radimch radimch komentáře u knih

Ruská mafie Ruská mafie Jaroslav Kmenta

Semjon Mogilevič
Joseph Kobzon
Alexandr Litviněnko

24.10.2023 5 z 5

Past Past František Niedl

Skvělé, až tedy na tu závěrečnou část, která je nevěrohodná. František Niedl je velmi výpravěč a příběhy jsou brilantní, jen ty konce jsou podle mě nedopilované.

03.09.2023 4 z 5

Námořní slepota Námořní slepota Michael Romancov

Velmi dobrá kniha, která dává střípky historie do celkové mozaiky. Doporučuji.

26.07.2023 5 z 5

Společenský katechismus I Společenský katechismus I Jiří Stanislav Guth-Jarkovský

Pěkný exkurz do etikety a jazyka té doby.

26.06.2023 5 z 5

Velmi inspirativní kniha. Otvírá neobvyklé pohledy. Mohu doporučit

26.06.2023 4 z 5

Psychologie davu Psychologie davu Gustave Le Bon

Psáno před 140 lety, trochu zatíženo myšlením té doby, ale plno věcí odhaleno u tehdy. Zajímavá kniha.

26.06.2023 4 z 5

Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Jonas Salzgeber

Zatím to nejlepší, co jsem o stoicismu četl.

26.06.2023 5 z 5

Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Agatha Christie

"Prach v očích." Velmi poutavé!

22.05.2023 5 z 5

Vějíř lady Windermerové Vějíř lady Windermerové Oscar Wilde

"Cynik zná cenu všeho a hodnu ničeho"
Velmi velmi důmyslně vymyšlené.

22.05.2023 5 z 5

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Tomáš Maleček

Plno zajímavých informací, spoustu z nich pro mě nových. Děkuji za knihu. Bylo to příjemné čtení.

03.05.2023 4 z 5

Nemáte šanci Nemáte šanci Jack Black

Dobré!

"Jedniné co můžu s jistotou říct je, že laskavost plodí laskavost a krutost plodí krutost. Můžete si vybrat a sklízet to, co jste zaseli."

"All I can say with certainity is that kindness begets kindness and cruelty begets cruelty. You can make your choice and reap as you saw."

09.09.2022 4 z 5

Jak zabránit klimatické katastrofě Jak zabránit klimatické katastrofě Bill Gates

Gates toho má načteno hromadu, stejně tak jsou obdivuhodné jeho snahy a aktivity a... ten optimismu, že to zvládneme.. no snad ano

08.08.2022 5 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Naprosto krásné

25.07.2022 5 z 5

Pojednání o podstatě a původu bohatství národů Pojednání o podstatě a původu bohatství národů Adam Smith

Téměř 250 let po vydání a pořád dobrá!

07.07.2022 5 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Pěkná kniha, nabitá informacemi.

17.05.2022 4 z 5

Zmoudření Dona Quijota Zmoudření Dona Quijota Viktor Dyk

Sancho: přišel jste pozdě pane, pouze víno lepší se časem...

24.02.2022 5 z 5

Cval rytířských koní Cval rytířských koní Ludmila Vaňková

Krásná kniha, plná vysoké středověké politiky, obohacující.

03.02.2022 5 z 5

Kosmas Kosmas Vladislav Vančura

Krásný jazyk český

26.01.2022 5 z 5

Nejdelší den Nejdelší den Cornelius Ryan

Poctivě napsaná kniha! Plná skutečný příběhů plných obav a osobní odvahy. Smekám jak před autorem, tak před všemi, kteří ten den byli.

06.01.2022 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Poněkud složitý případ se 4 vraždami a spletitými motivy a trochu nevěrohodným koncem . Na druhou stranu kladně hodnotím historický kontext a reálie

06.01.2022 3 z 5