahle kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Neměla jsem nijaká očekávání až do nebe sahající, ale podle těch ohlasů... Když jsem otevřela tuhle knihu a četla, zjistila jsem, že po pár stránkách koukám po něčem jiném. Kniha mě nedokázala moc udržet a už vůbec ne vcucnout, proto jsem dokázala popadnout k tomu i něco jiného na čtení. Škoda.
Přesto, příběh jako takový se mi líbil, i přesto, že je to smutné a kruté svým způsobem. To, co bylo popsáno se dělo tehdy i teď. Bohužel.
Někdy jsem některé činy, myšlenky Eleanor nechápala. Měla by se zachovat nejspíš jinak přeci. Ale těžko říct, jak by se to řešilo, kdyby se nás to dotýkalo. Každý to má jinak. Přesto, ač o to ta holka nestála, byla k politování-hodná.
Nebyla jsem ani na konci, abych konečně věděla, jak to tedy dopadne, což bylo hodně "zvláštní" zakončení takového příběhu (dle mě tam pár informací chybělo, které by mě rozhodně zajímali)..., ale napadlo mě slovo, které by tohle dílo vystihovalo. Pokud se nad ním pozastavím i teď, po přečtení, souhlasím s ním, i když ne 100%. To slovo je: rozdíly.
Děj není špatný, někomu se zamlouvá a někomu zas ne. Však každý jednotlivec si ho musí přečíst, aby si ten názor udělal. :)

13.01.2016 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Ano, jistě, samé pochvalné komentáře a já se k nim jednoznačně musím přidat. Od autorky jsem měla tu čest číst její 2 knihy a byly skvělé! Proto jsem se těšila i na tuto, i když, přiznám se, měla jsem malinké obavy. Však vše zažehnáno. :)
Přiznám se, že jsem knihu nemohla jen tak pustit z rukou - fakt to nešlo. Četlo se to báječně a bohužel i rychle. Kniha obsahovala vtip, sarkasmus, lásku, nebezpečí atd. Bylo to hrozně fajn. Paige mi sedla, neměla jsem s ní žádný problém a mafiánský bráchové? Paráda. :D
Když autorka popisovala jak malý velký Mike dovádí, neuměla jsem si v té roli představit prostě dospělého muže. Pořádně jsem si to neuvědomovala a viděla jsem jen opravdové děcko.
Věčně jsem se musela culit a smát - fakt pořád. :D Ke konci mě příběh dohnal k slzám. Zkrátka se mnou kniha zacvičila, jak s vyšlapanejma cvičkama.
Ohledně Roberta, pořád jsem si myslela, že nějakým způsobem bude třeba chtít Paige, ale vztah/pouto projevené vůči bratrovi byl ještě obdivuhodnější. A taky, bylo mi ho u jistých fázích děje líto. V pasáži, kdy mě z ničeho nic napadly slzy, jsem vývoji moc nechtěla věřit, tak nějak jsem doufala v habaďůru, ale pak jsem i pochybovala, že bych se spletla? Ale, i když tomu tak nebylo, bylo to milé (ne)překvápko. :)
Příběh se mi moc líbil, autorka umí skvělé psát, což potvrzuje ta energie a humor v jejích knihách. A kdo by se nechtěl vžít do příběhu, kde vás miluje takový muž s takovými "možnostmi"! :) Za mě jisté ano.

10.01.2016

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Autorka mě již podruhé dokázala přesvědčit, že umí, že je to spisovatelka s velkým S! Do knihy jsem se dokázala zakousnout hnedle od první stránky, už první věta stála za to - rozhodně vyvolala zvědavost. Kdyby nebylo hodin jak na kostele, četla bych v jednom kuse bez přestání. Formát a styl psaní je jednoznačně výborný, vyhovoval mi už u její druhé knihy.
Příběh mě neskutečně bavil, byl tak barvitě vylíčený... I když to celý stálo za prd - doba, vztahy, společnost, atd. obrátilo se to, i když s několika smutnými karamboly. Rozhodně žádný klišé, jak by si někdo mohl myslet. Kniha byla silná, úsměvná, slzavá, přející i pomstychtivá. Výčet rozhodně nekončí. Dokázala ve mě zanechat "rýhu". Víc takových skvělých knih!!
Hlavní hrdinka mi maximálně sedla. Z její matky se mi chtělo zvracet... Patrick mě překvapil, Willie byla obrovský formát s dobrým srdcem, jen to nedávala znát. Netoužila potom, aby to ostatní věděli, že to zatracený laskavý srdce má. A ostatní postavy byly... prostě skvělé. Prostě kniha na úrovni. Co na úrovni, autorka ji dostala ještě nad tuto hranici. Jsem z té knihy tak nadšená, že už ani nevím, co bych zmínila. Asi stačilo. Jen ještě - jedno velké doporučení! :)

07.01.2016 5 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Dlouho jsem čekala na tuhle věc, až se mi dostala do rukou. Nejsem zklamaná ani nelutuji. Dávno před tím jsem viděla film a ten se mi maximálně líbil, proto jsem ho chtěla srovnat s knihou.
Četlo se to dobře a rychle, rozhodně nic náročného. Je to založené na pohádce a takovou moderní pohádkou to i je. A kdo nemůže mít rád pohádky? :)
Hrozně se mi líbil začátek tedy prvotní Kyle Kingsbury. Prostě obraz dnešní doby. Skvěle vyjádřeno! Však to, aby si něco podobného dnešní týpek uvědomil a navíc, aby ho změnila láska, tak to patří opravdu jen do pohádky. Jaká škoda. -_-
Bylo to milé čtení, a proto, kdo má rád pohádkové příběhy, ať neváhá. :)

06.01.2016 4 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Kniha se četla dobře a rychle. Hodně čtenářů přede mnou tvrdí, že tahle kniha je mix všech známějších příběhů jako je Hunger games apod. Jasně. Je to dystopie, všechny tyhle příběhy mají stejné jádro, ale je pak na autorovi, jak to pojme dál. A dle mého autorce se to vyvedlo.
Trochu mě iritovalo takové to lpění např. na dědovi. Rozumím tomu, že to byla rodina, což znamená strašně moc, ale zmiňovat to celou knihu? Anebo hlavní nitka příběhu - básničky? (Chápu to, prima nápad, však nic pro mě. :-/) Ve většině případů Cassie používala mozek, ale někdy ho zřejmě zanechala doma v jedné z kapes svého oděvu v šatní skříni či co. Což byla škoda, protože pak se prezentovala jako malá blbka.
Vyjádření situace s partnery... zajímavé však strojové, ale to je otázka Společnosti, o které se zmíním následovně. Však nyní mám na mysli Xandera a Kye. Miluju milostné trojúhelníky, to je vážně něco na mě a u takových příběhů mám většinou hned oblíbence nebo prostě komu fandit, ale tady jsem těžce na vážkách. Xander se mi zdá jako naprostá jednička - bez řečí. Ale co Ky? Chápu, že to byl "tajemnej" kluk, chudáček a zároveň bojovník, prostě zakázaný ovoce, který v tomhle případě Cassie chtěla mít/ochutnat. Přesto tápu. Nedokážu se rozhodnout ke komu se kloním. Xandera lituju, ale Ky přeci taky neměl na růžích ustláno. Možná na tuhle otázku - kdo z koho - odpovím po dalším díle, na které jsem tedy zvědavá.
A abych nezapomněla na Společnost, Správce. Až pořádně ke konci knihy jsem si uvědomila to nelidské, tyranské a přímo vyčůrané chování Společnosti k obyvatelům. Takové metody? Tablety? To snad ne. Až do mě vjel vztek a zároveň bezmoc, že proti systému jsou krátcí a nechají si **** na hlavu! Věřím v obrat (šťastný konec, revoluci a svobodnou vůli), ale i tak mě to namíchlo.
Celý příběh je dobře vymyšlený a autorka dokázala napnout a navnadit na pokračování. I když se zdá vše "vyjasněné" pro první díl, rozhodně není, anebo jen pro mě ne. Takže uvidíme. :)

05.01.2016 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Na knihu jsem se těšila a bylo taky proč. Rozhodně mě nezklamala, naopak! Četlo se to báječně, z již tak vysoko nastavené laťky jsme neupadli ani o milimetr níž. Bylo to velmi dobré počtění a taky jsem ho zkousla, na mě, až moc rychle - teď škoda. :D Do Charley jsem se jednoznačně zabouchla,o tom žádná. :D Skvělá postavička se skvělými úvahami. Vtipálek a magnet na průsery. Reyes se taky rozjel, ajajaj.
Nemůžu příběh hanit (i ta detektivní zápletka, se kterou dycky trochu bojuji nebyla až tak obtížná) a na pozitiva nemám dostatek písmenek. :)
Jediné, nad čím jsem se pozastavila byla opět Cookie: Jako chápu, byly to kolegyně, nejlepší kámošky, sousedky, ale tak sakra, Cookie, chtělo by to kapku soukromí. Bylo to až do nebe volající, jak jí věčně lezla do bytu! Bejt to na mě, dávno měním FABky! :D A jedna celkem velká podpásovka byl Garrett - proč?! Čekala bych s ním ještě nějaký divoký plány. (Ale i tak věřím, že s ním bude ještě švanda.) Sakra.
Každopádně, byla to báječná jízda ve třech knihách, velmi bych ocenila, kdyby samozřejmě ta jízda s Charley a spolem pokračovala, ale tak... necháme se překvapit. A i kdyby ne, rozhodně tyhle tři hroby stojí za to! :)

30.12.2015 5 z 5

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Kniha se četla dobře - standard, na který jsem si díky slečně Burdové zvykla. Kniha byla skvěle na/sepsaná, ale i tak mám dojem jako by jí jistá jiskra chyběla či co. Možná můj osobní špatný dojem.
Velké díky, že tu měl Sorgan poměrně velký prostor, i když mohl být pro "mého" oblíbence lépe zúročen. Tentokrát mi nevadili ani chvíle věnované králi Edrianovi - klobouk dolů. :D
Chování "nového", nemrtvého - což se mi vyplnilo tůšo z minula :D - a zlého Awrixela se mi líbilo. Bylo to peprné. Zvláště, jak narážel na Ellnesu, i když to trvalo opravdu jen chviličku - pár slov. :)
Jediné, co mě iritovalo na hlavních hrdinech byla Terien - někdy byla jak na hlavu padlá a především "naše" Neilin. Kriste pane... -_-
V některých situacích se chovala jako totální blbka, ač jsem jí měla ráda, dokázala se mi okamžiky zprotivit, až to hezké nebylo.
Co říci na závěr? Konec byl zřejmě rychlejší než by mohl být doopravdy, ale zase, co tam ještě psát? Sorgan překvapil, i když, kdyby se člověk nad tím pořádně zamyslel, tak by to čekal. Můj oblíbenec padl, škoda. Však byl Happyend s velkým H, leč hodně lidí, elfů atd. padlo, dopadlo to dobře.
Poslední slovo: Série jako celek se mi hodně líbila. Slečna Burdová prostě umí psát a nepotvrdilo se mi to jenom tady, ale i u jiných knih, které jsem měla čest číst. Rozhodně s ní nekončím a doporučiji dál. :)

28.12.2015 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Pro mě kniha na druhý pokus - fakt nechápu, proč jsem jí vlastně odložila. -_- Četla se báječně, nedala mi pokoj, dokud jsem na ni nežmourala jedním okem. Nerada bych se opakovala podobně jako u dílu prvního, ale prostě je to tak! Detektivní zápletka byla fakticky zapletená - kdo na tohle má mozek, klobouk dolů. Pozitivní je, že jsem se s ní vypořádala líp než minule.
Hlavní hrdinku prostě zbožňuji, na to není lepší význam. Je totálně švihlá, sakrastickej magor! :D Musím se přiznat, že i s ostatními postavami jsem velmi spokojená, sedly mi. Musím se ale napráskat, že mi drobnými místečky lezla na mozek Cookie - nějaká anomálie či co.
Celkově dobře aplikovaný nápad. Člověk se absolutně nenudil. Pokud nebyla akce samotná, že jsem byla jak kšandy napnutá, tak jsem se uculovala nebo smála, jak debil. :D Těším se jednoznačně na další díl, jsem zvědavá, jak to vlastně bude dál. :)
Ohledně hodnocení... Váhala jsem, ale zůstaneme tak, jak u předchozího dílu, každopádně co neváhám, je doporučit. Snad se dočkáme celé série, mě by si zapsala jako jistého čtenáře. :)

08.12.2015 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Již jsem od autora četla jednu jeho knihu - Milý Johne, která mě tedy dostala na kolena. A tak jsem se těšila. Ale tohle je o jeho jiném příběhu. Kniha se četla celkem dobře. Autor mě dlouho napínal, což nebylo na škodu, ale někdy jsem měla sklon se v tom nepatrně ztrácet. Byl to krásný příběh, plný lásky. Příběh, který ve skutečném světě nemá obdobu - ve skutečném světě neexistuje. Takové množství citu, lásky, procítěnosti, oddanosti a neutuchající touhy se jen tak nevidí/nepotká.
V dávné minulosti jsem viděla filmovou podobu, a to jsem z ní byla dost mimo. Byla jsem nadšená, přeplněná dojmů a emocí. Však film s knihou nemohu ztotožňovat, jelikož si ho zase tak dobře nepamatuji, spíš jen malé útržky.
Přesto, abych se vrátila k hodnocení knihy. Jak jsem ze začátku zmiňovala, že Milý John mě srazil na kolena, tak Zápisník jedné lásky mě udržel stát. To asi mluví za vše.
Líbilo se mi to, ale nebylo to stejně dobré ani lepší než moje první setkání s Nicholasem Sparksem. :)

04.12.2015 4 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Knížka nebyla špatná. Četla se hezky, byla i místy úsměvná, ale přeci jenom něco mi na ní nesedělo. Nevím proč, jednoznačně nedokážu soudit. Zřejmě jsem byla moc namlsaná samotnou anotací, velmi dobrým hodnocením a komentáři.
Možná se mi to zdá, ale tohle téma je v poslední době hodně vděčné, leč pochmurné - pro každého. Což asi není moc dobře. Vypadá to, jako bych knihu hanila, ale ne, to já nechci. Mě se to líbilo, ale být autorkou, asi bych na tom ještě zapracovala - hodně. Bohužel.
Musím se přiznat, že ze začátku jsem se snažila číst i "ilustrované" vsuvky od Lennii, která je zanechávala kompletně všude, ale pak jsem to vzdala. Nejen, že jsem měla problém občas se v tom škrabopisu vyznat :D, ale hlavně, nic moc mi to neřeklo a v ději to ani nechybělo.
Dlouho jsem váhala, jak titul ohodnotit. Snad už v polovině knihy mi bylo jasné, že plný počet nedám. Na 4 hvězdy to také nebylo, jelikož znám knihy, které jsem tak ohodnotila a byly stokrát lepší! Za mě tedy hodnocení průměrné.

29.11.2015 3 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Ještě než jsem začala číst, tak z komentářů pode mnou to nevypadalo zrovna růžově. Věčně samé, že autorka zklamala apod. Rozhodně nic, co člověka nakopne, aby se ještě dravěji pustil do četby. Říkala jsem si, že to nemůže být tak strašné. Od slečny Burdové jsem přečetla většinu jejích výtvorů a všechny bez výjimky se mi velice líbili, tak proč by to najednou byla nějaká katastrofa?
Ho hooo! :D
Do knížky jsem se začetla okamžitě, dělalo mi opravdu velký problém jí jen tak odložit. Doslova a do písmena mě bavila. Příběh byl prostě zase něco "jiného" zase něco, čemu holduje jedině autorka. Takovému tomu světu. Byl tak skvěle na/popsaný a především i "humornou" formou, že jsem se nepřestávala debilně uchichtávat a culit se. Přiznám se, že miluju milostné trojúhelníky, takže tohle mi prostě hrálo do noty.
To, jak byli hlavní hrdinové vyobrazeni charakterově - nemůžu si stěžovat. Tohle je prostě a jednoduše můj šálek čaje/kávy! :))
Rozhodně musím slečně Burdové opět přiznat, že dokáže fakt perfektně navnadit na pokračování. Napnutá jsem jako kšandy, a teď jsem sama zvědavá, po jakejch čertech budu shánět druhý díl. :D
Jsem naprosto spokojená. Nemám tomu co vytknout. Upřímně, nerozumím, ani těm negacím, ale budiž, každý na to samozřejmě má vlastní názor, přístup a jednoznačně to pro každého není.
Však za mě velké doporučení! :)

20.11.2015 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha se jednoznačně dobře četla. Námět celkově byl hodně zajímavý, "hodně" promyšlený. Jasně, je to knížka, pouze příběh, ale i tak - prostě nadmíru nereálný - rozhodně to provedení. Věřím, že nejsou tak moc zmagořelý jedinci, co jsou schopni čehokoliv v rámci hry, že stále rozeznávají realitu.
S knihou jsem si dávala lehce na čas. Nečetla jsem ji nijak aktivně, max. jednou tahle v neděli odpoledne. Jednoduše jsem jí vzala a jednoduše pustila. Pak přišel ale zlom a já měla nutkání jí dočíst, abych konečně věděla, co za tím vším je.
Od samého začátku bych nikdy ani ve snu nedokázala odhadnout konec. Představy by byly až moc reálné nebo až moc šílené - ale jaká byla vlastně skutečnost v té knize? :D
Začínalo to zcela nevině a pak?
Hlavní hrdina byl sympaťák, který tomu až moc snadno propadl, oproti předešlému dění. Obávala jsem se, kam to povede, pokud příběh bude nasměrovaný jen "herní" cestou, však rozlousknutí/vyřešení toho celkem ušlo.
Kniha nebyla špatná, ač se to chvílemi zdá, ale není ani nejúžasnější. Přesto se v ní něco skrývá, že si v ní snad každý něco najde, i když třeba už v životě po knize nesáhne.

17.11.2015 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Již jednou, před mnoha lety jsem se vrhla na 4. díl HP, jenže, těžko říct, možná mě právě vyděsila ta tloušťka knihy a já jí nepochopitelně zabouchla a šáteček. (Blázen!) Takže, tohle je pro mě knižní premiéra a já jsem jen ráda, že tentokrát jsem se zastrašit nenechala! :)
Výborně se to četlo, zase jsem se podívala do Bradavic a nenalezla jsem místo, kde bych se nudila. Celkem dost mě bavili i chvíle rozepří mezi Hermionou a Ronem (vánoční ples). Samozřejmě, představovala jsem si obrazy z filmu, což na jednu stranu není špatné, jelikož jistá představa už existuje, ale na druhou, ten děj člověk zná. Však musím přiznat, že v tomhle díle mě to snad tolika neovlivňovalo, jelikož jsem se každou další stránkou dozvídala mnohem víc, než jsem mohla spatřit ve filmové podobě.
Až v několika posledních kapitolách jsem si uvědomila, že těmi událostmi, už další rok nebude takový (obdobný), jak ho známe.
Válka započala.
Je zbytečné dodávat doporučení - tenhle příběh by měl znát každý mudla! :)

03.10.2015 5 z 5

Černý sníh Černý sníh Lotte Kinskofer

Kniha není žádný trhák, co si budeme povídat, ale čte se hezky a děj má smysl (i když až možná moc "akce" do takové brožurky + věkovou kategorii). Když jsem jen tak listovala stránkami a hádala, o co v knize půjde, napadla mě jistá teorie - konkrétně k Bonzovi. Samozřejmě, teorie se nepotvrdila, ale to neznamená, že bych musela být zklamaná. Ani náhodou. Kniha ohledně hodnocení víc jak na zlatý střed nemá, ale rozhodně to hodnocení klidně podtrhnu!
Laru ke vztahu k Maxovi chápu, chtěla mu prostě věřit a to, co jí vyvstávalo před nosem se k němu prostě nehodilo, takže to jistě nemohl být on. Tohle není jen v případě, že to vychází z autorova pera. Nikoliv. Ohledně Bonza... ze začátku nic moc valného mínění, ale pak mi toho kluka bylo sakra líto, protože jsem si ho strašně oblíbila. :)
Upřímně, ten konec... stál za prd. Když už to dopadlo, tak jak dopadlo, tak se vší parádou, ne? Nejspíš ne. Ale, happyendu se člověk vždycky dočká i v takových situacích, jako autorka vykreslila na těch pár stránkách.

23.09.2015 3 z 5

Jizvy a jiný tajemství Jizvy a jiný tajemství Klára Škorpilová

Kniha byla napsána celkem svižným tempem, rozhodně se to netáhlo jak smrad, což vítám. Abych pravdu řekla, přeci jen jedna hlavní hrdinka mi byla sympatičtější, a to Zuza. Ohledně, řekla bych že původního a hlavního záměru, tedy tématu, který se zřejmě nezdařil - to byla nenáročná a celkem fajn četba. Kdyby téma žiletek/řezání, autorka vynechala, nic by se nezměnilo. Jednalo by se vlastně o zcela všední a dnes už normální problémy, které řeší tisíce puberťáků/rodin. Je dobře, že všechno dopadlo dobře - téměř pohádkové, což se někdy s realitou rozchází. :)
Snaha se cení, příběh byl sice "obyčejný", ale fajn, proto zlatý střed hodnocení. :)

12.09.2015 3 z 5

Potřetí jsem navštívila Bradavice a jsem nad míru spokojená, jestli se to tak dá říci. Vím, že se to nedá posuzovat s filmem a je to taky barbarství (i když na filmech jsem závislá už samého dětství), ale v té knize (jako vždy) toho je tolika jinak, že mě to fascinovalo. Překvapuje mě, jak skvělá autorka dokaže 3/4 knihy napínat jak kšandy a pak je ten boom na několika málo stránkách. A přesto, čtenář se nenudí, prostě to stačí, je to úžasné. :) Výborně se to čte, člověk zapomíná na realitu a fakt v těch Bradavicích je s hlavními hrdiny. Děj je napínavý a obsahuje i vtipné prvky, což vítám. :D
Jednoduše HP - k tomu není víc co dodat.
Ohledně názorů jiných, nerozumím stále, proč tento díl považují za nejlepší. Samozřejmě nejsem ještě na konci psaného příběhu o chlapci s jizvou na čele, abych si to mohla sama rozhodnout, ale je mi to záhadou. Chci na to přijít. :D Pravdu jim musím dát, že tímto dílem jsme se z té čarovné pohádky dostali o ohromný kus dál. Že třináctiletý Harry je víc než jedenáctiletý, přesto... Těžko říct. :)

08.09.2015 5 z 5

Ledové oči Ledové oči Karin Stehle

Ve většině případů souhlasím s komentáři pode mnou. Kniha se občas špatně četla. Byla zmatená, nedotažená. Krátké úsečné věty, nedávajíc moc význam. Nevím... Našlo by se toho ještě mnohem víc, samozřejmě. Autorka to zřejmě odflákla anebo na ní nepracovala dostatečně. Možná kniha byla moc krátká na pointu celého toho příběhu. Půlka knihy mě ani nijak zvlášť nebavila, ale pak přišla nějaká akce a mě se to i zalíbilo - jenže cca v půlce! Celkem pozdě, ale vydržela jsem to až do konce, takže hurá. :D
Podobné záležitosti mám ráda - vyšinutý blbečky a hloupý holčičky, ale Kira byla mega naivní a hloupá bytost. Někdy? - Většinou mě tím vytáčela. To její chování... občas... hlava mi to nebrala.
Hodnotím průměrně. Zvažovala jsem i 2 hvězdy, ale ta druhá polovina knihy to trochu vyžehlila. (2,5 hvězdy)

27.08.2015 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tak právě jsem dorazila Expresem z Bradavic, které jsem navštívila již podruhé. :D Dlouho jsem měla druhý díl v plánu, a tak se mi to konečně podařilo. V minulosti jsem již četla, ale přiznám se, vůbec si ty podrobnosti, scény, které ve filmu nebyly nepamatuji. Filmy jsou "něco", díky nim jsem měla dokonalou představu, ale i tak - kniha je něco jiného. Klobouk dolů a díky za ten příběh o chlapci s jizvou na čele.
Kniha se četla dobře, jak jinak, děj krásně utíkal, že si to člověk jen těžko přiznával. Přiznám se, občas jsem hledala některé logické věci, jenže tohle je HP - kouzelnický svět - logika v tomhle případě má spíš dovolenou. :D
Výtečná věc - doporučuji!

20.08.2015 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Abych byla hodně upřímná, jsem ráda, že jsem jí konečně dočetla. Oddechla jsem si. :D
Samozřejmě, příběh jsem znala, vyprávěný z jedné jeho verze, ale i tak Deanova byla hodně zajímavá. V prvním díle jsem si toho kluka hodně oblíbila, takže bylo celkem příjemná věc to jeho vyprávění, jeho pohled.
Občas mi Sky lezla na nervy, nevím proč, když předtím ne. :D Zajímavý.
Nemůžu hodnotit jinak než zlatým průměrem. Příběh byl hodně dobrým, ale zřejmě jen napoprvé. Opravdu, jednou stačilo. :)

12.08.2015 3 z 5