petraj30 petraj30 komentáře u knih

Klíč vědění Klíč vědění Nora Roberts

I druhé pokračování nemělo chybu.
Dana na mě v prvním díle působila trochu moc tvrdě a divoce, ale po přečtení druhého dílu jsem si téměř jistá, že všechny tři hrdinky mají stejné nebo hodně podobné vlastnosti, ale každá klade důraz na to, co je jí bližší. Jordan byl taky úžasný, a ten jeho problém jsem pochopila hned, protože jsem bohužel zažila něco podobného a vím, že je těžké to do hloubky rozebírat.
Tento díl mi přišel víc napínavější. Postupně se odkrývají určitá tajemství, ale někdo taky nehraje podle pravidel, tak je to ještě víc komplikovanější. I přesto na mě celá tato série působí jako balzám. Nádherné uklidňující čtení.

14.10.2020 5 z 5

Klíč světla Klíč světla Nora Roberts

Moc pěkná knížka. Sice ten začátek i konec působili jako sci-fi, ale do této moderní pohádky to pasuje dokonale.
Tři díly, tudíž tři hrdinky a k nim jejich druhé drahé polovičky. Se všemi jsem se seznámila hned úvodním díle a všichni se mi moc líbili. Moc se těším jak na příběh divoké Dany, tak na příběh o miloučké Zoe.
Ta první kapitola mě trochu zmátla, byla jsem si jistá, že změnili obálku:-), ale pak to bylo vše jak se patří vysvětleno. Jen mě zarazilo, že si spisovatelka zvolila takové téma, i když vím, že ráda píše příběhy s magií.
Nora Roberts nikdy nezklame a i když člověk ví, jak tyhle knihy končí, byla jsem napjatá po celou dobu čtení. Moc pěkný začátek:-)

13.10.2020 5 z 5

Hříšná Sofia Hříšná Sofia Jill Barnett

Tahle kniha se mi líbila z celé série nejvíc. Všechny díly byly hodně povedené, ale tento naprosto unikátní.
Sofii jsem si zamilovala. Všechno, co dělala bylo úžasné, i když někdy dřív střílela než mířila, ale já bych jí nevytkla absolutně nic. Měla velkou kuráž a velké srdce. A všechny ty problémy, do kterých se dostávala...někdy jsem se smála hodně nahlas:-). Tobin byl taky úžasný, ale jinak byl jako všichni muži - arogantní a hrdý, občas by neškodilo o krok ustoupit.
Ten příběh z pobytu v klášteře mě moc překvapil a pobavil, a ten konec... opravdu to byl takový zločin? Opravdu to bylo tak strašné, že s ní nikdo nemluvil? Já bych se zachovala úplně stejně.
Sofia byla přesně podle mého gusta, asi bych jí přiřadila první místo u mých oblíbených hrdinek.
Moc jsem se u celé série bavila, bylo to krásně propojené a ten závěrečný epilog jen sladká třešinka za tím vším. Nádhera!

12.10.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední.
Začátek i některé okolnosti mi samozřejmě připomněli knihu Deset malých černoušků, ale šlo vážně jen o začátek, ten zbytek byl naprosto originální a naprosto perfektní. Bohužel jsem jméno vraha věděla ještě dřív, než jsem ji začala číst. Nedopatřením jsem vyslechla rozhovor o této knize a pochopitelně i o vrahovi. I přesto jsem byla z knihy absolutně nadšená. Jen jsem se na to dívala už trochu jinýma očima.
Kniha byla skvěle a poutavě napsaná. Možná jsem očekávala těch mrtvol kapánek víc a vlastně i to probíhající vyšetřování mohlo z mého pohledu probíhat trochu jinak, ale to je jen můj scénář:-) Knize nechybělo absolutně nic a z toho úplného závěru jsem byla hodně překvapená. Celkem jsem se obávala, jak na mě bude kniha působit, protože jsem poslední dobou četla knihy, kde bylo krve a sadismu mnohem víc než jen moc. Doufala jsem, že nebudu zbytečně moc namlsaná krve, ale kniha mě vůbec nezklamala protože zaměřuje důraz na něco jiného a já zase zbytečně nechci spoilerovat. Opravdu úžasné a doporučuji!

09.10.2020 5 z 5

Vše končí láskou Vše končí láskou Mary Balogh

Zatím nejlepší díl z celé série a řekla bych, že to byla taky nejlepší autorčina kniha vůbec - tedy alespoň prozatím.
Na Meg jsem se těšila od úplného začátku, byla naprosto úžasná. Sice na tom konci si vše mohla nechat v klidu vysvětlit, (ale právě na konec musí přijít nějaké drama) ale jinak mi přišla povahově nejlepší a výhradně jí jsem nejvíc přála štěstí. Duncan byl taky skvělý, člověk jej mohl jen obdivovat.
Každá spisovatelka popisuje vysokou společnost a její pravidla trochu jinak, i když to má všude stejný základ. Tady mi ta společnost přijde až moc přísná a ve všech směrech udrbaná. Myslím, že kdyby se takhle psalo o každém, tak by museli zrušit sportovní a politické rubriky a věnovat se výhradně společenským událostem:-):-).
Krásný příběh, který si ještě s chutí přečtu.

08.10.2020 5 z 5

Vášnivé námluvy Vášnivé námluvy Mary Balogh

Kniha se mi líbila, ale řekla bych, že předchozí díl byl lepší.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili a ani Jasper se mi nejevil jako příliš velký bručoun. Jen v první kapitole jsem měla malý problém. Pak jsem pochopila, že Jasper byl oslovován křestním, titulem a přezdívkou, pak už mi to dávalo smysl:-)
Con mě v prvním díle moc nepřesvědčil, i když si někdy hrál na hodnou chůvu, moc jsem mu nevěřila, až ten konec změnil můj úsudek a tady v tomto díle jsem si jej moc oblíbila.
Knížka byla pěkná, ale bylo tam několik hluchých míst, ale na druhou stranu to zachránil ten úžasný konec a hlavně ten humor. Ale nejvíc se těším na příběh s Meg.

07.10.2020 4 z 5

Nečekaná svatba Nečekaná svatba Mary Balogh

Moc pěkný příběh. Sice to bylo v některých částech zbytečně zdlouhavé (popisování krásy:-)), ale i přesto moc pěkné.
Vanessa byla moc sympatická, sice někdy moc naivní, ale velice laskavá a dokázala se radovat i ze sebemenších maličkostí. Možná nepatřila k největším kráskám, ale její "krásu nekrásu" autorka až moc často rozpitvávala. Přibližně 2x na každé stránce zaznělo slovo krása v jiných slovních druzích i synonymech. Elliot byl strašný bručoun. Trvalo strašně dlouho než se úplně otevřel, ale ten konec byl krásný.
Moc se těším na další příběhy sourozenců Huxtableových. Tento příběh byl nádherný:-)

06.10.2020 5 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Laurel O'Donnell

Od knihy jsem toho moc neočekávala, ale byla to bomba. Nemůžu tomu nic vytknout. Byl to krásný příběh o středověkých rytířích.
Oba hrdinové byli úžasní, ale to tak většinou bývá. Sice u nich panovala trocha nedůvěry, zrady a pomsty, ale řekla bych, že takhle to ve většině párů z historických romancí začíná, potom přijde překvapující rozuzlení a odhalení pravého viníka. Princip bývá prostý a většinou stejný, ale mě se to bude líbit vždycky.
Kniha se mi moc líbila. Sice tam byly popisovány i ne zrovna pěkné a příjemné věci, ale k té době bojů a středověku to zkrátka patří.

05.10.2020 5 z 5

Obraz v zrcadle Obraz v zrcadle Jayne Ann Krentz

Krásná oddechová knížka. Tahle měla trošku jiný styl vyprávění, ale možná to všechno dělalo to krásně popsané přátelské prostředí a hlavně úžasná rodinka.
Cleo byla moc milá a obětavá a příjemná vždy za jakýchkoli okolností. V Maxovi jsem se dlouho nemohla vyznat. Něco mi na něm nesedělo. Přiznám se, že jsem ho pořád z něčeho podezírala a čekala, že něco provede. Ale bohužel ani po přečtení na něj nemám žádný ucelený názor.
I přesto se tato kniha se povedla, byla moc vtipná a hodně hodně oddechová:-).

02.10.2020 4 z 5

Ženich z Vysočiny Ženich z Vysočiny Hannah Howell

Byla to pěkná knížka. Takový neotřelý příběh, který trošku vybočoval z řady podobných knih ze série Murrayů, ale styl psaní Hannah Howell je nezaměnitelný. I kdybych si nepřečetla jméno spisovatele, Hanah Howell se nikdy nezapře.
Nejsem si úplně jistá, jestli bych vzala na milost takového morouse jako byl Diarmot. Pořád si na něco stěžoval, nic mu nebylo po chuti a tyto jeho nálady se držely od začátku do konce. Nebyl to typický kladný hrdina, ale mohl být víc přívětivější.
Proti Ilse nemůžu říct půl slova. Ta byla pravým opakem svého manžela.
Podle anotace jsem trošku čekala nějakou boudu ze strany nevěsty, ale už od začátku bylo jasné, že to tak není. Kniha se mi moc líbila, ale kvůli tomu chování Diarmota dávám nižší hodnocení.

01.10.2020 4 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Nebylo to špatné, ale mělo to nějaké vady. Ten začátek se mi vůbec nelíbil. Přišlo mi to jako nějaká groteska s nemožnou a namyšlenou hlavní hrdinkou. Chvílemi jsem to chtěla vzdát, ale odolala jsem. Teprve po tom hloupém začátku se děj jakž takž rozběhl. Ani hlavní hrdinka už mi nepřipadala tak hloupá a namyšlená, všechno mělo hlavu a patu, ale to objevení vraha...přišlo mi to, jako by si ho autorka vycucala z prostu.
Mám ráda knihy od Lindy Howard, ale i mistr tesař se někdy utne. Podle mě zatím nejhorší kniha, ale zachránil to Wyatt, vtipné dialogy a vtipné situace. Četla jsem lepší knihy, ale pořád to nebyla žádná katastrofa.

30.09.2020 3 z 5

Tajemství prstenů Tajemství prstenů Amanda Quick (p)

Moc pěkné zakončení. Těm chlapům to prostě déle trvá, tak se jejich námluvy vlečou i přes tři díly:-) Nechyběly ani rozinky z minulého dílu.
Vtipný děj s detektivní zápletkou, řekla bych, že tato zápletka byla nejpovedenější. Ten začátek o těch dohadech na zámku ohledně vraždy neměl chybu, to byla dokonalost sama a Lavinie tomu nasadila tu správnou korunu. Opravdu hodně povedený příběh a velká škoda, že poslední. Moc pěkně strávené dopoledne.

29.09.2020 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Možná trochu slabší díl, ale pořád si zanechává určité kouzlo.
Ta počáteční příhoda, která opanovala celý děj, mi přišla až moc nahodilá. Chvíli jsem si říkala, že spisovatelce už docházely nápady, ale hodně mě to překvapilo, bylo to pěkné a do celého příběhu moc pěkně zakomponované. Ale možná, že za vše může překlad, ten byl otřesný, ale sehnat tyto knihy v originále je někdy moc těžké.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili, to jejich škádlení bylo skvělé, stejně jako vtípky a konverzace celé rodiny. Někdy mi dělalo problémy přiřadit správný příběh ke jménům, protože jsem to nečetla v kuse, ale s velkým rozestupem.
Celá série byla úžasná, každý pár měl problémy, se kterými se musel vypořádat, a že to kolikrát nebylo snadné. Byly to knihy se silným příběhem. Celou sérii doporučuji

28.09.2020 5 z 5

Soukromý skandál Soukromý skandál Nora Roberts

Bylo to celkem pěkné a pro mě i zajímavé. Nemám moc ráda novináře, a moderátory mám asi jen o 2% raději, v podstatě jde o totéž povolání. Tato kniha popisuje poněkud rušný život novinářů i moderátorů, a pro mě bylo vážně zajímavé si přečíst, že jejich práce taky není žádné peříčko, ale na úkor čemu?
Možný SPOILER: Anotace znázorňuje jen hrozně zkrácenou verzi, vlastně ani nezachycuje nějakou konstrukci, proto raději píšu, že se jedná o spoiler.
Deanna byla mladá a ambiciózní, ale pořád si ještě zachovávala jistou lidskost i v následujících letech a velkému postupu v její profesi. Finn byl taky celkem sympatický, ale na můj vkus až moc ctižádostivý a nebál se jít přes mrtvoly.
Vraha jsem nepoznala, ale bylo to možná tím, že každý ze štábu měl v knize přesně vymezený prostor pro svou určitou úlohu, tak jsem v tom dál ani nepátrala.
Jsem ráda, že jsem se mohla dočíst něco o novinařině a vidět všechno i jiného pohledu, ale stejně je asi nikdy úplně nepochopím.

26.09.2020 4 z 5

Něžný válečník Něžný válečník Johanna Lindsey

Johanna Lindsey píše nádherné historické romance, ale toto... Vlastně ani nevím, jak mám hodnotit, nevím jak na mě působili hlavní hrdinové a nevím to ani teď po přečtení. Mám z toho rozporuplné pocity. Občas mi to připadalo jako nějaká epizoda z Hvězdných válek, ale já nejsem žádný fanda sci-fi a takovéto filmy ani seriály vůbec nevyhledávám. Vlastně jsem ještě nikdy neviděla jediný díl. Jediné sci-fi, které mám opravdu moc ráda je Harry Potter a Pán prstenů.
Tady mi přišlo, že si autorka ukousla až moc silné sousto a já bych příběh ani nedokázala smysluplně popsat. Bylo to hrozně překombinované, možná že když máme přeložený jen jeden a zrovna ten poslední díl, tak je asi těžší chápat všechny souvislosti, ale ten začátek podle mě neměl hlavu ani patu. Tuto knihu nebudu hodnotit, protože bych ani nevěděla jak.

24.09.2020

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak to byla síla. Vraždy byly mnohem brutálnější, někdy to bylo opravdu hodně vyhrocené a autor hodně tlačil na pilu. Z těch přesně popsaných detailů mi nebylo zrovna dobře (asi nebudu schopná nějaký čas něco konzumovat:-)) A celkem se obávám, jaké překvapení mě čeká ve trojce:-).
Ale jako celek to bylo naprosto dokonalé. Po těch brutálních vraždách jsem byla chvíli rozhodnutá dat jen 4 hvězdičky, ale čím víc jsem četla, tím větší dojem to na mě zanechávalo.
Vrah byl pro mě obrovským překvapením, ale naprosto přesně to sedělo a vše bylo precizně dotaženo do úplného konce. Ale na druhou stranu jsem chápala vrahův motiv.
Četlo se to velmi dobře a rychle. Sice tam byly krátké kapitoly, ale ten konec těch kapitol byl zase tak napínavý, že jsem prostě musela otočit na další stránku a číst dál.
Ten popis byl sice trochu moc vyhrocený, ale já bych si nedovolila dát nižší hodnocení, protože se mi ten celkový příběh líbil přece jen o něco víc, než úvodní díl. Doporučuji!

23.09.2020 5 z 5

Pravda nebo věrnost Pravda nebo věrnost Jayne Ann Krentz

Moc pěkné. Tento díl mi přišel víc akčnější, než ten předešlý. Opět se zde setkáváme se všemi hrdiny z prvního dílu, ale pořád jsem čekala, že si každý jednotlivec najde svou druhou polovičku. Tady to bylo jen okrajově zmíněno, takže souhlasím s komentáři pode mnou, že musel být napsán ještě jeden poslední díl. Tak doufám, že u nás ještě vyjde.
Bylo to moc pěkné, ale někdy mi bylo obou hrdinů moc líto tím, jak se neustále utápěli v nevědomosti, co s nimi vlastně bude. I tu věc s těmi pavučinami jsem rychle rozluštila, ale nevadilo by mi, kdyby to mělo ještě pár stránek navíc:-)
Moc se mi to líbilo a určitě se ke knihám ještě vrátím, Jako oddechovka naprosto ideální:-)

22.09.2020 5 z 5

Zrádce Zrádce Shannon Drake (p)

Knihu jsem hodně dlouho odkládala, protože nemám ráda válečné příběhy, ale bylo to celkem povedené. Alespoň jsem se dozvěděla něco málo z historického a politického hlediska, protože války jsme na školách probírali spíš jen v Evropě.
Jesse se mi moc líbil, ale Kiernan bych asi zakroutila krkem. Byla popisovaná jako velice krásná, ale rozumu moc nepobrala. Něco Jesseymu vyčítala, ale že sama dělala tytéž věci už neviděla. Moc se těším na ostatní Cameronovy sourozence, už tady jsem si je zamilovala.
Kniha se mi celkem líbila, i přesto válčení a ostatní nepokoje. Politika mi naopak ani moc nevadila, i když to asi úplně do romancí nepatří. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla více o dění ve válce Sever proti Jihu.

21.09.2020 4 z 5

Temný rubín Temný rubín Lisa Jackson

Bohužel jsem od knihy očekávala mnohem víc. Mělo to velký nápad, ale skutek utek. Chyběla tomu nějaká jiskra, prostě něco, co by to oživilo. Možná budu hnusná, ale kdyby to napsal někdo jiný, nebylo by to marné:-/
Ani teď po přečtení nemám tušení, co si mám myslet o hlavních hrdinech. Jejich charakter mi unikal po celou dobu. Ani ty jejich emoce (pokud tedy nějaké měli) se ke mně vůbec nedostaly.
Lisa Jackson je skvělá spisovatelka, ale asi budu mít raději její krimi tvorbu. Možná přece jen dám šanci i dalším dílům kdyby náhodou. Taky myslím, že tato série na sebe taky nebude navazovat, jako Medieval Trilogy.
Mrzí mě to, ale nebylo to ono. Je to velká škoda, protože anotace podle mě zněla celkem slibně:-(

18.09.2020 2 z 5

Divoká Teleri Divoká Teleri Jill Barnett

Byl to kouzelný a pohádkový příběh. Moc se mi to líbilo.
Teleri je v podstatě taková lesní divoženka. Nezkažená okolním světem. V některých věcech dost naivní, ale jinak neuvěřitelně milá a čistá duše, která si zachránila svého prince. Povaha Rogera se mi trošku nastínila v první díle. Byl mi moc sympatický, ale jako všichni muži ještě potřeboval dospět:-)
Byla to pohádka, která se téměř veškerou dobu odehrává v lesním prostředí s neposednými domácími mazlíčky a kapkou magie. Bylo to nenáročné, ale o to víc poutavější čtení. Moc pěkné:-)

17.09.2020 5 z 5