rozina351 rozina351 komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Bráček, ale velmi čtivý a zábavný :) A oceňuji Bryndzovo poděkování na konci jeho slovenské tchyni :)))

06.02.2020 3 z 5

Vernisáž Vernisáž Václav Havel

Takový stále živý literární skvostík.

15.10.2021 5 z 5

Smyšlené životy Smyšlené životy Marcel Schwob

Toto literární překvapení jsem si nesmírně užila. Miluju symbolismus a historii a Marcelu Schwobovi se ta syntéza opravdu povedla. Na své si přijdou estéti i milovníci akce a děje. Nesmírně půvabné dílko!

15.10.2021 5 z 5

Poslední tečka za Rukopisy Poslední tečka za Rukopisy Miloš Urban

Další potrhlá urbanovina, u níž mě mile překvapily grotesktní a pitoreskní momenty zobrazující vlasteneckou společnost i současnou českou filologii v divokých diskokouloidních odlescích. Nejvíce jsem se bavila u čtení dopisu Josefa Němce. Místy jsem se do čtení musela nutit, připadalo mi, že jednotlivé epizody působí poněkud neprovázaně, ale jako oddychovka to nebylo úplně špatné.

31.03.2021 2 z 5

Stella Stella Takis Würger

Poněkud drásavé a nervující čtení, leč velmi čtivé a napínavé.

31.01.2021 4 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Knihu jsem četla trochu se sebezapřením, nepopírám, že se jedná o zajímavý experiment, ale po jejím přečtení ve mně zůstal pouze nepříjemný pocit neurčité beznaděje.

31.01.2021 3 z 5

Pomeranče v podprsence Pomeranče v podprsence Ivona Březinová

Oddechovka pro puberťáky, oceňuji pozitivní vyznění, ale na můj vkus poněkud povrchní.

09.01.2021 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Fajn oddechovka, čtení me bavilo, ale hlubší dojem ani žádný aha!Moment se nekonal.

06.01.2021 3 z 5

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

Poslouchala jsem jako audioknihu. Nebylo to úplně špatné, docela čtivé a děj docela odsýpal, ale po pár týdnech už si z knihy téměř nic nepamatuji.

28.11.2020 3 z 5

Průvodce začínajícího češtináře Průvodce začínajícího češtináře Martina Šmejkalová

Pro mě jako pro začínající češtinářku bohužel neupotřebitelné - příliš staromilské a nepřehledné.

19.09.2020 2 z 5

Odměny a tresty ve školní praxi Odměny a tresty ve školní praxi Robert Čapek

Určitě velmi praktická a čtenářsky přívětivá kniha, rozhodně patří k tomu lepšímu, po čem můžete v pedagogické literatuře sáhnout. Jedinou výtku mám k tomu, že vybrané kazuistiky většinou staví učitele do role autoritářských ďáblů. Každý máme svá vlastní školská traumata, ale mě by v současné situaci právě více bodly kazuistiky, ve kterých učitel jedná inspirativně a profesionálně.

30.08.2020 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Kniha nebyla špatná, ale nebyla to pro mě "TA" kniha. Některé situace mi připadaly málo uvěřitelné či málo propracované a nesympatický hlavní hrdina byl místy na tečku :-) Jako čtení na dovolenou docela fajn.

30.08.2020 3 z 5

Puberťáci a adolescenti Puberťáci a adolescenti Michael Car-Gregg

Příjemné čtení, pokud se rozhodnete, že nepůjdete proti adolescentům, ale s nimi. Při čtení se možná otevřou traumata a témata z vlastní adolescentské éry. Doporučuju proložit nějakou echt pubertální beletrií (např. Deník Adriana Molea) a pokud to myslíte s puberťáky upřímně a nechcete (případně ze společenských důvodů nemůžete) je poslat do horoucích pekel ani nikam jinam, určitě naleznete nástin mnohých cest, jak s těmito entitami koexistovat.

04.08.2020 5 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Fantazijní "dahlovka", trochu praštěná, trochu děsivá, trochu nevýchovná, hodně ulítlá - zhltli jsme za jedno odpoledne, příběh je poutavý a humorný, ale není to věc, ke které bych se chtěla vracet na rozdíl od Obra Dobra nebo Čarodějnic.

13.07.2020 4 z 5

Lauro, ty jsi ale číslo Lauro, ty jsi ale číslo Ivona Březinová

Oddechovka pro holky, ale žádnej zázrak :-)

12.07.2020 3 z 5

Rudý odznak odvahy Rudý odznak odvahy Stephen Crane

Poslouchala jsem jako audioknihu. Svou syrovostí a neutěšeností mi to trochu připomínalo Durychovo Bloudění. Téma pro mě bylo příliš drásavé a nevím, zda bych příběh zvládla přečíst jako klasickou knihu.

08.06.2020 4 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Napínavý jak malý gatě, téměř neuvěřitelný příběh, ale žádný marquézovský přesah nečekejte.

14.04.2020 3 z 5

Růženec Růženec Josef Janšta

Četli jsme na skautském táboře a pokud chtějí rodiče číst dětem nějakou opravdu bizár fanatickou knížku, tak nemohou najít lepší :-) Nejsem patrně cílovka, ale postava desetiletého "satanisty", který svůj satanismus dokátal tak, že cosi načmrkal na kapličku a pak si ještě dělal bžundu z katolických spolužáků mě dostala.

14.04.2020 1 z 5

Jak žít neustále šik Jak žít neustále šik Tish Jett

V době koronavirové příjemné čtení o tom, jak si uspořádat domov, špajz i sebe :-) Oddechovka, krásně ilustrovaná, ideální pro dosud nevyhořelé hospodyňky, které mají chuť se drbat s ubrusy, ubrousky, květinami, potpourri a domácími marmeládami.

13.04.2020 4 z 5

Zmrzlá srdce Zmrzlá srdce Jan Čep

Kratší prózy povětšinou s venkovskou tematikou, zcela v raně čepovském duchu. Povídky často zachycují až nehmotně jemné situace, které postupně gradují až ke společensky závažným závěrům. Tématy jsou vztah k domovu, k vlastním kořenům, k řádu věcí, k autoritám, k Bohu. Vše jakoby prostoupeno neustálým chvěním o vlastní existenci.

13.04.2020 5 z 5