PetraBery PetraBery komentáře u knih

Kamilenky Kamilenky Blanka Hošková

Pohodová letní oddechovka, která vypráví o dovolené v podobě poznávacího zájezdu do Albánie hlavní hrdinky Mileny. Jaká životní zkouška ji může na dovolené potkat? A ustojí tuto zkoušku její manželství? Příjemně psaný román o prázdninové zamilovanosti, která může potkat každého z nás. Lepší průměr 3,5 bodu.

15.08.2016 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Skvěle zpracovaná fantasy, která chytne a nepustí. Hirka i Rime jsou jako hlavní ústřední dvojice uvěřitelní a nelze je nemít rád. Svět, který si autorka vymyslela, se mi moc líbil, další díl si určitě pohlídám, abych si ho mohla přečíst. Za mě plný počet bodů, hodně povedené!

15.08.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Neuvěřitelné, jak jsou některá díla takřka nesmrtelná... Kniha, které je už více než 200 let a přesto má čtenářům stále co nabídnout. Knihu jsem četla po téměř 20ti letech a přestože je to více než známá klasika, užívala jsem si její čtení stejně jako tenkrát. Pohladí, pobaví, překvapí... Krásná kniha, která je plným právem v povinné četbě. Kdo ji nečetl, o hodně se ochudil.

11.08.2016 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Moje třetí kniha od autorky a opět - skvělé! Spousta nových zajímavých informacích o vlcích, kteří byli životní láskou hlavního hrdiny Luka. Na druhé straně lidská rodina a následně téma eutanazie. Jak by se člověk zachoval, kdyby musel stát před takovým rozhodnutím? Střídavé vyprávění všech zúčastněných mi vyhovovalo, mám ráda pohled na věc od konkrétních lidí. Autorka píše opravdu čtivě, tato kniha byla výborná.

09.08.2016 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Vtipné zakončení série ideální na oddech. Jednohubka, u které se budete bavit, zjistíte, jaké jsou novinky v životě u ostatních zúčastněných a jak se formuje vztah mezi Caroline a Simonem. Pohodové čtení.

05.08.2016 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Postkatastrofická, povedená kniha o mládeži zavřené v obchodním centru v době katastrofy na zemi... Co určitě vyzdvihnu je změna a vývoj dětí během knihy, jak byly schopné fungovat. Dean byla dle mého celkem dobrá volba na hlavního hrdinu, ostatní se mi líbili někteří více, někteří méně. Už se chystám na další díl, jsem zvědavá, jakým směrem se bude kniha vyvíjet.

05.08.2016 4 z 5

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

Je mi ctí napsat první komentář k této knize napsané podle skutečných událostí. Neuvěřitelný příběh mladé Somálky Samiy, která za každou cenu šla za svým snem, reprezentovat svoji zemi na olympijských hrách v běhu. Podmínky života v Somálsku i její Cesta za svobodou jsou popsány skvěle, kniha se opravdu dobře čte. Z konce jsem byla smutná, je hrozné, co se i v dnešní době na světě děje a jsem vděčná za život, který žiji tady u nás.

02.08.2016 5 z 5

Na břehu jezera Na břehu jezera Sara Gruen

Přes méně zajímavý začátek se příběh nakonec rozvinul celkem pěkně. V knize je dobře zachycena změna Maddie, její postoj k životu a válce. Celkově příjemné čtení.

31.07.2016 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Zajímavá kniha psaná z pohledu dospívající schizofreničky. Co je skutečnost a co je pouze v Alexině hlavě? Jaké to je, když je někdo "jiný"? Líbil se mi průběh vztahu mezi Alex a Milesem, celkově knihu hodnotím rozhodně kladně.

29.07.2016 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

A tak to je pro mě velké překvapení, nechápu, jak mi tento detektiv mohl uniknout... :-). Skvělá detektivka se sympatickým hlavním hrdinou, příběh s dokonalou zápletkou, děj ubíhal ani nevím jak. Určitě plný počet a další díl si nenechám ujít.

26.07.2016 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Nejsem cílová skupina pro tuto knihu, přesto jsem si jí neskutečně užila. Svět, který autorka vytvořila, mě přes počáteční tápání zaujal, Aria i Perry byli jako hlavní hrdinové uvěřitelní a vývoj jejich vztahu mě moc bavil. Další díl určitě přečtu.

26.07.2016 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Příběh z koncentračního tábora, vyprávění z pohledu mladého fotografa, kterého jeho zaměstnání a šikovnost možná dokázaly zachránit před smrtí. Přestože jde o vyprávění z války, v této knize nejdou autoři až na dřeň, co se týče popisů poprav. I tak jde o opravdu výjimečnou, smutnou a bohužel pravdivou knihu, doplněnou fotografiemi. Za mě určitě ano, stále je nutné si připomínat, jak strašná a krutá válka byla.

23.07.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Hodně chytlavá a povedená kniha. Moje druhá od autora, ale určitě ne poslední. Adam mi byl moc sympatický, každý má svá tajemství... Celému příběhu bych věřila, důvod proč nedám plný počet, je konec, úplně mi k celé knize neseděl. Ale jinak opravdu dobré.

22.07.2016 4 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Další setkání s mou oblíbenou postavou. Agent Pendergast je prostě agent Pendergast a na toho jen tak někdo nemá... :-). Jsem ráda, že i když měl v knize na kahánku, tak to nakonec dopadlo, tak jak to dopadlo. Příjemné bylo setkání se známou postavou Margo. Za mě ano, tahle série mě baví.

19.07.2016 5 z 5

Včelí lid Včelí lid Marcela Remeňová

Pokračování série o Osmi světech bylo dle mého stejně jako předchozí díl povedené. Stále mám na zřeteli věk autorky, proto nehledám na ději chyby. A vzhledem k tomu, že se jedná o fantasy, tak tam se meze nekladou ničemu. Hrdinové knihy se vyvíjejí, líbila se mi Leina rozpolecnost při rozhodování mezi Harrym a Benem. Na další díl jsem zvědavá, takže si ho ujít nenechám.

17.07.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Hodně čtivá kniha s dějem, který nás nutí číst stále dál a přemýšlet, kdo lže a kdo mluví pravdu? Matka jako ústřední vypravěčka pro mne byla překvapením, ale do knihy sedí opravdu dobře... Konec mohl být rozvinutější, dle mého zbytečně osekaný. Další knihy autora si určitě přečtu.

09.07.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Zajímavý počin od dvou oblíbených autorů... Greenův Will je normální kluk, který se snaží nevyčnívat a mlčet. Levithanův Will je gay, který trpí depresemi a pořádně neví, co si s životem počít, na ničem mu nezáleží. Nejlepší postava je Drobek, toho má myslím každý čtenář rád, má hodně do sebe. Kniha o lásce, homosexualitě, ale hlavně o přátelství. O přátelství, které je někdy víc než láska.

04.07.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Povedená detektivka se sympatickým týmem a správnou "šéfkou" Kim. Zápletka byla promyšlená, děj odsýpal, celkově se mi kniha líbila a bavila mě. Další díl si ráda přečtu.

02.07.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Autorka píše hodně čtivě, současné téma o společnosti kolem nás, o tom, jak se dokážou osudy lidí prolínat... Občas jsem v zúčastněných lidech ztrácela, ale i tak knihu hodnotím rozhodně kladně. Jen mi po přečtení bylo trochu smutno z toho, že snad nejsou všichni lidé kolem nás takoví, jaké je autorka vykreslila. Některé povídky by se mi líbily více pozitivně naladěné.

28.06.2016 4 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Od knihy jsem očekávala něco jiného... Příběh o člověku, který si ocitne na pomezí mezi životem a smrtí, příběh o setkání s Bohem, příběh o bilanci, jestli prožitý život za něco stál. Zajímavá knížka, která nutí přemýšlet o životě a smrti samotné.

25.06.2016 4 z 5