Selinute Selinute komentáře u knih

Velká Británie Velká Británie Michael Leapman

Naprosto vynikající průvodce, kterého si určitě zamilujete.

G... jako grázl G... jako grázl Sue Grafton

Knížka mě trochu zklamala. Průměrná detektivka ke které se už nebudu znovu vracet.

15.10.2014

Žabí bratrstvo Žabí bratrstvo Edgar Wallace

Jedna z mých oblíbených. Taky jsem ji četla už několikrát a určitě ne naposled.

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Mám moc rády tyto Wallaceho oddechovky. Můžu je číst znovu a znovu.

15.10.2014

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

Jedna z knih, na které z mládí ráda vzpomínám.

15.10.2014 4 z 5

Vojenské povídky Vojenské povídky Alois Jirásek

Nikdy mě nedokázala zaujmout.

Dům v bouři Dům v bouři Mignon Good Eberhart

Kdysi dávno dokázala pobavit. Dnes zabírá místo v knihovně.

Vražda z rozmaru Vražda z rozmaru John Burke

Tak tuto starší detektivku stačí přečíst jednou.

Národní pohádky a pověsti Národní pohádky a pověsti Václav Beneš Třebízský

Zaujmou malé i velké čtenáře. Jsou doplněny nádhernými kresbami Adolfa Zábranského.

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Knížka mě zaujala od první stránky. Mladý sympatický hrdina Martin ze Stvolna, se kterým putujeme napříč Francií 14. století, a prožíváme s ním radosti, lásky, utrpení i válečné tažení proti Angličanům, dokázal zaujmout nejen mě, ale i desítky čtenářů přede mnou. Knížka výstižně popisuje hrůzy moru i bezmocnost proti náboženskému fanatismu a inkvizici. Bylo to super čtení, závěr byl však trochu slabší a poměrně zdlouhavý. I přesto se těším na další díl, který už na mě doma čeká.

12.10.2014 5 z 5

Stíny v srdci Stíny v srdci Katherine Webb

Dlouho mně trvalo, než jsem se do knížky začetla. Komentář, který napsala Amysa, vystihuje vše. Ale jo, .... docela dobrá.

08.10.2014 3 z 5

Turecké záhady Turecké záhady Arnošt Vašíček

Turecko je země plná úžasných památek. Nejvíce mě zaujala kapitola o Kappadokii. Kapadokie se svými podzemními městy, tunely, které jednotlivá města spojují, skalními městy a kostely s bohatou freskovou výzdobou. Nabízí se otázka. Kdo a proč tato podzemní města vybudoval ? Byli to Chetité? K čemu sloužila a před čím měla jejich obyvatele chránit? Kdo vytvořil klimatizační systém, kdy některé šachty byly určeny k odsávání vydýchaného vzduchu a jiné do těchto podzemních prostor čerstvý vzduch přiváděly? Záhada nad záhadu. Kappadokie je jedna z nejnádhernějších, ale zároveň nejtajuplnějších lokalit Turecka. Ráda bych ji jednou navštívila.

07.10.2014 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Pohádka pro dospělé, která mě zpříjemnila sobotní a nedělní odpoledne. Moje první od této autorky a určitě ne poslední.

06.10.2014 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Když jsem si knížku půjčovala, žádný zázrak jsem od ní nečekala. O to víc a mile mě překvapila. Vesnička se sympatickým názvem Three Pines mě naprosto okouzlila. Děj ubíhal jako když voda plyne klidně, pomalu, nekomplikovaně... Žádná krvavá brutalita. Knížka se četla dobře, byla to chytrá a promyšlená detektivka. Hodně se mi líbila atmosféra této malé vesničky, připomínající starou dobrou Anglii, která čtenáře do děje doslova vtáhne.

03.10.2014 5 z 5

Záležitost srdce Záležitost srdce Danielle Steel

Tak nevím, nebylo to špatné, ale .... ne víc jak jednou.

03.10.2014 3 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Vynikající, čtivá, stejně dobrá jako Pílíře země nebo možná i lepší. Nedá se zapomenout.

30.09.2014 5 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Toto bylo moje první setkání s kapitánem Exnerem. Po shlédnutí filmu Poklad byzantského kupce, jsem si chěla některou Erbenovu knížku už dávno přečíst. Bohužel jsem se k ní doslala až nyní. Byla jsem však zklamaná. Po akčním prvku nikde ani památky. Jen prostředí archeologických vykopávek, které vytvářelo poutavou kulisu tohoto příběhu, mě dokázalo zaujmout. Tato knížka mě opravdu neoslovila.

23.09.2014 3 z 5

Konec záletné lady Konec záletné lady Hana Parkánová-Whitton

Byla to krize. Další detektivky této autorky si fakt odpustím.

21.09.2014 1 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

Naprosto mě nezaujala.

20.09.2014 1 z 5

Věž lží Věž lží Marie Cristen (p)

Tento historický román s romantickou zápletkou nebyl špatný. Musím však souhlasit s Venezií, že Druonovi Prokletí králové jsou o hodně lepší.

20.09.2014 3 z 5