PetraBery PetraBery komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Už dlouho se mi nestalo, že jsem knihu nechtěla číst po večerech před spaním, z důvodu samoty a stísněnosti. S touto knihou jsem to tak měla, četla jsem většinou jen ve vlaku, doma jsem sáhla po něčem jiném. Zajímavé téma, neotřelé zpracování a hlavně tísnivé až strašidelné pocity. Je příběh pravdivý nebo ne? Těžko říct, každopádně kniha za přečtení rozhodně stojí.

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Autora mám ráda, jeho knihy se mi líbí a ani tato nebyla výjimkou. Pronájem jednoho bytu v Paříži svede dohromady cesty osudu policistky Madeline a spisovatele Gasparda. Rozjíždí se pátráni po ztracených obrazech zemřelého majitele bytu. V knize nechybělo nic, co autor umí nabídnout, za mne spokojenost. Pěkné počtení.

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Thrillerem bych knihu nenazývala, psychologickou sondou ano. Daphne má pohádkově bohatého manžela, dvě dcerky a vůbec život jako z pohádky. Amber by v takové pohádce ráda žila, proto podnikne všechny kroky ke šťastnému konci. Dobře vykreslený psychický teror i nemožnost úniku ze zlaté klece. Konec se mi k celkovému vyznění líbil, k přečtení ráda doporučím.

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Od knihy jsem toho moc nečekala, ale bylo to fajn… Jako jasně, bohatá Layana, miliardářský Brant a živočišný Lee. Dle anotace klasický trojúhelník, ale ono je to všechno jinak. Uvěřitelná zápletka knize dala hodnotu k zamyšlení. Pokud chcete erotický román se zajímavým tajemstvím, klidně po knize sáhněte.

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Kniha české autorky vypráví životní příběh Elišky, kterou poznamenala tragédie prožitá v dětství. Eliška se snaží provést rekonstrukci děsivé události, která jí tolik pohltí, že zapomíná žít svůj vlastní život. Ponuré, tísnivé, depresivní, ale rozhodně silné čtení, stejně jako další autorčiny knihy. Konec čtenářům nechává dostatek prostoru pro jejich fantazii.

Papírová města Papírová města John Green

Kniha plná hledání – hledání hlavní hrdinky Margo, která měsíc před ukončením střední školy zmizí, ale i hledání svého směru v životě. Quentin je fajn hlavní hrdina, zamilovaný do představy, jaká Margo je. Spolu s přáteli sleduje stopy, které Margo nechává a absolvují neobvyklou pátrací akci. Autor má příjemný styl a jeho knihy se mi dobře čtou.

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Druhá kniha autorky a opět spokojenost. Hrozí hlavní hrdince Zoe nebezpečí poté, co zjistí, že v novinách vychází inzerát s její fotografií? Rozjíždí se vyšetřování, kapitoly psané z pohledu Zoe se střídají s kapitolami policistky Kelly. Čtivé, napínavé, povedené dílo s překvapivým zakončením.

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Knih s tématem únosu dítěte jsem již pár četla a i tato dle mého za přečtení stojí. Helena byla unesena jako půlroční miminko, po 18ti letech matku Simone oslovuje dívka Grace s tvrzením, že právě ona je její dcera. Začíná rozplétání spletitého příběhu, které graduje velkým finálem. Za mne spokojenost.

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Pěkné pokračování fantasy od české autorky, které neztrácí žádné z kouzel z předchozích dílů. Nechybí napětí, akce, radost, smutek a síla přátelství. A mít takového tulíka, to je prostě sen :o). Malou výtku ale přece jen mám, stejně jako v některých níže uvedených komentářích mi přišla scéna mezi Hankou a Vincentem ve skladu naprosto zbytečná a možná i nevhodná. Ale i tak hodnotím plným počtem, těší mě, že i my v Čechách máme skvělé autory a autorky.

06.10.2019 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Nádherný příběh pěti přátel, kde jejich studentská léta přeruší válka. Naivní mládí, krutě vytrženo z bezstarostného života, kdy už nelze navázat tam, kde skončilo předtím. Dojemný, čtivý a krásný příběh vyprávěný jedním z pěti pistolníků Georgem, kdy jako němý svědek je vždy v pozadí kabriolet Císařovna.

06.10.2019 5 z 5

Ty vyber, kdo přežije Ty vyber, kdo přežije Stephan R. Meier

Námět knihy dobrý, zpracování průměrné a hodně technické. Hlavní hrdina Spark žije v novém světě, který je zcela pod taktovkou Výběru, jež stvořený lidským mozkem pro 1% populace vytváří podmínky pro dokonalý život. Ale lze vůbec mít dokonalý život? Četlo se to celkem dobře, konec byl opravdu rychlý a celkově jsem od knihy asi čekala o něco víc.

06.10.2019 3 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Příběh matky Eriky, které tragicky zahyne dcera Krissten. Smíření se s osudem není nikdy jednoduché, Erika i její druhá dcera Annie se o to ale pokusí. Dobře vykreslené nedorozumění a nekomunikace v rodině, proložené nejen e-mailovými citáty, ale i pocity viny a odpuštění. Příjemná, čtivá kniha.

Uf, oni přistáli Uf, oni přistáli Zuzana Pospíšilová

Bratři Pavel s Markem a kamarád Vojta objevují vesmír a zjišťují, jestli existuje UFO. Původní nápad vystřelit si ze staršího bratra se mění na pravé klukovské dobrodružství. Pěkný, dětský příběh, lehce čitelný. V textu jsem zachytila hrubku i záměnu jména postavy, ale jinak celkem dobré.

06.10.2019 3 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Moje první kniha od autorky a opravdu spokojenost. Přes pozvolný začátek se vyšetřování, osobní život hrdinů i minulosti skvěle rozjelo, finální rozuzlení v něčem i překvapilo. Jak to celé bylo s dopravní nehodou, při které zahynul malý chlapec Jakob? Za sebe rozhodně hodnotím kladně, podívám se i po ostatních knihách autorky.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Příběh jedné netradiční rodiny žijící v bývalém kostele v neobvyklém uspořádání. Moc mě bavilo číst o osudu Merit, ostatních Vossových i Saganovi, všichni zúčastnění výborně doplňovali celý příběh. Téma deprese není vůbec lehké, ale autorka to pojala zase jinak a bylo opravdu lehké to za pár hodin přečíst.

Dům Dům Simon Lelic

Tak za mne žádné velké nadšení. Téma dobré, zpracování spíše průměrné a rozuzlení překombinované. Jack a Syd, dvě ústřední postavy vypráví svůj příběh. Kdo zabil otce kamarádky ze sousedství? A jaká tajemství kdo skrývá? Kniha se mi nečetla úplně snadno, hodnotím jako neurazí, nenadchne.

01.09.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka Ester se během celé knihy snaží potýkat se svými strachy. S pomocí bratra Eugena, kamarádky Heph a kluka Johana vyškrtává svůj seznam a odhaluje „prokletí“ své rodiny. Citlivě a originálně napsaný příběh nejen o duševních poruchách a nejen pro mladé.

Vražedné emoce Vražedné emoce Randall Silvis

Hodně dobře napsaný psychologický román s detektivní linkou, kde spolu s hlavním hrdinou seržantem Ryanem DeMarcem zjišťujeme, zda za brutálním masakrem rodiny Hustonových stojí opravdu otec, profesor a spisovatel Thomas a nebo bylo všechno jinak. V knize je dobře vidět vývoj všech postav, nesledujeme jen vyšetřování, ale i soukromí, myšlenky postav a vypořádávání se s minulostí.

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Krásný, dojemný román o malém chlapci s oční vadou. Milo vidí jinak než ostatní, ale i přes tento hendikep prokáže svou odvahu a velké srdce. Skvěle vykreslené mezigenerační pouto, problémy v komunikaci mezi nejbližšími i téma uprchlíků. Kniha na plný počet, určená nejen mládeži, ale i starším.

01.09.2019 5 z 5

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Šestnáctý díl upířích bratrů, v hlavní roli tentokrát Assail a Marisol. Kniha mi přišla o něco slabší než předchozí díly, přesto pořád hodně čtivé. Další díl určitě nevynechám.