pollyn pollyn komentáře u knih

Svatba o Vánocích Svatba o Vánocích Melanie Moreland

Kdyby ta kniha byla delší tak se snad rozpustím v tom slaďáctví. Všichni jsou tak dokonalí a perfektní až to zní děsivě jak stepfordské paničky. Zápletka v podstatě žádná.

11.07.2023 1 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

(SPOILER) Abych použila velmi časté (a otravné) slovní spojení používané v knize - "perplex" jsem z toho teda nebyla.
Vyvíjelo se to slibně, ale tou chabou gradací příběhu to autorka zabila. Tajemství se odhalilo a popsalo na jedné stránce a pak se okolo něj jen bezejmenně tančilo.
Co alespoň zprostředkovat finální článek?
O faktických chybách (to počasí fakt nevyšlo :)) a naprosto neuvěřitelnému zákulisí hollywoodského prostředí ani nemluvě.

28.04.2022 2 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Tohle je taková ta knížka, kdy už chcete konec. Ale ne z důvodu, že by byla špatná, ba naopak. Protože když se v poloviny knihy stane něco dobrého, pozitivního, je jasné, že to nevydrží a že se zase něco stane a vy už si říkáte "ježíš a teď tam bude desetiletý skok a mě trefí..."
Byla jsem celou dobu děsně na nervy, moc jsem jim to přála a držela palce.

09.12.2021 4 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Emmu strašně obdivuju, já bych se té situaci (vlastně všem) nedokázala takhle postavit čelem. Nakonec měla úžasnou sebereflexi a nekonečný smysl pro humor :-)

09.12.2021 3 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

To je australská verze Anity Blake? :)) no dobře, to zvládnu :-)

09.12.2021 3 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

tak jsme si trochu poplakaly, co ženy? :))

21.11.2021

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tohle fakt nebylo dobrý.

21.10.2021 odpad!

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Bylo to moc. Moc feministické. Moc o genderu, barvě pleti, váze. Prostě moc násilně podané. Roy byl taky moc. I ta barbie s kenem. Charaktery byly dohnany ​do extrému. Zároveň zajímavé linky ohledně rodinných vztahů byly jen naznačeny a dál neměly prostor...

18.09.2021 2 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tak to byla pecka!
Nejsem cílovka a čekala jsem nějakou zívačku. A přiznejme si, nečekanou zápletku to fakt nemá :-) Postavy jsou taky trochu ploché, messenger zprávy otravné (za ty dávám hodnocení dolů, jakoby to psali úplně jiné postavy) a roztříštěné kapitoly krátké....
ALE!
Je to vymazlený. Normálně přeskakuju vnitřní dialogy a hledám přímou řeč, pasu po ději a zvratech, ale po několika stránkách jsem pochopila, že to bych byla zklamaná. Tady se musí vychutnat každá věta, každá narážka, protože to nejsou jenom výplňky, ale klíč celé knížky. Takže ve výsledku je to velké ANO :) Dokonce jsem si ji šetřila, aby mi vydržela dýl! U mě naprosto nepředstavitelné :)
Takže díky za ten jazyk (a lamy).

09.09.2021 3 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Z knížky mám pocit, že svět je plnej hnusnejch lidí a i když dělají dobré věci, jsou pořád ale zlí. Vlastně jsem si nikoho z nich neoblibila. Ani Preppyho. Všichni byli ve svý podstatě sobci a dělali hnusný věci. I když mohli být dobří přátelé nebo partneři... O pravých zaporacich ani nemluvě.

26.08.2021

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Bylo to takové... jiné. Taková ta první láska, kterou jsme poznali všichni. S tou naivitou, nehynoucí láskou a plnou očekávání. Akorát, že tahle se přehoupla i dál. Byl to zajímavý vývoj postav. Jako by se jedna přelila do druhé: extrovert - introvert. Ten silný do toho slabšího. Líbilo se mi jak velké časové období to zabralo. Knížka klidně mohla skončit ve 2/3. O to víc měla něco do sebe :)
Samozřejmě některé části byly trochu zbytečné, ale tak ... :)

19.08.2021 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Líbila se mi ta hrdost. Hrdinky osobní, i ta národní - ke svému původu.
Vadila mi forma kapitol. Dost mě to skákání rušilo a možná bych uvítala obšírnější konec.

12.08.2021

Kushielovo vtělení Kushielovo vtělení Jacqueline Carey

Boží. Fakt. Hlavní dějovou linku jsem sice odhadla, ale i tak jsem četla jedním a zatajeným dechem.
Navíc Hyacintova část byla prostě dokonalá s jedním velkým aaaach.

19.07.2021 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Tohle byla jízda. Zběsilá a nádherná! Všechny postavy měli svoje temnoty, mnohdy větší než naše malá Temná. Všichni byli odvážní a plnili svoje role. Obrecela jsem každé úmrtí a nikomu krom Mercuria a Trica jsem do poslední nikdynoci úplně nevěřila. Ale strach nás nesmí ohromit že?
Krásná a originální série, která nemá obdoby.

18.02.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Příšerný brak

05.01.2021 1 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Celá série stojí za to. První díl je nejslabší, ale dává čtenáři čas navyknout si na styl a téma příběhu....
Je zvláštní, ojedinělá a nekonvenční. Občas děsivá, těžko uvěřitelné, ale je tam tolik emocí! Vlastně nezáleží na tom, do jakého prostředí je příběh zasazen...
Ovšem až všechny díly naráz dají ucelený obrázek ;)

28.12.2020 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Nové téma, neotřelé. Spíše pro mladší čtenáře, kteří znají Tinder a podobné aplikace :)
Zároveň to není prvoplánový románek pro ženy, děj ubíhá, jazyk má slušnou úroveň a nechybí ani humor :)
Příjemná oddechovka na jedno odpoledne, která dá proniknout do světa IT a start-upů.
Můžu doporučit :-)

05.11.2020 3 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Vzhledem k tomu, že jsem četla Bílý zář a Nejhlubší tajemství (mimochodem kdo takové nic neříkající názvy vymýšlí?!????), zklamalo mě, že charaktery postav jsou v obou románech vlastně stejné, hlavní hrdina je rovněž. Je to škoda, ale možná je to jen dáno tím nešťastným pořadím, jaké jsem zvolila.
Za přečtení, samostatně, obě stojí!

21.09.2020

Závist Závist Sandra Brown

Výborná! Přečetla jsem od autorky víc knih, ale této se zatím nic nevyrovná. Má se mezery, občas se vyskytne neuvěřitelný okamžik, ale to kouzlo a celkový dojem z knihy je perfektní!

21.09.2020 4 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Perfektní námět, bohužel příšerně nedotažený. Škoda.

23.11.2018 2 z 5