radkanin radkanin komentáře u knih

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Jedna z "must read" sci-fi knih!

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Příběh mě až tak nezaujal, ke konci už byl trochu se opakující a nevýrazný. Přesto velmi dobře napsané.

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Prostě skvělá! Nic dalšího není nutné psát. Jedna ze nejoriginálnějších spisovatelek v ČR.

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Tato kniha mne velmi zasáhla příběhem, který jsem zčásti prožívala také. Má pro mne tudíž osobní přesah.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Do téhle knihy jsem se musela trochu nutit. Nepřišla asi ve "svůj" čas, jako se stalo u předešlých, které mne chytly hned. Trvalo mi déle, než jsem se do příběhu začetla. Řekla bych, že jedna ze slabších Petřiných knih, což stále znamená, že ji tak je nadprůměrná ;)

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipná, svižná. Těším se na film.

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Náhodně jsem si půjčila v knihovně. Příjemně mne překvapila, stojí za přečtení. Poutavý příběh plný emocí, napínavý až do konce.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

První půlka se četla dobře, příběh napínavý. Druhá polovina už zbytečně natahovaná a konec už tak celkem předvídatelný..

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Skvělá. Douglas Adams je prostě boží.

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Skvělá, vtipná, s myšlenkou. Taková, jaký mám sci-fi ráda.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Moje první sci-fi kniha. Skvělý humor, ulítlý příběh a hlavní postavy. Přivedla mne ke sci-fi, takže velké díky!

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Miluju tuto knihu. Naprosto mne vtáhla. Přesně sci-fi, které mám ráda. Má to šťávu, myšlenku.. přečetla jsem všechny díly a stojí to za to. Na film se snad ani nedívejte, budete dost zklamaní..

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další z příběhů Mornštajnové, kdy neuděláte chybu, když si přečtete. Příběhy několika generací, s různými zvraty a záludnostmi života a politických režimů..

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Četla jsem jako první knihu od Mornštajnové. Stylem je to "Hrabal v ženském vydání". Melancholický, jemný, přitom silný příběh. Moc dobře se čte.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá, silná kniha. Příběh se postupně odkrývá a vtahuje vás čím dál víc do své hloubky. Rozhodně doporučuju!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Dostala jsem jako dárek. Na můj vkus moc jednoduše a podbízivě napsané. Nemám moc ráda tento styl... Kdo má rád nenáročné a přitom filozoficko-náboženské knihy, nejspíš ocení.

19.08.2020 2 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Četla jsem několikrát. Vždycky jsem se hodně nasmála. Zaručený lék na blbou náladu ;)

Mráz Mráz Bernard Minier

Hrůza, provází vás celou knihou..Kdo má rád napínavé a drastické thrillery, tak to je přesně kniha pro vás. Ještě po dočtení jsem se musela oklépavat zimou a děsem.

Duna Duna Frank Herbert

Jedna z mých nejoblíbenějších sci-fi vizionářských knih.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Četla jsem jako první z knih od Ruty Sepetysové. Po čtecí pauze na mateřské to byla jedna z prvních knih a uvrhle mne opět do čtecí manie. Příběh, který vtáhne do děje. Málo známá historie, velmi působivě napsané.