RADOST RADOST komentáře u knih

Velká mela aneb Francouzská kuchyně Velká mela aneb Francouzská kuchyně Pierre Aristide Bréal

Poslouchala jsem jako mluvené slovo a i přes skvělé herecké obsazení a kvalitu zpracování jsem touto satirickou komedií zklamaná. Autor asi chtěl vystihnout zmatečnost a rychlé změny poměrů v té historické době. Pomohl si líčením absurdního manželského trojúhelníku, ale přehnal to! Bylo to tak nahuštěné, ztřeštěné, naivní a zábavné za každou cenu, že mě to nezaujalo ani nepobavilo, spíše odpudilo

22.03.2021 2 z 5

Talisman Talisman Johann Nestroy

Téměř 200 let stará úsměvná fraška o lidské hlouposti. O povrchnosti, naivitě a předsudcích při posuzování lidí.

20.03.2021 3 z 5

Zločin lorda Artura Savila (4 povídky) Zločin lorda Artura Savila (4 povídky) Oscar Wilde

Úsměvné, zábavné, naivní. Lidé se moc nemění. I dnes, po sto letech, je plno těch, kteří propadají módním směrům a bezhlavě a naprosto oddaně se jimi řídí.

14.03.2021 3 z 5

Aurélie Aurélie Marcel Pagnol

Co všechno jsme schopni udělat z lásky? Nejen té k chlebu.
Úsměvné a moudré, výborně vystiženy povahy venkovanů. Pan Pagnol prostě znal a uměl a je nadčasový.
Poslouchala jsem jako audionahrávku Pekařova žena a její kvalita skvěle okořenila můj zážitek.

12.03.2021 5 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Kniha o truchlení. O ztrátě blízkého člověka a části svého já. O smutku, ale i o naději a postupném nalézání něčeho nového. Romantická kniha, jejíž rozčlenění do světa snů a světa bdění mi nevyhovovalo. Přičinilo se sice o pochopení rozpoložení Lydie, ale zároveň také o přehnanou rozvláčnost knihy.

02.02.2021 3 z 5

Okno do času Okno do času Peter F. Hamilton

Jules je mi sympatický a uvěřitelný, znám jemu podobné chlapce. Mnohé jeho myšlenky jsou podnětné a trefné. Snaha přijít na kloub cestování časem je blízká snad všem. Ale způsob dokazování jeho teorie do mě vnášel více zmatku než poznání. Stejně jak vesmír sám.

01.02.2021 3 z 5

Pavilon žen Pavilon žen Pearl S. Buck

Zajímavá a obohacující kniha, stará již 70 let a přesto svěží svými myšlenkami. Je to moudrá kniha. Kniha o moudrosti. Kniha, ke které se lze neustále vracet a znovu si spolu s paní Wu klást otázky o lásce, manželství, smyslu života. Chtěla jsem se více dozvědět o Číně. Dozvěděla jsem se navíc mnohé o lidské duši, o souznění s tělem, o odlišnosti každého jedince.

21.12.2020 4 z 5

Modrý drahokam Modrý drahokam Arthur Conan Doyle

Jednoduché, klidné, vánoční.

13.12.2020 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Četla jsem v 60. letech, v období dospívání. Chudoba i krutost, popisovaná v knize, na mě velmi zapůsobila. V porovnání s mým životem se mi zdála nepředstavitelná. Tento dojem z knihy ve mně přetrval až do dospělosti. A přiznávám, že dosti ovlivnil i můj pohled na historii Velké Británie.

13.12.2020 3 z 5

Děvčátko kdovíodkud Děvčátko kdovíodkud Hertha von Gebhardt

Tato kniha mě v dětství okouzlila, milovala jsem ji, vžívala se do pocitů holčičky. Možná položila základy k mé celoživotní empatii. Knihu dám přečíst vnučce a porovnám její pocity s těmi mými před šedesáti lety.

30.10.2020 5 z 5

Tajemství planet Tajemství planet Hana Prošková

Audionahrávka této knihy mi dělala příjemnou společnost při vaření. Nijak zvlášť mě nenadchla, ale jako průměrná detektivka splnila svůj zábavný účel.

18.09.2020 3 z 5

Příliš tiché hodiny Příliš tiché hodiny Ed McBain

Poslouchala jsem jako audionahrávku v podání Petra Třebického, a to byla zřejmě chyba. Interpret by potřeboval logopeda, jeho přednes výrazně snížil můj dojem z povídek. Do budoucna se budu jeho nahrávkám vyhýbat. Další příběhy z 87. revíru si raději přečtu sama. Protože vůbec nejsou špatné a ani jejich "stáří" není na závadu.

29.08.2020 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Nejen muži a ženy mají rozdílné chování a myšlení. I každý jednotlivec je odlišný, mnohdy nevyzpytatelný. Je dobře se poučit, třeba prostřednictvím této knihy. Ale praxe, ach ta praxe... Ta se přece jen málokdy řídí rozumem, ale hlavně emocemi. No a co pak s tím?

22.08.2020 3 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Základní myšlenka skvělá, její zpracování řemeslně výborné, atmosféra přidávala na ponurosti a hrůzostrašnosti. Děj komplikovaný, napínavý a naprosto šílený. Nakupené , překombinované, několikavrstvé šílenství - to je můj hlavní dojem z četby. Na mě to bylo moc. A nestydím se za to. Jiní čtenáři to jistě ocení. Já se tentokrát nepřidám.

02.07.2020 3 z 5

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

Kniha o tom, jak ženy milují. Jak sebezničující může jejich láska být. Jak nevidí nebo nechtějí vidět. Jak opakovaně dělají chyby, i když vedou k dalším ranám osudu? Jenže je strůjcem osud nebo ony samy?

05.06.2020 3 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Oběť je nevinná, viníků mnoho, pachatel jeden. Celá kniha se zabývá nejen hledáním pachatele, ale i zodpovězením otázky "Proč" ? Napínavá detektivka odhalující především trhliny ve vztazích. Doporučuji.

27.05.2020 4 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Někdy vás zklamou ti nejbližší. A když tu tíhu zklamání nemůžete unést a máte špatnou medikaci, dopadne to podobně jak v této knize. Příběh k zamyšlení, ale zpracování průměrné.

19.03.2020 3 z 5

Ztracené úterý Ztracené úterý Nicci French

Bylo to dobré, zajímavé a napínavé, ale chyběla mi ta jiskra a zápalná šňůra, která by mě více vtáhla a nedovolila knihu tak často odkládat.

02.03.2020 4 z 5

Ještě než požehná Ještě než požehná Blake Pierce

Další případ agentky FBI, probíhající v lesích národního parku, postrádá motiv i logiku pachatelova jednání. Stejně jako dávná vražda jejího otce, její noční můra. Napínavé čtení, jak se jí i tentokrát podaří odhalit souvislosti a odhalit pachatele.

19.09.2019 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Nechtěla bych tam žít, natož prožívat vše popsané. Možná proto dávám nízké hodnocení. Kniha je umně vystavěná, aby čtenář pochopil, co vše ovlivňovalo jednání hlavních postav. Akceptuji i jednání ostatních obyvatel a návštěvníků, ale jaksi mi to drhne při posuzování úsilí vyšetřovatelů. Takovou zaslepenost si profesionálové nemohu přece dovolit, a to opakovaně. Prostě tentokrát mě S. J. Bolton neuchvátila tak, jak v dřívějších knihách.

01.09.2019 3 z 5