rafan65 rafan65 komentáře u knih

Alfred Hitchcock 1 – Má oblíbená strašidla (20 povídek) Alfred Hitchcock 1 – Má oblíbená strašidla (20 povídek) * antologie

Krátké povídky od spousty autorů. Některé jsem už znal a jiné jsem četl poprvé. Celkem průměrná kniha která je jako na houpačce, něco je opravdu dobře napsané něco je slabší. Takže jsem spokojený a určitě dám další knihu.

06.08.2023 4 z 5

1913: Případ podivné sebevraždy 1913: Případ podivné sebevraždy Andreas Pittler

Spojení krimi a humoru není špatný nápad a pokud to zásadité do mocnářství roku 1913 tak máme o zábavu postaráno. Autor popisuje stav tehdejší armády a policie tak živě že čtenář si připadá ják v Haškově osudech dobrého vojáka Švejka. No nebudu to více rozvádět, každopádně mě kniha bavila a kdo se rád směje tomu knihu doporučuji.

06.05.2023 4 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Knihu jsem začal číst před několika týdny. Po přečtení asi čtvrtiny knihy jsem ji odložit, zdála se být nezáživná a nebavila mě. Včera jsem se rozhodl dát jí ještě jednu šanci. Dobře jsem udělal, děj se postupně rozvinul do pěkného příběhu a nakonec musím přiznat že to nebylo vůbec špatné. Určitě tato kniha stojí za přečtení i když má pomalejší rozjezd. Doporučuji.

14.03.2023 4 z 5

Bez slitování Bez slitování David Morrell

Klasická napínavá kniha z pera Davida Morrella. Na akční scény a zákulisí to nemělo chybu. Celá kniha by byla skvělá a neváhal bych s plným hodnocením. Avšak ten závěr, který na mě působil tak trochu narychlo dopsaný.

23.02.2022 4 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Dobrá detektivka, pohodové čtení. Napsáno velmi čtivě, rozhodně jsem se u ní nenudil. Za sebe určitě doporučuji protože se jedná o příběh, který si to opravdu zaslouží.

16.01.2022 4 z 5

Bláznova smrt Bláznova smrt Václav Erben

Michal Exner je zárukou pěkné detektivky a jeho elegance je zárukou kvality.

24.09.2020 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Po přečtení této knihy nemám co dodat, opět jsem velmi spokojený. Příběh je znovu krásně napsaný, má spád a zápletka je mistrovsky zamotaná. Možností na potenciálního vraha je opět velké množství a rozuzlení je jako vždy nečekané. Pachatele jsem nemohl odhalit, tentokrát mě autorka dokonale zmátla.

26.05.2024 5 z 5

Nervy Nervy Dick Francis (p)

Tato kniha je doplněna obrovskou dávkou informací o dostihovém sportu, na napětí ji to ovšem vůbec nic neubralo. Nejedná se o detektivní román na jaký jsem zvyklý, asi bych to neřešil četlo se to pěkně. Je vidět že tato kniha je jednou z autorových prvotin, nemá tu ještě tak propracovaný příběh jako u pozdějších knih. Takže jsem celkem spokojený.

12.05.2024 5 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Napínavý příběh který čtenáře zavede na anglické panství na kterém provádí své nekalé praktiky černý opat. Navíc tu máme jeden zlatý poklad a je o zábavu postaráno. Pěkné čtení které nepostrádá detektivní zápletku a samozřejmě hodně zamotaný děj. Jsem celkem spokojený a knihu doporučuji.

10.05.2024 4 z 5

3x kapitán Exner podruhé 3x kapitán Exner podruhé Václav Erben

Tři krásné příběhy které jsou super a pokaždé když je čtu mě neskutečně bavili. Kapitán Exner je nadčasová postava české detektivky.

20.04.2024 5 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Dobrá kniha která se dějově odehrává ve Francii minulého století. Autor vytvořil slušný příběh který nepostrádá napětí a harmonizuje život mladé dívky která má velký problém. Nebudu prozrazovat děj knihy, není to vůbec špatné čtení.

15.04.2024 4 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Vcelku dobře vymyšlený příběh který čtenáře drží neustále v napětí. Na konci se sice vyloupl pachatel který mě překvapil, no každopádně nemůžu vědět všechno. Četlo se to pěkně, tak pokud seženu další díly tak budu číst dál.

01.04.2024 4 z 5

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Dobře vymyšlený příběh který čtenáře doslova pohltí. Při čtení jsem měl pocit že Dirt Pitt už nemůže dojít dál, ale jeho schopnosti a nasazení je prostě obrovské. Autor vytvořil postavu která má schopnosti jako dobře namazány stroj a čtenář s ní zažívá neskutečné dobrodružství. Pokud budou další příběhy pokračovat v nastaveném trendu bude to jízda. Milovníkům dobrodružství a napětí určitě doporučuji.

24.03.2024 5 z 5

První musí zemřít První musí zemřít James Patterson

Parádní kriminálka která má šmrnc a čte se krásně. Příběh nepostrádá napětí, zároveň autor dokázal vybarvit život inspektorky Lindsay Boxerové tak barvitě že to příběhu dodává autentičnost. Zápletka je úžasně zamotaná, vlastně až do konce jsem pořád kulil oči jak se děj zamotává. Jsem hodně spokojený a můžu doporučit.

25.02.2024 5 z 5

Bestie Bestie Peter Benchley

Vcelku dobře vymyšlený příběh který čtenáře musí bavit. Jde o klasiku tohoto autora, mořská příšera terorizuje všechny živočichy a lidi kteří se přiblíží do její blízkosti. Prostě napětí od začátku až do konce.

23.02.2024 4 z 5

Mrtvá ve vodě Mrtvá ve vodě Ann Granger

Pomalejší začátek knihy čtenáře trochu nudí, postupně se však příběh rozběhne a závěrečná část je zběsilá honba překvapivého vraha. Já osobně čekal úplně jiné rozuzlení příběhu ale uznávám že autorka zvládla svou práci hodně dobře.

21.02.2024 4 z 5

Láskyplná smrt Láskyplná smrt Stanislav Češka

Panečku tak toto byla opravdu hodně vydařená detektivka. Neměl jsem přečtenou ani půlku knihy a už jsem znal vraha. Po přečtení další čtvrtiny jsem si říkal, houby to je blbost to udělal............ No a nakonec je vrahem.................?

15.02.2024 5 z 5

Případ pro Maigreta Případ pro Maigreta Jan Cimický

Slušná detektivka která je dějem zasazená do Paříže. Jedna z těch knih která se čte slušně a příběh čtenáři pěkně popisuje život ve Francii minulého století. Takže pěkná odpočinková četba, jsem spokojený.

10.02.2024 3 z 5

Mědirytina Mědirytina František Ditrich

Tento příběh je jedním z mých oblíbených které tento kultovní seriál obsahuje. Není totiž tak moc prošpikovaný politickou demagogii jako většina dílů. Kniha se čte moc pěkně a určité pasáže jsou docela vtipné. Knižní předloha je v podstatě shodná až na pár drobností ze seriálem. Čtení těchto starých knih mám moc rád a pokaždé se k nim vracím ze zvláštním pocitem a touhou po těchto příbězích. Je to prostě zvláštní ale po přečtení několika nových detektivek dostanu vždy chuť na starou klasiku a nejsem nikdy zklamán.

07.02.2024 4 z 5

Sandokan. Příběh první: Tygři z Mompracemu Sandokan. Příběh první: Tygři z Mompracemu Emilio Salgari

Emilio Salgari je můj oblíbený autor a občas si jeho knihy rád přečtu. Jde o klasickou dobrodružnou literaturu která má svoje kouzlo. Série Sandokan je asi jedno z nejznámějších děl které má i svoji pěknou filmovou verzi.

01.02.2024 4 z 5