Romča11 Romča11 komentáře u knih

Dobrá knížka o pohledu otce na péči o dítě. Sice pro mě bylo těžký překousnout tu velkou nadsázku se kterou to autor bere. Mám raději přímé vyjadřování, ale jinak super :)

10.07.2019 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Tahle knížka je fajn, ale znám i lepší. Je zde až moc popisu ale tím je kniha známá.

10.07.2019 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Tohle je báječná knížka o tom jak se dva lidi milují celý život, ale bojí si to přiznat. Sice je to napsané formou dopisů, mailů, pohledů atd., alw stejně je to úžasná knížka kterou bych každýmu doporučila :)

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Sice to byla povinná četba, ale kniha velmi dobře zachycuje prostředí a sociologii své doby ve které je napsaná. Dnes se s takovými problémy nepotýkáme a máme jiné ale stejně je hrozné, že ji přinutitli si ho vzít a teprve potom prozřeli :/ :)

Koruna Koruna Kiera Cass

Závěrečný díl celé série, který byl podle mě skvěký. Eadlyn nám zmoudřela a přestala se chovat jako naprostý fracek. A právě proto je tenhle díl o tolik lepší než předchozí. Sice jsem stále vyhledávala scény s Maxonem a Americou, ale daleko méně. Je tedy sice pravda, že charakteristika Elity tu skoro chyběla a bylo těžké od sebe kluky rozeznat(až na Kilea a Henriho), ale nadruhou stranu zde byla naprosto skvěle využita ich-forma, ve které je příběh vyprávěn. Protože přesně takhle museli chlapci splývat i Eadlyn, která na ně neměla kvůli svým povinostem čas a tím pádem o nich skoro nic nevěděla. Ale přestože je to jen příběh, neskutečně Eadlyn obdivuju. Ten neustálý tlak společnosti, která s ní byla nespokojena a tíha odpovědnosti za stát kterou nesla na ramenou. Myslím, že v parlamentní republice si to nedovedeme představit, ale tady jsem se uměla naprosto do Eadlyn vžít a částečně pochopit, jaké to je. A to je na téhle knize skvělé. Nejspíše to není dílo hodno nějakého velkého obdivu, jelikož se toho tu zde moc neděje a celkově toto dílo spadá do žánru young adult. Ale přeci jen to, že se čtenář do Eadlyn může vžít je skvělé. Tato kniha je také spíše pro romantické duše, tedy pro dívky. A je to oddechovka. Ale já přesto tuhle knihu miluju a za mě je skvělá. Možná je to právě proto, že jsem fanynka a romantická duše, ale mně se to prostě líbilo. Třeba zvláště scéna, kdy Maxon odhalí Eadlyn svou minulost a my si doplníme malý střípek do příběhu dokonce před Selekcí Maxona. Nebo ta scéna, kdy si Eadlyn uvědomí, že se zamilovala a pustí si svého vyvoleného do svého srdce. Ten, koho si vybrala, se možná dal očekávat a zpětně si uvědomuju ty indície, ale mě to však v tu chvíli překvapilo. A přeju jim to. Podle mě se k sobě hodí nejlíp. Prostě skvělý příběh a je mi velmi smutno, když se musím s touto sérií rozloučit.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Možná jednou je opět zajímavá kniha. Nejspíš protože je jedna z hlavních postav neslyšící. Kniha pojednává o Sydney a Ridgeovi, o dvou mladých lidech, kteří se do sebe postupně zamilují. Problém ale je ten, že Ridge má holku. A tak se většinu knihy snaží, aby si nepropadli a tím nezranili srdce Maggie. Doufají však, že jednou spolu možná budou. Navíc je Ridge muzikant, jeden ze členů kapely Sounds of Cedar a Sydney mu pomáhá se skládáním textů k písničkám. Celá kniha je velmi hezká, po většinu času má příběh spád a stále se něco děje. Co mi vadilo, že občas se autorka až moc rozepisuje o pocitech. Jako holce mi povídání o citech většinou nevadí, ale co mi vadí když je tento popis na jednu a více stran. V tu chvíli příběh ztrácí rychlost a spád a začíná mě nudit. Ale ty popisy pocitů jsou propracované a jinak je kniha čtivá. Upřímě je to typická slaďárna, ale líbí se mi, co autorka ve svých knihách vymýšlí za osudy převážně hlavním mužským postavám. V tomto přápadě je Ridge neslyšící a navíc neměl lehké dětství a to nejen kvůli své hluchotě. A co je asi nejlepší je, že písničky, co spolu Sydney a Ridge složí a otextují, tak si můžete poslechnout. Autorka se spojila s Griffinem Petersonem a ten je pro tuto knihu vytvořil. Je skvělé při je při čtení poslouchat. Většinou odrážejí současnou situaci v knize.

Siréna Siréna Kiera Cass

Siréna je další knihou Kiery Cass, ale technicky vzato je to její prvotina. A ačkoli kniha vyšla převážně kvůli fanouškům Kiery je velmi dobrá. Kniha pojednává o Kahlen, siréně, která slouží oceánu a shání mu potravu svým zpěvem. A hodně ji trápí, že musí zabíjet lidi. Navíc se bojí chodit mezi lidi, protože nemá pevně stanovené své hranice a bojí se, že by sebe nebo své sestry sirény prozradila. Jednoho dne ale potká Akinliho a po prvním rande, kdy spolu pečou dort, se do něj zamiluje. Nemůže s ním však být...
Upřímně knížka je sladká jako cumel, ale tak čtivá a zatraceně dobře propracovaná! Nevím, čím to je, ale příběhy Kiery Cass mají své zvláštní kouzlo, které alespoň mě vždy pohltí. Ona má knihy fakt propracované a až na výjimky a minidetaily to nemá snad chybu. Dokonce v téhle knize zmiňuje i našeho Franze Kafku a jeho povídku "Mlčení sirén"! Postavy jsem si hned oblíbila zvlášť Kahlen a Akinliho. Jsou opět dobře popsané a vykreslené ???? Sice je to jen oddechovka a nenajdete tu nic převratného ani nějaké důležité a zajímavé myšlenky, ale podle mě je to dobrá fantasy knížka, která vás vtáhne a pohltí, když potřebujete vypnout a myslet na něco jiného, protože až na výjimky (opět ????) děj plyne a plyne a najednou jste na konci knížky. Jediná chybička asi je, że je to jen oddechovka a je to prostě slaďárna, takže prostě nic světoborného, ale já tu knížku miluju!

10.07.2019 4 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Nedávno jsem přečetla teto roztomilý komiks. Je skvěle graficky zpracovaný a pokud máte špatný den a chcete se opravdu zasmát, tak jděte rozhodně do toho. Je to skvělý a máte to za hodinku přečtené.

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Nikdy jsem nebyla fanoušek poezie, ale tahle báseň je celkem jednoduchá, dobře se čte, obsahuje celkem i dost děje. Je vtipná a lehce i vulgarní, ale na správných místech. Báseň se mi líbila, ale jak jsem řekla nejsem fanoušek poezie.

09.07.2019 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Knížka je super, je čtivá, postavy jsou skvěle vykreslené, hned se do nich vžijete a příběh vám prostě odsýpá. Navíc knížka je plná různých úvah nad životem a je plná mouder a ty jsou hrozně krásný. Nejvíc ale na knize oceňuji, že přináší osvětu o konkrétní duševní nemoci, považuje ji za normální nemoc a za normální se s ní léčit a to je na knize nejvíc super.

09.07.2019 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tahle knížka mi fakt nesedla. Od začátku se mi četla pomalu a celkem mě i nudila. Musela jsem se nutit do toho, abych ji dočetla. Některé Greenovi knížky jsou dobré a některé ne. U Levithana je to pro mě zklamání. Kniha má sice originalní nápad a dost krásné filozofické myšlenky a opět podává osvětu o homosexualitě a snaží se jí brát jako něco normálního, ale absolitně jsem se nedokázala do postav vžít, vůbec mi kniha neodsýpala a celkově mě nebavila. Takže za mě 2*/5*, alespoň za snahu o osvětu a za ty filozofické myšlenky.

09.07.2019 2 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Ink: Tajemství kůže je prvním dílem série Ink a patří do žánru young adult fantasy.
Mně osobně se kniha velmi líbila. Určitě by se našlo pár chyb, ale zde pro mě převážily klady téhle knížky.
V prvé řadě má tahle knížka velmi originální námět a téma. Umíte si představit, že všechny vaše činny máte vytetované na kůži? Kolik vám je, vaše povolání, jestli jste něco ukradli nebo někoho zabili? Všichni vidí, kdo jste a ani nemusíte pípnout. Já si to tedy představit neumím, ale takhle to ve Svatoměstí a dalších městech v tomto světě chodí. Lidé věří, že díky tomu a díky tomu, že z jejich kůže po smrti udělají knihu, si je lidé budou připomínat a pamatovat navždy a nikdy tedy nezemřou.
Pro mě tahle kniha byla velmi čtivá. Skoro jsem se nemohla odtrhnout a nemusela jsem se do čtení nutit. Knížku bych přečetla jedním dechem, kdybych měla čas.
Co se týče postav, tak hlavní hrdinka mi někdy až tak sympatická nebyla, ale někdy jsem ji měla ráda. Měnila často názory, ale dost často to bylo pochopitelné, jelikož se kolem ní odhalovala různá tajemství.
Kdo mi vyloženě lezl na nervy byla její máma. Ta byla vykreslená jako docela nesympatická, sobecká. A to musela Leoře pravdu tajit tak dlouho? Myslím, že jí to mohla říct daleko dřív.
Velké plus knihy je, že romantická linka tady skoro není. Leora prostě nemá moc času na to, aby řešila nějaké milostné problémky. To velmi oceňuji.
Dalé oceňuji to, že pro mě byla kniha jen lehce předvídatelná. Většinou jsem jenom valila oči na různé zvraty.
Ten svět, který autorka v této knize vystavila mi přijde skvělý. Máte pár měst, kde žijí tetovaní se svou vládou a jsou dobří a pak jsou tu prázdní, kteří žijí ve vyhnanství, kteří se odmítli nechat potetovat a páchají trestné činny. Jsou ti zlí. Když se ale zamyslíme nad reálností tohoto světa, tak si myslím, že by jejich systém vlády dlouho nevydržel. Ten systém má své mouchy.
Závěrem ale můžu říct, že mě kniha hodně bavila, vtáhla mě a hltala jsem ji jak žadnou jinou knihu dlouho ne. Dokázala jsem u ní zapomenout na okolní svět a zajímalo mě, jak to dopadne.

01.07.2019 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Hate list je americký, young adult román o Valerii, která si v podstatě prochází peklem. Její přítel Nick se jednoho dne rozhodl vystřílet garvinskou střední školu a sám spáchal sebevraždu. Valerie se teď musí potýkat s tím, že ji z útoku všichni obviňují, přičemž ona o něm netušila.
Musím říct, že tahle knížka mě opravdu bavila. Měla zajímavé téma.
Moc se mi líbí, jak se zabývala tím, jak se Valerie vyrovnává s tím, co se stalo a jak na ni po tom útoku reaguje okolí.
Líbí se mi, jak se autorka zabývá tím, co vlastně všechno šikana může způsobit. Jak šikanovaný jedinec může jednou "vybouchnout" a stane se taková tragédie. Šikana je citlivé a velmi závažné téma, které se sice v médiích řeší, ale v praxi a ve školách už moc ne a když už, tak nešikovně. Sama jsem to zažila a vím jaké to je. Proto je dobré, že tahle kniha se tím zabývá. Na druhou stranu také vím, že zabít šikanátory také není řešením.
Bylo zajímavé sledovat, jak se s tím vyrovnává Valerie a její okolí. Jak se někteří postavili na její stranu a druzí si mysleli, že to je i její vina. Jak se rodiče ne vždy postaví na vaši stranu a dokáží vád nenávidět.
Také se mi líbí, jak kniha zachycuje nešťastné manželství Valeriiných rodičů. Prostě nemá cenu, aby dva zůstávali spolu jenom kvůli dětem a navzájem se nemohli vystát. Trpí tím poté i jejich děti.
Postavy a hlavně jejich psychologický vývoj byly podle mě zachyceni velmi dobře. Mohla jsem sledovat, jak se postoje a chování některých lidí mění.
Hlavní hrdinka mi byla místy nesympatická, ale na druhou stranu jsem pro ni měla naprosté pochopení. Jen se někdy až moc v sobě nimrala.
Knížka je velmi čtivá, stránky mi opět mizely pod rukama a dokázala jsem se snadno začíst.
Styl vyprávění mi zprvu nesedl, jelikož je zde použit minulý čas, ale zvykla jsem si a pak už to bylo jen dobré.
Celkově bych knihu hodnotila jako vcelku povedenou, která stojí za to, aby ji lidé četli. Některým lidem, kteří si trpí šikanou, by mohla dost pomoci a ukázat jim, že vražda ani sebevražda nejsou řešením.

01.07.2019 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Na co Alice zapomněla je román pro ženy o tom, jak se Alice Loveová uhodí do hlavy v tělocvičně a po probuzení si myslí že je jí 29, i když jí je 39. Ten úraz jí vymaže z hlavy 10 let a ona se díky tomu začne chovat tak, jak se chovala před 10 lety. Kniha je o tom, jak přes týden žije bez vzpomínek na poslrdních 10 let a potř jak se rozvzpomíná.
Tahle kniha je takovou tou klasickou letní oddechovkou, kterou si vezmete, když si chcete číst na pláži, tak jako jsem to udělala já.
Kniha nepojednává o žádném těžkém tématu, rozebírá hlavně to, jak se Alice za 10 let změnila a jak se díky tomu proměnily její vztahy ať už s manželem nebo sousedkou.
Příběh sice nestojí na místě, ale obsahuje jen pár vzratů a jen občas šokujících.
Je to ale velmi dobře napsané, čtivé, stránky vám mizí před očima a přesto, že kniha má přes 400 stránek, máte ji přečtenou za chvilku.
Příběh je ale velmi potavý. Až tak že mě kniha hned vtáhla do děje a neměla jsem problém orientovat se ve všech těch zamotaných vztazích.
Kniha také pojednává o neplodnosti Elizabeth, sestry Alice. Kniha je právé proto částečně i o vytrvalosti, smutku a vzteku. Elizabeth se totiž o vlastní miminko snaží už přes 8 let a posdstoupila mnoho cyklů umělého oplodndnění a stále to nevzdala. Svůj příběh v knize vypráví pomocí takového deníku pro psychologa, který dostala za úkol si psát.
Takovou třetí dějovou linkou je příběh babičky Alice, Frannie, která píše o svých událostech a trápeních blog.
Postavy a vztahy jsou v knize vykresleny velmi dobře. Navíc je velmi dobře zachycena proměna Alice. Nechápe totiž, co se z ní za těch 10 let stalo a snaží se to napravit. Takové prozření. Alice samotná, ta z roku 1998, mi byla moc sympatická a Elizabeth taky. Nick ze začátku moc ne, jak byl na Alice hnusný, ale poté už to bylo dobré. Lezly mi na nervy různé Aliciny kamarádky a známé z roku 2008.
Celkově bych knihu označila za takový průměr. Je to dobře napsané, vtáhne vás to a tak, ale nic extra vám ta kniha nedá. Prostě letní oddechovka. Pokud ale máte chuť na letní romantiku a odpočinout si od nějakých složitějších knih, tak je tahle kniha přesně pro vás.

01.07.2019 3 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Ubulená hromádka štěstí je druhou komiksovou knihou ze série komiksů "Sarah's Scribbles" z pera autorky Sarah Anderson.
Tahle knížka je ideální volba na zkouškové, je to lehké čtení, u kterého se zasmějete a když chcete máte to přečtené rychle nebo si můžete komiksy dávkovat.
Tenhle díl se věnuje problémkům, struggles a strastím knihomolů, introvertních a asociálních lidí, zároveň, ale obsahuje lásku ke kočkám a mnoho dalšího. A toto všechno autorka zachycuje s naprosto skvělým smyslem pro humor. Smála jsem se snad celou knížku.
Zároveň umí autorka ale také vtipně podat problémy dnešních holek jako jsou například deprese, anorexie, nízké sebevědomí.
Celkově má Sarah Anderson skvělý smysl pro humor, který miluju a umí skvěle vystihnout různé situace, které mě třeba i dost vystihuje.
A k tomu všemu má autorka i skvělou kreslířskou ruku, takže tato knížka je nádherná i po výtvarné stránce.
Prostě a jednoduše řečeno pokud se chcete zasmát, na chvilku se odreagovat (hlavně o zkouškovém), a vidět vripně podané problémy dnešních holek, tak tohle je přesně volba pro vás. Miluju komiksy od Sarah Andersonové.

01.07.2019 5 z 5

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Příjemná povídková sbírka, kdy vás konec každé povídky přiměje zamyslet se nad životem a hlavně nad vlastním životem. Obsahují totiž plno krásných a podnětných myšlenek, které máte chuť si zapsat.
Povídky jsou čtivé a krátké, sbírku budete mít přečtenou během chvilky.
Některé povídky ve sbírce jsou lepší, některé horší, ale na každé něco je a každá mě něčím dostala.
Všechny vypravěčky v povídkách jsou ženy a tím je sbírka velmi originální. Zabývá se hlavně problémy žen a ženským pohledem na svět, různými situacemi, se kterými se v životě potýkají jako jsou mateřství, ageismus, samoživitelství a další.
Ideální kniha na nějaké náročnější období, kdy nemá člověk moc času na čtení.
Celkově se mi sbírka líbila, hlavně svými tématy a svým zpracováním.

23.06.2024 3 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Tohle byl příjemný návrat do mých pubertálních let, kdy jsem Školu noci milovala.
Na téhle knize mě nejvíc zaujaly skvělé myšlenky, které kniha obsahuje. Ať už jsou o lásce, dobru a zlu nebo o svobodné vůli. Takhle kniha je plná takových krásných, obecných pravd.
Líbilo se mi, že příběhem autorka poskytla čtenářům hlavní série vysvětlení, co se Kalonovi vlastně stalo a proč se v sérii choval, jak se choval. To bylo skvělé a mnohé mi to objasnilo.
Co se týče příběhu, ten byl trochu slabší. Klasický model, kdy hlavní postava musí splnit 3 úkoly, aby si zasloužil svou v tomto případě bohyni. Další klišé bylo v podobě dvou bratrů Kalony a Ereba, jeden dokonalý a druhý nedokonalý.
Konec se mi navíc zdál takový uspěchaný, ocenila bych ještě jednu kapitolu z Kalonova pohledu pro lepší vysvětlení toho konce.
Postavy se mi ale zdály dobře napsané s dobrým charakterem, krásně do příběhu zapadaly.
Celkově bych tuto knihu hodnotila jako průměr. Pokud máte nebo jste měli rádi sérii Škola noci, pak to pro vás bude příjemným doplněním a vysvětlením, co se Kalonovi stalo. Jinak ale tuto knihu můžete v klidu vynechat.

26.02.2024 3 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Tahle knížka mě zaujala svým tématem. Už jsem o autismu slyšela mnoho a tak jsem si o něm chtěla i něco přečíst. Tahle kniha je skvělým kompromisem pro ty, kteří by se o autismu rádi dozvěděli něco víc, ale nechtějí číst odbornou literaturu.
Na této knize je právě nejzajímavější pohled do hlavy autistického dítěte a vidět jakým způsobem přemýšlí a jak se potom chová. Přijde mi, že díky tomuto, se dá mnohem snadněji pochopit chování takovýchto dětí.
Bohužel na druhou stranu se mi bohužel díky tomu kniha mnohem hůře četla. Myšlení Ginny je jiné, takové zpomalené, spousty věcí nedokáže pochopit. Dalo by se říct, že její myšlení je hlavně popisné a tím pádem bylo pro mě čtení této knížky náročné. Často jsem si od knihy musela dávat pauzu, pokud Ginny jen přemýšlela.
V knize byly jak pasáže plné děje, tak pasáže, kdy děj stál a Ginny jen přemýšlela a to celou knihu zpomalovalo.
Musím uznat, že postavy byly popsány dobře. Úplně jsem se dokázala do Ginny v některých situacích vcítit a bylo mi jí hrozně líto. Navíc zcela chápu chování Ginnyiny maminky Napořád, poté co se narodila sestřička Napořád Wendy. Ginny a ostatní autistické děti bohužel umí být ostatním lidem nebezpeční. A bylo mi i líto Ginnyina tatínka Napořád. Dával do péče o Ginny všechno, až si z toho odnesl infarkt.
Celkově mi tato kniha přišla zajímavá, mnoho nového jsem se o autismu a o myšlení autistických dětí dozvěděla a jsem za to ráda.
Ale právě proto, že je kniha napsána z pohledu Ginny mě prostě ve čtení zpomalovalo a někdy jsem se musela ke čtení až nutit.
Tohle byla moje první knížka o autismu a tak nemám porovnání, ale prostě mě tato kniha až tolik nenadchla. Pokud se ale chcete něco o myšlení autistických dětí dozvědět, vřele doporučuji!

19.01.2024 3 z 5

Deníky ze Severní Koreje Deníky ze Severní Koreje Nina Špitálníková

Deníkové zápisky Niny Špitálníkové ze studijního pobytu v Severní Koreji. Líbilo se mi na nich, jak si Nina nebere servítky a je naprosto upřímná ohledně všech strastí, které se s pobytem v této zemi pojí.
Trochu jsem bála, že vlastně budu podruhé číst její předchozí knihu Mezi dvěma Kimy, ale vůbec tomu tak nebylo. Něco se sice překrývá, ale to je logické, když z těchto zápisků vycházela při psaní své první knihy. Naopak tahle forma vyprávění autorce umožnila odhalit opravdové hrůzy toto, jaké to je žít v KLDR. A i když tam byla dvakrát pouze na měsíc, jak ji ten pobyt dokázal dost ovlivnit.
Autorka je ve svých zápiscích opravdu brutálně upřímná. Popisuje, jaké to je v Severní Koreji s hygienou (příšerné hygienické podmínky), se stravou jak na koleji, tak venku ve městě. A jaké má tato strava následky. Zároveň ale zaznamenává její každodenní život v KLDR (škola, procházky, výlety).
Další věc, která mě na vyprávění zaujala, je popis toho, jaký je vlastně v Severní Koreji pro všechny dost stereotyp a jak dokáže být po několika týdnech ubíjející. Také jsem nechápala, jak mohou toto severokorejci vydržet.
Deníky jsou napsány velmi čtivou formou a stránky člověku mizí rychle pod rukama. Navíc deníky jsou velni krátké, mají sotva 80 stran. Taková jednohubka.
Jediný problém, který jsem s toutou knížkou měla, byly občasné překlepy a v pár případech i chyby v pravopisu. To mi dojem z knihy kazilo.
Celkově musím říct, že tyhle deníkové zápisky jsou opravdu dobré!

19.01.2024 4 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Divnější planeta je pokračování Divné planety, komiksu, který se na svět lidí dívá z pohledu mimozemšťanů a z toho vyplývá ten jedinečný humor.
Komiks je opět velmi vtipný a zábavný, hodně jsem se u něj zasmála. Miluju, jak se autor pozastavuje nad jednotlivými lidskými lidskými zvyky, tentokrát v oblasti sportu, kultury nebo domácích mazlíčků, a tak vtipně je pomocí mimozemšťanů komentuje. Vlastně převrací ty věci tak vtipné vzhůru nohama a je to naprosto skvělý.
Paradoxně jsem se občas nad jednotlivými věcmi pozastavila a zamyslela, proč je lidé vlastně dělají. Komiks tedy nabízí krom humoru a zasmání i zamyšlení, což fakt oceňuju.
Moc se mi líbily i kresby v komiksu, které jsou jednoduché ale výstižné. Žádná složitá kresba, rovnou k věci a zároveň je to i potěšení pro oči.
Akorát některé věci bohužel vtipné moc nebyly a byly prostě takové meh, nic moc.
Celkově se mi ale komiks líbil a pokud bude další díl, rozhodně si ho nenechám ujít.

30.12.2023 4 z 5