PetraBery PetraBery komentáře u knih

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Kniha o dospívajícím klukovi Simonovi, určená spíše pro náctileté. Přesto jsem si i já četbu užila, uvěřitelně vykreslené reakce nejen rodiny, ale i ostatních lidí ohledně prozrazení jeho homosexuality. A samozřejmě první láska, hledání kdo je tajemný e-mailový přítel a hlavně problémy a život dospívajících. Líbilo, vzhledem ke kladným reakcím možná shlédnu i film.

13.02.2019 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, opravdu skvěle napsané a ač jde o dílo primárně pro dětské čtenáře, tak i já jsem nadšená. Skvěle vykreslený život autistického 14ti letého chlapce Jeremiáše a jeho sestry-dvojčete Pamely. Jak probíhají běžné životní situace a jak to pro rodinu může být těžké. Rozhodně doporučuji všem, nejen dětem. Kniha, která Vám dá nový pohled na „jiné“ mezi námi.

30.01.2019 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Začátek knihy mi dal trochu zabrat, spousta politikaření a cizích výrazů (které se dají ale dohledat ve slovníčku). Jakmile ale do Kefallénie připutuje kapitán Corelli, tak potom je to paráda. Krásný příběh o lásce, síle přátelství, rodinných poutech, ale i zrůdnosti války a jejích následků. Pelagia, její otec Jannis a kapitán jsou skvělými hlavními hrdiny, ale mým největším hrdinou byl Carlo.

30.01.2019 4 z 5

Encyklopedie Larousse - Dinosauři Encyklopedie Larousse - Dinosauři Sylvie Bézuel

Stejně jako ostatní encyklopedie z této řady je i tato o dinosaurech naprosto skvělá. Čteno se synem před spaním (dinosaury miluje), spousta nových informací podaných formou přesně pro děti a příjemné ilustrace.

30.01.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Druhý díl, tentokrát bez Wolfa, s Baxterovou v hlavní roli. Opět solidní čtení, pro mě možná o něco málo slabší než první díl. Ještě více zavražděných, trochu zmatené popisy zúčastněných, takže jsem se mírně ztrácela. Proto jenom průměrné hodnocení a uvidíme, jak se povede další kniha autora.

30.01.2019 3 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Psychoterapeutka Mia jede psychicky podpořit svou nejlepší přítelkyni Lysette, které zemřela kamarádka Sarah. Pozvolné rozplétání vztahů a charakterů lidí, které se kolem obou kamarádek točili, dá Mie zabrat. A kniha dala celkem zabrat i mě, rozvleklá, hodně psychologických myšlenek hlavní hrdinky a téměř žádná akce. Thrillerem bych knihu nenazvala ani náhodou. Slabší průměr.

30.01.2019 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Překvapivě podmanivý krásný příběh z cirkusového prostředí, které mě k přečtení až tolik nelákalo… A to by byla chyba, protože osud holandské dívky Noy, která se dostane během válečného období do cirkusu, kde se setkává s židovskou akrobatkou Astrid/Ingrid, je opravdu čtivý, smutný, ale zároveň obsahuje i naději, bez které by nebylo nic. A stejnou měrou nám ukazuje důležitost lásky a sílu přátelství.

Odplata Odplata Steffen Jacobsen

Druhý případ vyšetřovatelky Lene Jensenové, která spolu s Michaelem Sanderem řeší nejen možnost dalšího teroristického útoku, ale i křivé obvinění z vraždy. Povede se odhalit celou síť organizace? Současná politická detektivka, možná o maličko slabší než předchozí dílo Trofej.

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Mei Lien je čínská dívka, krutě vytržená se svého života s otcem a babičkou, v čase před více než sto lety. Celý svůj pohnutý osud dokáže formou výšivky obsáhnout na slavnostní roucho. V současnosti najde Inara Ericsonová v domě, který zdědila, část tohoto oděvu a snaží se vypátrat celý příběh. Opravdu krásný příběh, kde nechybí vlastně nic. Přesto plný počet hvězd nedám, příliš velká náhoda ohledně pozdějších potomků Mei Lien moje hodnocení o něco snižuje.

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Příběh jedné lásky mezi Marlou a Maxem, jejich pojetí a užívání života. Pokud jste někdy viděli klip, který se k této knize váže, dokážete uhádnout, jak kniha dopadne. Takže překvapení se nekonalo. Kniha je čtivá, veselá i smutná, stejně jako život. 3,5 ***

14.01.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Další díl ze série s komisařem Joonou Linnou, tentokrát o hvězdu méně, protože mrtví se mají nechat spát. A já myslím, že jedna konkrétní postava nemohla přežít ani to, co se jí stalo již dříve. Jinak stejně čtivé a napínavé jako předchozí díly, jen někdy až přehnané a nemožné. Konec napovídá možnému pokračování, takže pokud bude, ráda si ho přečtu.

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Stejně jako první díl, je i pokračování Medvědína skvělým počinem, kdy je prostě radost číst… A mít možnost prožívat s hlavními hrdiny všechny jejich radosti i strasti. A že jich nebylo zrovna málo. Kniha o nesnadných rozhodnutích, která mění životy všech zúčastněných. Kniha o laskavosti, rodině, lásce, ale i jinakosti, bolesti a strachu. Kniha, která má všechno, co správná kniha má mít.

28.12.2018 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Z této série je to moje druhá kniha, takže brutalita byla očekávána. Jinak povedená detektivka s hlavní hrdinkou inspektorkou Katie Maguireovou. Příběh opředený keltským rituálem, uvěřitelný motiv a trochu překvapivý vrah, osobně jsem měla jiný tip.

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Stejně jako jiné knihy autora je i tato psaná krásnou češtinou, s laskavým humorem typickým právě pro pana Svěráka. Dopisy bývalého učitele Smrčka, který je tou dobou strážcem nádrže Magdy jsou pohlazení, pobavení i poučení. Za mne určitě ano.

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Skvělý první díl fantasy trilogie. Autor nás přivádí za třemi sourozenci, kteří se po vraždě svého otce císaře musí postarat o další chod celé říše. Kaden, Valyn i Adare každý po svém bojují nejen o svůj život, ale snaží se rozeznat, kdo je „ten“ dobrý a kdo zlý. Moc se těším, jaká bude jejich další cesta.

28.12.2018 5 z 5

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Reportérka Magdalena je i ve volném pokračování prvního příběhu nápomocná policii při vyšetřování případu – tentokrát zapálených domů. Četlo se mi to dobře, pachatel mě i napadl, ale zmátly mě hovory u psychologa, takže jsem ho postupem četby vyloučila. Ne tak dobré jako první kniha, ale i tak čtivé, takže 3,5 hvězdy.

28.12.2018 3 z 5

... takový je život - Povídání s průkopníkem neonatologické péče Milošem Velemínským ... takový je život - Povídání s průkopníkem neonatologické péče Milošem Velemínským Ivana Karásková

Příjemný čtivý rozhovor s lékařem – pediatrem, profesorem Milošem Velemínským. Rozhovor s autorkou je prokládán skutečnými příběhy pacientů, se kterými se tento lékař setkal. Útlá knížka, která pohladí na duši, poznání, že i lékař může mít citlivou duši.

Někde před peklem Někde před peklem Nicolas Tackian

Kniha se zajímavým námětem, přesto já jsem z ní úplně paf nebyla. Celou dobu opravdu dobře popsané dojmy ze setkání mezi životem a smrtí, kde se ocitla hlavní hrdinka Anna. Byla přímou svědkyní vraždy a je schopná popsat nejen vraha, ale je to všechno pravda? Nebo to bylo jinak? Konec dokázal vše vysvětlit, přesto úplně spokojená nejsem.

28.12.2018 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Do čtení knih pana Hartla jdu s tím, že jde o oddechovou četbu, kde si životy hlavních hrdinů plynou stejně jako životy naše. Někdy jsme dole, někdy nahoře. A tato kniha to splnila naprosto podle očekávání.

01.12.2018 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Krásné zakončení trilogie. Lou, tentokrát v New Yorku, hledá své místo v životě. Někdy se daří a někdy méně, ale hrdinka se se vším, co jí život naložil, pere po svém. Svérázná, zajímavá žena, o které jsem ráda četla. Není to sladkobolná červená knihovna, je to životní příběh, který v sobě nese hlavně naději. 4,5 hvězdy.

01.12.2018 4 z 5