PetraBery PetraBery komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Deset hostů v odlehlém hotelu, který zůstane při sněhové bouři odříznut od elektřiny a možnosti místo opustit. První smrt na sebe nenechá dlouho čekat a začíná kolotoč obviňování, odhalování pravdy a neustálého strachu. Autorka má čtivý svižný styl a její knihy se mi opravdu dobře čtou.

Mizející rok Mizející rok Kate Moretti

Čtivá, svižně psaná kniha. Hilary dostane po smrti své adoptivní matky šanci na nový život. Po změně identity se provdá za bohatého muže a začne se odehrávat příběh zdánlivě spokojeného manželství. Minulost ji ale stejně dohání. Z thrillerů, kterých je na trhu velké množství, asi nijak moc kniha nevyčnívá, ale určitě to nebylo špatné čtení. 3-4 hvězdy.

22.01.2020 3 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Další příjemná a napínavá kniha od známého francouzského autora. Spisovatel Raphaël před svatbou zjišťuje, že jeho snoubenka Anna má děsivé tajemství. Snaha o odhalení její minulosti není úplně jednoduchá, ale s pomocí přítele Marca, bývalého policisty, se to možná podaří. Jako ostatní knihy autora čtivé dílko.

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nemyslím si, že placka na obale je zasloužená, přesto knihu hodnotím kladně. Joe se vrací do města kde vyrostl a minulost se opět prodírá na povrch. Co je ale pod povrchem se dozvídáme postupně, autorka nám to pěkně dávkuje. Kniha se čte svižně, od Kinga nemám tolik načteno, abych mohla posoudit podobnost uváděnou v komentářích níže. Za mne stejně dobré jako Kříďák.

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Další ze sérií fantasy nás přivádí do světa Kelanny, kdy s hlavní hrdinkou Sefií a jejím doprovodem Lučištníkem odhalujeme tajemství Knihy. Krásný příběh, plný zvratů, magie a akce. Ráda si přečtu druhý díl a znovu se do tohoto světa vrátím.

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Autorka patří k mým oblíbeným, takže na přečtení další knihy jsem se těšila. A opět nezklamala. Těžké téma, opravdu dobře zpracované. Quinn a Graham, zamilovaní mladí manželé, prožívají ne vždy šťastné dny. Kniha o tom, jak je důležité ve vztahu komunikovat s partnerem. A o velké krásné lásce :o).

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Zajímavá, přínosná kniha o tom, jak dát tělu to nejlepší. Autorku sleduji delší dobu, kniha je souhrnem informací, doporučení i vlastních zkušeností. Pro ty, co se o zdravý životní styl nezajímají, spousta nových informací, pro ostatní pěkně zpracované shrnutí.

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Devět osob na desetidenním očistném pobytu, který jim má změnit život. Ačkoliv se v knize neobjevují žádné velké zvraty, přesto se autorce podařilo udržet moji pozornost po celou dobu čtení. Vypravěči jsou dobře rozpoznatelní, kniha obsahuje vtipné momenty, stejně jako momenty k zamyšlení. Z autorčiných knih mi přijde spíše slabší, přesto čtivá.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nejsem cílová skupina, ale tenhle příběh za přečtení stojí v každém věku. Dospívající Juliet se vyrovnává se ztrátou matky pomocí dopisů, které jí píše a nechává na hřbitově. Náhodně na ně odpoví problémový Declan a rozjíždí se love story s podtextem smrti, viny i odpuštění. Rozhodně čtivé dílko, podívám se i po druhé knize autorky.

23.12.2019 4 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

Při čtení již sedmnáctého dílu série už víte, co čekat. A to také dostanete. Paranormální romance, kde se to hemží upířím Bratrstvem, jejich blízkými a jejich nepřáteli. Jako hlavní dvojice tentokrát vyloučený upír Murhder a jeho láska, lidská vědkyně Sarah. Jako vždycky paráda.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Dvanácté setkání s Harry Holem a stejně jako předchozí naprosto skvělé čtení. Opět napínavé, dramatické a chytré provedení celého příběhu. Těším se na další případný díl, který ukáže, jaké číslo zobrazila hozená kostka.

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Nádherné zakončení série Pohřebiště zapomenutých knih. Ač trvalo dlouho než poslední díl vyšel, stál do posledního písmenka za to. Moc ráda jsem se vrátila do ponurých barcelonských uliček k objevování dávných tajemství. Setkání s hrdiny z předchozích knih hřálo u srdce a čtení celé knihy bylo díky jazykovým obratům mimořádným zážitkem. Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy přečetla.

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Od autorky jsem četla i jiné knihy a stejně jako ty předchozí, i s touto jsem spokojená. Rodiče hlavní hrdinky Anny několik měsíců po sobě spáchají shodným způsobem sebevraždu. Anna se noří do minulost a odhaluje skutečnosti, které jí za života rodičů unikaly. Čtivý, svižně psaný román plný lží a tajemství.

Kvak a Žbluňk se bojí rádi Kvak a Žbluňk se bojí rádi Arnold Lobel

Krásné první čtení určené začínajícím čtenářům. Několik příběhů nerozlučných kamarádů psané příjemnou formou, jednoduchými větami a s povedenými ilustracemi. Syn dobrodružství žábáka a ropušáka četl moc rád.

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Další z příběhů z té nejhorší doby, tentokrát pravdivý příběh německé ženy provdané za cikánského manžela. Osudy Helene, jejího muže a jejich pěti dětí je dalším děsivým svědectvím o pobytu v Osvětimi. Kniha podává další informace a zážitky z války, tentokrát hlavně z pohledu cikánského tábora. Něco trochu jiného, nicméně stejně děsivého jako v jiné literatuře s tímto tématem.

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Čtivý příběh vyprávěný několika osobami. Co se stalo s Annou, která s kamarádkou Sarah vyrazila do víru velkoměsta? Mohla svědkyně Ella zabránit tomu, že se Anna nevrátila domů? Jednotlivé postavy prožívají celou situaci po svém, po roční výzvě o nezvěstné Anně se začínají objevovat nové skutečnosti, které vedou k překvapivému finále.

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Manželství Molly a Lea prochází těžkou zkouškou poté, co je Leo coby válečný zpravodaj vážně zraněn. Amnézie může pomoci jako šance na nový začátek. Ale dají se odpustit staré vyslovené křivdy? Kniha k zamyšlení, k čemu všemu může vést nekomunikace a netolerantnost nejen v manželství.

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Od autora ze mě asi nejslabší kniha, k zamyšlení určitě, ale rozhodně mi více sedí romány. Tato jednohubka mě neuspokojila a budu se těšit na další autorův počin, protože se řadí k mým oblíbeným autorům. Téma smrti zvolené dobře, jen forma, délka a obsah pro mne nebylo to pravé ořechové. Vzhledem k počtu stran možná knihu přečtu znovu, zda mi neuniklo něco podstatného - 3,5 hvězdy

23.12.2019 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Ač desáté pokračování série, tak stejně výborné jako předchozí díly. Neskutečná brutalita, neskutečná inteligence a neskutečná jízda je čtení této knihy. Krátké kapitoly jako vždy nutí číst dál a dál a my musíme Robertovi a Carlosovi držet palce, aby se jim tak strašného pachatele jako je Lucien podařilo zastavit.

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pan doktor Honzák je pro mě zárukou kvalitně stráveného času, ať se jedná o články, rozhovory nebo knihu. Vtipné moudré názory, se kterými většinou nemám problém se ztotožnit, zajímavý náhledl na dané téma. Na čtení jsem se těšila, kniha má rozhodně co nabídnout každému, kdo po ní sáhne.

08.11.2019 5 z 5