rysavas rysavas komentáře u knih

Příběhy draka Balabána Příběhy draka Balabána Jaroslav Perry

Za své děti musím dát pět hvězdiček - mají moc rádi úvodní promluvu o drakovi a holky už po třetí kapitole jí odříkávaly téměř bez chyby :) A Balabán je prostě fajn, takže já se k nim přidávám :)

08.01.2019 5 z 5

Přece to nevzdáš Přece to nevzdáš Helena Žižková

Knížka se četla moc hezky, ale přiznávám, že mi místy přišla nedotažená a také, že rodiče (Klárčin tatínek, Aniččina maminka) mě pěkně štvali .

01.01.2019 3 z 5

Josef Mrázek - umění keramiky Josef Mrázek - umění keramiky Robert J. Mrazek

Běžně podobné knihy nečtu, tahle je krátká a myslím, že kdyby to šlo, tak by asi měla potenciál na plnohodnotný román, protože život Josefa Mrázka by na něj bezesporu stačil. Moc se mi líbilo, čím se řídil: NEBOJ SE, TO POMINE, NIC NETRVÁ VĚČNĚ.

13.12.2018 3 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Někdy si říkám, že už jsem asi ztratila ten správný dětský pohled (no, není se čemu divit, vzhledem k mému věku :)) ...v téhle knížce je pěkný jazyk obra, příběh je to zajímavý (pro děti možná trochu děsivý), Nicméně pro mě takový průměr, ale co já vím, třeba bych to jako malá "žrala" :) Proto nehodnotím hvězdičkami, ale jen takto slovně.

10.11.2018

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Překvapilo mě, jak moc se mi tahle knížka líbila....bavilo mě hledat si informace o lidech, kterým byly dopisy adresované....protože když si to podkreslíte tou správnou hudbou, těmi správnými slovy, tak ten text v knížce dostává další rozměr...

03.05.2018 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Já nevím, vážně jsou tam moc pěkné ilustrace i příběh je takový neotřelý. Ale prostě mě to moc nechytlo. Ale je pravda, že nejsem cílová skupina - uvidím, co na to pak řeknou děti, tedy až trochu povyrostou :)) Jen bych se pak možná měla trochu obávat toho, že se mi začnou objevovat jen samé licháče.....nebo ztrácet? :))

23.03.2018 3 z 5

Malá sestra Malá sestra Martina Borger

Přemýšlím, co napsat a asi jediné, co mi neustále leze na mozek je slovo: DĚSIVÉ.... ještě teď z toho mám husí kůži. Když to čtete, tak si říkáte, že to chcete nějak zarazit, ale to prostě nejde.... DĚSIVÉ, že se tohle opravdu děje...je mi z toho úzko....

03.03.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Docela příjemné oddechové čtení - nijak náročné - ale to je také někdy potřeba :) Každopádně ten několikrát zmiňovaný konec - přiznávám, že já tyhle zakončení moc nemusím - ale nechci psát spoiler, tak to tu nebudu rozvádět :) Jo, a co je sympatické: před každou kapitolou je psaný recept, který s ní opravdu souvisí, což je příjemné a tak si říkám, že asi zkusím makadamové koláčky....koneckonců četla jsem ji do výzvy DK jako knihu o jídle, tak je to i nasnadě :)

22.01.2018 3 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Bylo to takové odpočinkové...milé....nepravděpodobné :) .... ale pořád mi tam něco haprovalo a konec mě trochu zklamal...ale jako kniha oddechovka to bylo fajn :)

18.01.2018 4 z 5

Hvězdy, můj osud Hvězdy, můj osud Alfred Bester

Já opravdu, ale opravdu nemám ráda sci-fi, nicméně jsem se v rámci výzvy roku 2016 podvolila a nechala si nějakou knížku doporučit, prvních 60 stran jsem opravdu trpěla nudou, pak se mi to začalo líbit a posledních 26 stran opět utrpení, ale to už spíš díky překombinovanosti autora – alespoň na mě to už bylo moc. Ale myslím si, že pro toho, kdo sci-fi rád má, to musí být pěkné počtení :)

24.11.2017 2 z 5