radkanin radkanin komentáře u knih

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Napinava od zacatku do konce. Nemohla jsem se dockat,az se ke mne dalsi dil teto serie dostane a cekani stalo za to ;-) jsem spokojena ♧

04.12.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Propleteny pribeh nekolika liniemi, presto stale prehledny, vtahuje cim dal vic do deje, napina az do posledni chvile. Velmi povedene!

01.11.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Moje druha kniha od tohoto autora. Docetla jsem..premyslim, jestli ten tezkopadny styl je primo spisovateluv nebo prekladateluv. Kniha ma myslenku, v druhe polovine i spad, kdyz se po ohromujicim zacatku prokousete prvni polovinou knihy..

24.10.2020 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Zvlastni kniha..trochu chaoticka, trochu povhopitelna v neuchopitelnost zivota. Vidim podobnost s Urbanem (pratelstvi a souneni se nezapre;-)).

18.10.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Vcelku povedena, lehce ctiva. Je znat jeste lehka nevypsanost a nadseni ;) Za me velmi zdarile.

17.10.2020 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

King proste umi. Kratka knizka, spis delsi povidka, cetla se jednim dechem.

16.10.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Takovy obycejny zivot no.. Napada me,ze vice neznamena vzdy lepe. Umim si predstavit knihu tak s polovicnim poctem postav a stran,pak by se cetla mnohem lepe. Nejak stale tapu nad poselstvim knihy..

15.10.2020 3 z 5

Pan Kdybych hledá kamaráda Pan Kdybych hledá kamaráda Pavel Šrut

Klasika, lehke usmevne :-)

13.10.2020 4 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Moc pekny pribeh. Libi se mi zpracovani a hlavne o "zasveceni" deti v tom, o cem cteni je. Deti (7 a 4) chteji cist stale dokola :-))

01.10.2020 5 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Pro mě jediná čitelná kniha od Tolkiena :))

19.08.2020 4 z 5

Další z "klasik", která mne skoro unudila k smrti. Pardon, fantasy prostě nemůžu (narozdíl od sci-fi).

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Toto není ale vůbec můj šálek kávy, asi jsem v tom nenašla, to co ostatní..za mě ne..nuda nuda šeď. Na tuhle klasiku prostě nejsem :D

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Náhodně jsem přišla ke knize Sedmilhářky, věděla jsem, že je seriál, ale neviděla jsem ho, ani jsem neznala příběh. Kniha byla milým překvapením, jak stylem, tak obsahem. Jako odpočinková kniha výborná.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Odpočinková úsměvná nenáročná knížka.

19.08.2020 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Pro mne naprosto nečtivý, těžkopádný styl. Z obsahu jsem si nic neodnesla..nejspíš není pro mne.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Příběh, který se lehce čte, ne již tak lehce žije..jako životy nás všech.

Sestra Sestra Jáchym Topol

Pro mojí generaci (80.léta) naprosto kultovní a zásadní kniha! Po jejím přečtení se změnil život, mé myšlenky a způsob čtení knih. Tato kniha mne naprosto vtáhla do děje, žila jsem v ní, bolestivě jsem se vracela do reálného světa.

19.08.2020 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Syrový a surový příběh. Skvěle napsané. Náhodně jsem si kdysi půjčila v knihovně a jako teenagera mě dost odrovnala.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika s nezaměnitelným stylem a humorem. Tuhle knihu může člověk číst stále dokola. Seriál také velmi povedený.

19.08.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha, která je napínavá, lehce humorná (vzhledem k tématu opravdu mistrné). Strhující příběh, kde jste napjatí až do konce.