Selinute Selinute komentáře u knih

I přesto, že byla knížka doslova "prošpikovaná" husitskými válkami, které mě moc nebavily, byla velmi, velmi čtivá. Opět jsem s nadšením sledovala další osudy fiktivního rozvětveného rodu Prokopů, který se dále rozvíjí v několika dějových liniích. Tato část mě hodně bavila. Kdo má rád historii podanou zábavnou a poutavou formou, určitě nebude zklamán. A já už se těším na další díl.

22.03.2016 4 z 5

Tisíc ostrovů Jadranu Tisíc ostrovů Jadranu Antun Šoljan

Již staří Římané pokryli ostrovy zdmi svých letních sídel, zvaných villae rusticae, v nichž odpočívali patricijové po hlučném římském životě, zakládali zde první vinice a lovili jeleny. Jedna z nejkrásnějších římských vil stojí dodnes, částečně dobře zachovalá, v osadě Polače na Mljetu: opevněná věž z vyhlídkou na moře.

20.03.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Tak toto čtení jsem si doslova užívala a od knížky jsem se se nemohla ani odtrhnout. Už po přečtení knihy Mráz jsem se moc těšila na další pokračování této francouzské série s majorem Martinem Servazem a jeho týmem. Teď můžu napsat, že oprávněně. Kruh je napínavý, úžasně napsaný a pro mě dokonalý.
Au revoir major Servaz!

20.03.2016 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Průměrná detektivka, jedna ze slabších, přesto moc příjemné počtení.

19.03.2016 4 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Tato knížka je trochu slabší, ale přesto jsem ji už četla několikrát.

19.03.2016

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ne, tato knížka mě opravdu nedokázala nějak více zaujmout. Bohužel, můj styl to není.

16.03.2016 3 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Příjemné oddechové počtení s romantickými zápletkami.

14.03.2016 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Poutavý a napínavý příběh se zajímavým koncem.

12.03.2016 4 z 5

Království na prodej Království na prodej Ludmila Vaňková

Oblíbila jsem si romány paní Vaňkové. Krásně se čtou a jsou pro mě relaxem. Na své si určitě přijdou všichni příznivci historie i velkých milostných příběhů.

11.03.2016 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Pomalejší rozjezd, kdy jsem se nemohla nějak začíst... Námět velmi originální, závěr mě však nijak nepřekvapil. Knížka mě bavila až ke konci a to opravdu na vyšší hodnocení nestačí. Škoda.

09.03.2016 3 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Trochu jiné kafe, ale dobré. I tato "deaverovka" se mi líbila a už se těším na další díly.

06.03.2016 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Co napsat.....budu čtvrtá v pořadí, pro kterou je tato kniha trochu zklamáním. Začátek byl zbytečně zdlouhavý, utahaný a neměl žádnou jiskru. Jak píše i petronella 1, prvních 260 stran jsem se vyloženě nudila a nějak jsem se nemohla začíst. Je mi líto, ale srovnám-li tuto knížku s Tajemstvím letního odpoledne, nemůžu dát, bohužel, vyšší hodnocení.

03.03.2016 3 z 5

Sup je trpělivý pták Sup je trpělivý pták James Hadley Chase (p)

Dlouho jsem zvažovala, kterou "chaseovku" si vyberu do čtenářské výzvy. Můj oblíbený James Hadley Chase je prostě dokonalý vypravěč a těžko se vybírá jedna knížka. Tato je lahůdka na jeden večer...

01.03.2016 5 z 5

Povídky otce Browna / Paradoxy pana Ponda Povídky otce Browna / Paradoxy pana Ponda Gilbert Keith Chesterton

Po zhlédnutí televizního seriálu Otec Brown jsem se rozhodla pro jeho knižní podobu. A tak jsem objevila Chestertona...
Nemotorný, ošumělý páter Brown řeší složité zápletky a překvapivě a jednoduše odhalí každou záhadu či tajemství.
Povídky jsou vtipné a zábavné a rozhodně se u nich čtenář nenudí.

29.02.2016 5 z 5

Vražedná mše Vražedná mše Jan Bauer

Mám ráda historické detektivky ze středověku, které mě pobaví a navíc si u nich odpočinu. ..a můj oblíbený františkánský mnich Blasius byl opět skvělý.

28.02.2016 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Další napínavý příběh Lincolna Rhyma a Amelie Sachsové. Je sice o malinko slabší, ale stále dost dobrý.

27.02.2016 4 z 5

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Poutavý titul a lákavá obálka slibuje zajímavý romantický příběh. Bohužel, to ale byla jen průměrná oddechovka, alespoň pro mě.

25.02.2016 3 z 5

Pohlednice z kavárny Pohlednice z kavárny Lenka Horňáková-Civade

Výborně Lenko, úplně se vidím, jak sedím v pekárně, místním bistru nebo jiné malé kavárničce či na terase v některé z kamenných vesniček vypínajících se nad levandulovými poli. Lenčina Provence není jen o kavárnách, je taky o vůni levandule, rozmarýnu o namodralých olivovnících, kamenných chaloupkách, kvetoucích polích vlčích máků a cikádách, které snad nikdy nespí..

24.02.2016 5 z 5

Pozvanie do Provensalska Pozvanie do Provensalska Elizabeth Adler

Docela dobrá oddechovka se správnou dávkou romantiky.

23.02.2016 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Deaver - mistr zvratů nám tentokrát přibližuje svět kouzel a iluzí. Ne, nebylo to překombinované, bylo to dobré..... ne dobré, vynikající....

21.02.2016 5 z 5