Rosana Rosana komentáře u knih

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Obě dvě knížky se četly velmi dobře, měly spád a krátké kapitoly utíkaly. Takže obojí přečteno během pár dní. Nechápala jsem některé autorčiny počiny, po tom, jak s ní zacházel Senad a jeho rodina, a že opět vstoupila (i s malinkou dcerou!!!) do jámy lvové. A pořízení druhého dítěte s tím tyranem, to jsem tuplem nechápala. Láska je fakt mocná čarodějka, ale někdy by měl člověk poslechnout i rozum.

27.08.2021 5 z 5

Přečteno během pár dní, stejně tak pokračování. Nechápala jsem některé autorčiny počiny, po tom, jak s ní zacházel Senad, a že opět vstoupila (i s malinkou dcerou!!!) do jámy lvové. A pořízení druhého dítěte s tím tyranem, to jsem tuplem nechápala. Láska je fakt mocná čarodějka, ale někdy by měl člověk poslechnout i rozum.

27.08.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Za mě krásná a čtivá kniha, děj odsýpal a příběh se mi moc líbil. Kniha by si zasloužila pokračování. Moc jsem fandila Vandě a Mateovi. Igor mě celkem štval. Jdu si hned zarezervovat do knihovny Tsunami.

23.02.2024 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Hodně dobrá, i když celkem smutná kniha. Někdy fakt umí osud lidem pěkně naložit. Moc se mi líbil styl psaní a krásná čeština. Jedinou kaňkou na celém zážitku byly chyby. Už se moc těším na nějakou další knihu od paní Fajnorové.

23.03.2023 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Opět pěkný příběh z pera Charlese Martina, ale Hora mezi námi se mi líbila mnohem víc, byla čtivější a měla větší spád. Ale i tak se těším na jeho další knihy.

04.03.2023 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Za mě krásná knížka, která se dobře četla, protože měla spád. Byla dost zvláštní, kvůli té zvláštní dívce. Jednu chvíli se zdálo, že je skutečná, jednu chvíli mi připadalo, že je to spíš duch nebo pohádková bytost. A co mi, jako obrovské milovnici zvířat, dost vadilo, bylo to permanentní lovení a vraždění zvířat.

12.02.2023 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Tak tuto knihu po cca 30 stranách odkládám a jdu na další. Nechytla mě a vadil mi chaos mezi současností a minulostí a to i v rámci jedné kapitoly. Těšila jsem se na ni, podle recenzí a vysokého hodnocení, ale neuchvátila mě.

07.03.2022 2 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Zvláštní a zajímavá kniha. Velice chválím krásný český jazyk, různá výstižná přirovnání a to, že kniha neobsahovala chyby a překlepy.

14.02.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Skvělý příběh z Paříže, a opět taková milá romantika. Všechny tři knihy od této autorky se mi moc líbily.

19.06.2020 5 z 5

Planeta Země: Kruté místo k žití Planeta Země: Kruté místo k žití Andor Šándor

Velmi zajímavá a poučná kniha. Chtěla bych mít aspoň procento Šándorových znalostí. Správně a výstižně jednu kapitolu brig. gen. Andor Šándor ukončil slovy: "Doba kolem nás je opravdu zvláštní." Andora Šándora mám moc ráda a už několikrát jsem ho viděla naživo. Je to nejen velice chytrý člověk, ale i velmi pohledný muž:-)

13.04.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Jedna z nejlepších, které jsem kdy četla. A taky mám ráda happyendy, stejně jako např. Sallka.

02.05.2018 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Moje první knížka od V. Hanišové a už se těším na další. Píše dobře, čtivě, má to spád.

13.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Musím říci, že mně se ta kniha moc nelíbila. Nebyla až tak chytlavá a čtivá. Moc vleklý děj a rozhodně mi to nepřišlo jako mrazivý román. Moc se mi ale líbil krásný český jazyk a že kniha neobsahovala jedinou chybu.

28.07.2023 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásná kniha s poučnými citáty a krásnými kresbami. Opravdu pro každého, bez rozdílu věku. Přečteno během pár minut.

05.05.2023 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Pěkná knížka, ale Dopis se mi líbil mnohem, mnohem víc. Strhávám jednu hvězdu za chyby. To už není možné, co je dnes v knihách chyb. Nevím, jak komu, ale mne to kazí požitek ze čtení.

18.08.2022 4 z 5

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Opět skvělá a neodložitelná knížka. Klobouk dolů před autorkou. Paní Veronika Jonešová prostě umí. Už aby zase něco napsala:-). Jen škoda, že zase byly v knize chyby.

02.02.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Knihu jsem precetla behem par hodin, ale unesena jsem z ni buhvijak nebyla. Nepochopila jsem, co ji chtel autor rici.

03.10.2021 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Skvělá knížka. Prostě skvělá. Kdyby to šlo, dam šest hvězd.

23.11.2016 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět výborná detektivka. Velice doporučuji a děkuji Michaele Klevisové za krásné knihy. Píše skvěle, knihy mají ideální počet stran a navíc krásné obálky.

21.12.2023

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Jsem v polovine knihy a neni to zrovna muj salek kavy.

25.03.2022 3 z 5