rafan65 rafan65 komentáře u knih

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Pěkné čtení, Slečna Marplová hodně dobrá jako vždy. Napínavé čtení skvěle propracovaný příběh a dobrá zápletka. Tyto knihy mám moc rád, sálá z toho pohoda a člověk si při čtení krásně odpočine.

12.03.2023 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Přečteno hlavně kvůli čtenářské výzvě. Četl jsem již několikrát a pokaždé tajemný a napínavý příběh.

11.03.2023 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tato kniha je opravdu hodně dobrá. Knihy které pojednávají o komunitě Amišů nemám rád, ale nyní jsem změnil názor. Tato autorka je skvělá a napsala parádní detektivku. Kate Burkholderová šéfka policie v městečku Painters Mill je hodně zdařilá postava téhle knihy.

15.11.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další kniha této série je opět noblesní čtení. Autorka mě opět přesvědčila že je jedna z nejlepších českých spisovatelů daného žánru. Příběh nepostrádá napínavou zápletku, zároveň čtenáři předkládá několik lidských osudů které sahají desítky let zpět v čase. Opět jsem hodně spokojený a můžu knihu jenom doporučit.

09.11.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jsem velmi spokojený, kniha je opravdu hodně napínavá a chvílemi mě běhal mráz po zádech. Příběh má spád a závěr je zběsilá jízda plná neuvěřitelných událostí. Tohoto autora neznám ale po přečtení této knihy musím opravdu přiznat že je fakt dobrý. Knihu doporučuji stojí za přečtení.

14.09.2023 5 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Další úžasná knížka kterou si vnoučata přinesla na čtení před spaním. Brouk Pytlík sklízel nemalé ovace a kolikrát jsem měl pocit že snad ani nebudou spát. Pozoroval jsem jejich reakce a jsem rád že pan Ondřej Sekora tuto krásnou knihu dětem vykouzlil.

01.05.2023 5 z 5

Četl jsem mnohokrát a zřejmě ještě mnohokrát číst budu. Švejkovy hlášky jsou plné hodně černého humoru a nebezpečně nekorektních vyjádření. Asi nemá smysl dál tady pět chválu. Kdybych měl přece jenom něco vytknout, tak je to množství německých vojenských pojmů, ve kterých jsem se opravdu moc neorientoval.

17.09.2022 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Klasické dílo u kterého se pokaždé hodně bavím. Tentokrát přečteno do čtenářské výzvy. Tato kniha nepotřebuje žádné dlouhé recenze, je úžasná a neskutečně realistická. Každopádně kdo ji ještě nečetl tomu ji vřele doporučuji.

30.08.2023 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Tady není co dodat, snad jen určitě doporučuji stojí za přečtení. Krásná kniha.

03.06.2023 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Je pravda že jsem tento příběh Slečny Marplové ještě nečetl. Rozuzlení mě napadlo až na samém konci takže dobře napsaná kniha.

12.03.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Za mě opět spokojenost. Český vyšetřovatel Bergman zavítá do Norska na rybářskou dovolenou, kde řeší další případ. Životy lidí obývajících nehostinné končiny kdesi za polárním kruhem popisuje Michaela Klevisová velmi hodnověrně. Příběhy kriminalisty Bergmana mě baví, líbí se mi sympaticky a lidsky působící postavy, pomalé tempo příběhu a také pokaždé jiné místo zločinu. Jinak děj i zápletka jsou zajímavé. Četbu jsem si užíval.

17.07.2022 5 z 5

Skála Skála Peter May

Pěkné čtení které popisuje příběh kamarádů Artaira Marsaili a Fina který se vrací na ostrov Lewis vyšetřovat vraždu. Děj odkrývá čtenáři stará tajemství a propletenec vztahů který na konci knihy graduje. Jako kriminálku bych tuto knihu asi neoznačil, příběh mě osobně ovšem hodně bavil a knihu jsem si užil. Doporučuji.

10.10.2023 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Další skvělý příběh který se četl nádherně. Agatha Christie to prostě uměla, její význam pro krimi žánr je stěžejní. Tak důmyslně vytvořit dějovou zápletku to potřebuje nesporné kvality. Vykreslení života na Anglickém venkově je opravdu hodně vydařené a čtenář si připadá že je součástí příběhu. Tyto knihy vřele doporučuji jsou krásné.

07.10.2023 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Tuto knihu mám ve své knihovně mezi oblíbenými skvosty a budu ji určitě číst ještě několikrát. Hodně málo knih mě dokáže tak rozesmát jak tato. Nářečí kterým je kniha napsaná mě vůbec nevadí protože na Slovácko to mám jenom pár kroků. Dobré vínko a plkání při jeho popíjení mám moc rád.

27.03.2023 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Opět velmi dobře napsaná knížka. Styl psaní tohoto autora mě neskutečně sedí. Příběh se chvílemi ubírá drsnými dialogy ale to právě dodává této knize tu správnou atmosféru. Určitě budu v této série pokračovat.

19.03.2023 5 z 5

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Poněkolikáté jsem se vrátil k tomuto dílu a opět jsem četl a četl . Pokaždé když čtu tyto knihy tak musím uznat že proti filmové podobě jsou opravdu mnohem lepší. Příběhy jsou zpracovány do detailu a určitě výpravnější a zábavnější.

05.07.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé. Kniha má spád a čte se jedním dechem.Ďábelské hry byly hodně dobré.Perfektně namixované zápletky, postava Kim je sympatická, přečteno s nadšením.

07.09.2020 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Napínavé a chvílemi docela děsivé čtení. Musím říct že autor měl docela bujné nápady při psaní této knihy. Každopádně se kniha četla dobře a vtáhla mě do příběhu. Je mi jasné že tato kniha se vymyká jak reálně možným dějem tak i nepochopitelným nápadem autora na tento příběh. No ale četlo se to docela dobře tak to nebudu řešit.

10.06.2023 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetl a jsem opravdu spokojen. Jakmile jsem začal Anděle číst, tak mě to pohltilo a konec byl prostě úžasný. Skvělé rozuzlení doporučuji.

26.05.2023 5 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Brouk Pytlík opět sklízel velké ovace, vnoučata si hrdiny této knihy zamilovali. Zkusíme další knihu od pana Sekory a uvidíme jak budou reagovat. Musím přiznat že mě čtení taky hodně bavilo, k tomu ty nádherné ilustrace no prostě paráda.

14.05.2023 5 z 5