radkanin radkanin komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Treti kniha od teto autorky. Trochu zklamani nebo spatne nacasovani cteni.. Zacatek je velmi spletity a misty mi az moc pripominalo Sedmilharky a Na co Alice zapomnela tak nejak pomichane. Styl psani nebyl tak lehky a nevtahl me do deje, jak jsem u Moriarty zvykla. Nakonec docteno, zapletka fajn, porad mi to prijde nejake nedotazene. Na to, jak je kniha dlouha je konec takovy usekly. Zkusim za cas treba zase jinou knihu od teto autorky :-)

13.03.2021 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Cetla jsem do vyzvy. Neni to mnou vyhledavany zanr, ALE vyber byl dobry. Tema mi sedlo (pracuju v soc.sluzbach s lidmi s ruznym postizenim). Pribeh je veskrze predvidatelny jiz od prvnich stran, nicmene je napsan ctive, rychle utika. Videla jsem info k filmu a zjistila tak, ze hlavmi trnslou roli hraje Emilia Clark - dobra shoda jmen, celou dobu jsem si ji v knize predstavovala a sedla mi tam ;) Treba se nekdy podivam i na film,snad bude stejny jako se odehraval v me hlave behem cteni. Jsem rada, ze jsem se k teto autorce diky vyzve dostala. Mam tip na oddechove a pritom ne uplne hloupe knihy (spis teda pro mamku nebo babicku, ale i to se hodi ;-)).

07.03.2021 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Cobenuv styl psani me bavi. Knihy nejsou zbytecne brutalni jako nektere (hlavne severske nebo v severskem duchu). Jsou vsak napinave az do uplneho konce. Urcite si casem prectu i dalsi jeho knihy (tato byla 3.;-))

03.03.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krasna kniha. Tak mile, laskave vypraveni o leckdy nelehkem zivote. Cte se, ani clovek nevi jak a je skoro na konci. Pusobive napsane, vune hermanku je takrka hmatatelna. Pro potechu duse naprosto idealni.

25.02.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na knihu jsem se tesila. To byla zasadni chyba, ktere se snazim vzdy vyvarovat.. Jak jiz bylo v komentarich nekolikrat popsano,prvnich cca 150 stran zdlouhavych, rikala jsem si, ze snad knihu odlozim, co na ni vsichni maji. Druha "akcni" cast mne vtahla a cetla se rychle, ke konci uz se to zacalo opet tahnout.. Odkazovani i primo v knize na Blair Witch je presne. Pribeh je velmi podobneho razeni. BW jako film me tedy ohromil a byl uveritelnejsi (mozna i tim,ze slo o vizualni vjem..) nez kniha,ktera tema prebira, opakuje v trochu jine variaci a umisteni na SK. Za me trochu zklamani..

22.02.2021 3 z 5

Rozpustilé pohádkohrátky Rozpustilé pohádkohrátky Ann-Katrin Heger

Zajimave pojata kniha s vclenenymi ukoly a tipy na tvoreni ci zkoumani pro deti. Zajimava odezva i pro rodice. Detem (5 a 8let) se loc libi a bavi je i mne ;-)

22.02.2021 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Kniha, ktera vas vtahne hned od prvnich stranek a nepusti do te posledni. Skvele napsane, napinave a velmi ctive. Bavi me styl psani Cobena To, ze nuti ctenare premyslet, byt ve strehu a presto je zamotanec jeste jinak nez se zda. Podezreli jsou v prubehu snad vsichni a kinec je stejne prekvapenim.

16.02.2021 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

Prumerna severska detektivka s trochou te brutality. Pribeh vpleteny do pribehu, vetsi cast knihy prehlusil ten hlavni pribeh..kniha plynula, chvilema az moc klidne (pres brutalitu zlocinu).. Konec mel spad a konecne rozuzleni bylo pro vsechny ulevne.

11.02.2021 3 z 5

Takovy existencialni, trochu "Kafkovsky" roman..

08.02.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Deprese na n-tou. Vydrzela jsem jen kvuli vyzve..

06.02.2021 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Styl Petry mi sedi, takrka kazdou knihou se mi trefi do zrovna prozivaneho obdobi. Popis je vzdy jasny, strucny, presto se clo vek vzije do vsech postav, pribeh me chvilema uplne pohltil,citila jsem picity postav. A ano, je to "jen" kazdodenni zivot, ale je to presne to, co vsichni zname a zijeme..

30.01.2021 4 z 5

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Kniha splnila presne to,co jsem od ni ocekavala. Vybrala jsem ji pro moji mamku jako soucast vyzvy - knihu, kterou po precteni daruji. A je to trefa do cerneho. Mamka spada do vekove skupiny hlavni hrdinky, ktery vystihuje i nazev knihy. Knizka je oddechova, zabavna. Me bavil styl psani, lehce sarkasticky humor a umeni delat si legraci sam ze sebe. Vlastne jsem nadmiru spokojena :-)

24.01.2021 4 z 5

Montessori – inspirace pro mateřské školy Montessori – inspirace pro mateřské školy Vlasta Hillebrandová

Prirucka k Montessori metode pro prakticke vyuziti ve skolkach od me spoluucastnici Monte kurzu :)

22.01.2021

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Odpocinkova kniha, nenarocna pritom velmi dobre napsana a prelozena. Zhltla jsem ji behem par dni. Az si budu chtit odpocinout, vim, kam sahnout ;-)

21.01.2021 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Napad knihy psane dejove pozpatku je zrejme dost narocne, vysledek vsak neni az tak uchvacujici. Kniha se presto cte pomerne dobre, ale jakoby tomu chybela vetsi stava. SPOILER, vyvoj je celkem predvidatelny nebo tusitelny..zvrat/zamotanec na konci je necekany a vlastne prijemne prekvapeni cele knihy.

19.01.2021 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha, ktera vas chytne od prvniho pismene, vtahne a nepusti az do pisledni stranky. Oddychova, ale velmi dobre napsana kniha.

16.01.2021 4 z 5

Maestro Maestro Geir Tangen

Slabsi z detektivek.. Do pulky knizky jsem zvazovala zda odlozit nebo uz docist, pak se teda zacalo neco dit. Vraha jsem odhadla pomerne snadno, konec uz nutil knihu docist.. Za me spis ztrata casu, je hodne mnohem lepsich z tohoto zanru.

09.01.2021 3 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Dala jsem na doporuceni kamaradky. V knihovne nebyla volna Genialni pritelkyne, zkusila jsem tedy jiny titul. Prvni pulku jsem zvazovala,zda cist dal, pak me kniha chytla, ke konci uz se hlavni postava utapela ve stalem zkoumani a popisu svych pocitu.. Za me takovy slabsi prumer.

03.01.2021 3 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Takova spis odpocinkova detektivka ;-) Bavilo mne prostredi sekty/tajneho spolku. Okolnosti a nahody,ktere hlavnimu hrdinovi nahravaly a lidi, kteri mu pomahali v pribehu spis ubiraly na uveritelnosti. Napinavy vsak pribeh zustal az do konce.

01.01.2021 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Tezky udel. Silna kniha, emoce, lidsky osud a stale pritomna nepochopitelnost toho, co se stalo v koncentracnich taborech. Vse propletene poezii a jedinecnosti zivota..jaksi nad tim vsim

26.12.2020 5 z 5