rafan65 rafan65 komentáře u knih

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Rozhodně to není žádný velký kumšt který člověka posadí na zadek. Na druhou stranu obsahuje kniha pasáže ve kterých se děj docela rozjede a má spád. Takže tři hvězdy jsou dle mého názoru maximum které podtrhuje můj názor na tuto knihu.

22.01.2024 3 z 5

Pohřben zaživa Pohřben zaživa Ann Granger

Další příběh z této série je opět pěkné čtení. Děj mě docela zmátl, některé postavy nakonec v příběhu sehrávají úplně jiné dějové zařazení jak jsem čekal. Na druhou stranu to příběhu dodává náboj a napětí. Podle mě asi zatím nejlepší díl série.

19.01.2024 5 z 5

Agent 009 ve službách slečny Koulové Agent 009 ve službách slečny Koulové Petr Jirounek

U této knihy jsem se dobře bavil a některé pasáže mě opravdu připadají hodně vtipné. Příběh je samozřejmě jedna velká nadsázka ale i autor sám čtenáře upozorňuje že vše je jenom fikce. Pokud je pokračování příběhů Dáši Koulové tak pohodové a čtivé tak se moc těším.

07.01.2024 4 z 5

Muž na vlastní křižovatce Muž na vlastní křižovatce Ivan Kraus

Tato kniha patří mezi autorovi slabší. Jedná se o krátké fejetony které mě osobně moc nesedí. Něco je dobré ale většinou jde o vážnější úvahy které mě osobně nebaví.

05.10.2023 3 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Výborná kniha která si zaslouží nejvyšší ocenění. Skvělé čtení u kterého jsem se smál od začátku do konce.

03.02.2023 5 z 5

Tajemství obrazárny Tajemství obrazárny Emil Vachek

Vachkova detektivni prvotina, ve které se objevuje detektiv Klubíčko se svými pomocníky Zdeňkem a Maurinem. Děj knihy se točí kolem krádeže cenného obrazu a jeho padělku. Tato prvotina je docela nezáživná a aktéři tohoto příběhu se chovají jako hlupáci.

11.12.2022 3 z 5

Smrt z minulosti Smrt z minulosti Stanislav Češka

Další případ soukromého detektiva Stanislava Berky je znovu pěkné čtení. Jeho příběh nás opět provede Brnem a zatáhne čtenáře do různých koutů tohoto města. Tyto poklidné detektivky mám prostě rád.

03.12.2022 5 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Taková česká verze ala John Sinclair. Jako odpočinkové čtení dobré. Jsem docela zvědavý na další knihu co bude následovat.

04.10.2022 4 z 5

Uloupené grácie Uloupené grácie Eduard Huth

Celkem dobrá kniha děj je sice zamotaný ale dobrý. Tohoto autora neznám ale určitě dám ještě nějakou jeho knihu.

25.09.2022 4 z 5

Hastrmani Hastrmani Jan Drda

Pěkné čtení u kterého se vnoučata chvilkami báli. Na večerní čtení pro malé prcky je to dost strašidelné.

04.09.2022 5 z 5

Vlna zločinnosti na zámku Blandings Vlna zločinnosti na zámku Blandings Pelham Grenville Wodehouse

Moje první seznámení s autorem a rozhodně ne poslední. Hodně mě bavil komorník který manipuluje se svým pánem a ten je mu zato ještě vděčný. Některé povídky jsou sice slabší ale jako celek je kniha pěkná.

03.09.2022 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Kniha se moc hezky četla. Autorka dokonale rozpracovala detektivní příběh a přidala trochu hysterii o výrobě hodinek Spartak. Perfektní čtení při odpočinku u vody.

19.06.2022 5 z 5

Již několikátá kniha, kterou jsem od pana Vondrušky četl. Velmi zajímavý a poněkud netypický příběh který mě opět bavil. Zatím nejsložitější a nejnapínavější příběh Oldřicha z Chlumu. Přečteno za dva dny.

10.04.2022 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Komisař Dupin, epizoda 2 – znovu dokonalá reklama na Bretaň. Oddechová detektivka s cestovatelským přesahem a lehounkým humorem podle mých představ. Až do posledních stránek jsem byl napnutý, jaký vlastně bude motiv vraždy. Doporučuji všem, kteří si chtějí hezky počíst.

03.04.2022 4 z 5

Šamanský bubínek Šamanský bubínek Jarmila Pospíšilová

Moc pěkná kniha , paní Pospíšilová je úžasná spisovatelka. Její knihy mají krásně vybarvené postavy a propracovaný děj. Z každého příběhu na čtenáře sáhne lidské teplo a vtáhne ho do děje. Těším se na její další knihy.

31.03.2021 5 z 5

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

Dalších pět příběhů Josefíny Divíškové je opět hodně zábavné čtení. Jediné co mě na této knize vadilo je že autorka znovu použila dvě dříve vydané povídky do této sbírky. Můj názor je že si čtenář za své peníze zaslouží nové příběhy, přidávání již dříve vydaných povídek za účelem navýšení počtu stran knihy mě osobně nepřipadá jako dobrý nápad. Ale jinak jsem spokojen a kniha se četla pěkně.

06.06.2024 5 z 5

Nevychovaný džentlmen Nevychovaný džentlmen Bill Jeffers

V těchto brakových příbězích nesmí čtenář hledat žádný velký kumšt. Jde vyloženě o odpočinkové čtení které kolikrát nemá logiku. Za mnoho to nestalo ale mě se u těchto jednohubek pěkně relaxuje.

26.04.2024 3 z 5

Ztracený případ Ztracený případ Luděk Rasocha

Musím uznat že se to pěkně četlo. Taková detektivka z doby kdy autor přemýšlel jak nejlépe zamotá zápletku a nepotřeboval k tomu potoky krve a nechutnou brutalitu. Dnes je bohužel jiná doba, samozřejmě je pořád hodně autorů kteří píší pěkné detektivky. Já mám pořád nejraději ty staré klasické které jsem čítával už před mnoha lety a tak to asi zůstane.

14.04.2024 4 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Jsem celkem rozpolcený, nějak mě tato kniha nenadchla. Není to úplně špatné ani žádný trhák. Nebudu chodit kolem horké kaše, kniha mě osobně nesedla.

10.04.2024 3 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Asi jsem čekal něco jiného, nemohl jsem se začíst. Dobrodružné příběhy mám rád ale příběh musí mít spád. To ovšem není případ této knihy, je to velká škoda námět je dobrý ale bohužel výsledek je hodně slabý.

17.03.2024 3 z 5