simca9342 simca9342 komentáře u knih

Deformace Deformace Robin Cook

Přečteno před lety .

Má první a poslední kniha od autora. Bohužel mě plytkost děje a nedostatky akce odradily od půjčování dalších thrillerů p. Cooka.
Ke knize : kdo nejlíp rozhoduje o osudu dítěte? Adam spolu s partnerkou Jennifer čekají dítě. Kvůli nedostatku peněz přeruší Adam vzdělání a zaměstná se u jisté firmy která jak později zjistí vlastní kliniku ,kam chodí jeho žena na předporodní vyšetření. Něco ale není v pořádku...

12.07.2023 3 z 5

Anka béčko a nepodstatné detaily Anka béčko a nepodstatné detaily Ivana Janišová

"Z pravěku "
Příběhy smutné a veselé ze života malé Anky, která je přes léto na chalupě.
Jenže, když kamarádka onemocní a počasí taky není nic moc , co dělat? Jak zahnat nudu?

11.07.2023 5 z 5

Moje první knížka o ročních obdobích Moje první knížka o ročních obdobích Anna Pfeiffer

"Z pravěku "
Další leporelo pro děti - obejvitele, které se chtějí dozvědět něco o tom, jaká jsou roční období a proč se střídají.
Posuvné obrázky a otáčivé části knihy s tvrdými deskami přitahují malé zvědavce a další zkoumání začíná.

Sólo pro Sáru Sólo pro Sáru Brigitte Blobel

Hodnocení trilogie "z pravěku" :

Sára je mladé děvče toužící po jediném - stát se jednou slavnou baletkou. To by chtělo asi každé dítě jejího věku, ale žádné z nich nevi, co se za tím skrývá.
Měsíce několikahodinového tréninku denně, spousta dřiny, která ale přináší výsledky. Jaký bude výsledek Sáry je jasné už z přečtení anotace prvního dílu. Je přijata na baletní školu v dalekém Německu.
Je šťastná, ale má i trochu strach. Oprávněný, protože v jednom z dílu série půjde do tuhého.
O co přesně a jestli knihy končí šťastným koncem se můžete dozvědět.

Moje první knížka o lese Moje první knížka o lese Anna Pfeiffer

"Z pravěku "
Leporelo pro děti - obejvitele, které se chtějí dozvědět něco o tom, co je v lese a kdo tam žije.

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Přečtená před lety na střední.

Hodnocení série: Život na střední nemusí být nuda, když máte kolem sebe upíry! Touha po lidské krvi je silná a chce vůli , ale ovládat se, když na upíra přijde hlad jde opravdu těžko. To zjistí Elena - středoškolačka a s ni dva bratři Damon a Stefan. Boj proti temnému zlu začal...

09.07.2023 5 z 5

Radši nekoukat Radši nekoukat Ivanka Devátá

Přečtená před lety.
Opět další humoristické dílo autorky , ve kterém ani tentokrát nebude chybět upřímný život paní Deváté, ze kterého je zvyklá si dělat srandu , postřehy z cest a jejího zdraví.

09.07.2023 5 z 5

Anička v zahradě Anička v zahradě Ivana Peroutková

Přečtená před lety.

Hodnocení série: knihy ze série Anička by si měl přečíst včetně dítěte taky dospělý, protože nejen on se s hlavní postavou ztotožní. Anička je veselá školačka, která prožívá spolu s kamarády, rodinou a školou hodně dobrodružství, které ale můžou potkat každého z nás a je jedno jestli jsou smutné nebo veselé. Kromě příběhů najdeme v knihách taky krátké deníkové záznamy Aničky, které ale s příběhem souvisejí.

Aniččiny příhody s opičkou Sisi Aniččiny příhody s opičkou Sisi Věra Řeháčková

Přečtená před lety.
Hodnocení série: Dobrodružné příběhy o Aničce, její rodině, ale hlavně o novém přírůstku do rodiny. Malé a zlobivé opičce, které její paní dá jméno Sisi. Zažijí toho spolu tolik , že se vše nevejde do jedné knihy . Tak jsou dily dva a v žádném případě v nich není nuda.

08.07.2023 5 z 5

Barbie jako princezna z ostrova Barbie jako princezna z ostrova neznámý - neuveden

"Z pravěku "
V dětství jsem si Barbie celkem oblíbila a měla jsem ráda i filmy. V tomhle, který byl natočený na motivy stejnojmenné knihy pro děti se Barbie jmenuje Rosella a jako malé děvčátko ztroskotá na ostrově. Těch hodných. Zvířata jsou všude kolem a starají se o ní, ale cítí se sama , protože na pevninu zatím nedorazil žádný člověk . Jednou se to přece jen podaří a nebude to člověk. Teda ano, ale ne jen tak obyčejný. Princ si vezme Rosellu do své země. Jak si tam poradí?

Babička na inzerát Babička na inzerát Ludvík Středa

"Z pravěku "
Druhák - pro mě teď anonym , protože si nevzpomenu na jméno- tráví chvíli u paní na hlídání . Ta chvíle se později promění v měsíc, protože rodiče odjíždějí pracovně do Francie a divokého syna Šimona (jak napověděl internet) nemá kdo hlídat...
Inzerát, kteří proto dali rodiče do novin klapne a přihlásí se paní Matoušková.
Šimon spolu s "babičkou" zažije kromě Dne děti ještě opékání školní výlet a mnoho dalšího než se táta s mámou vrátí z výstavy.

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Přečtená před lety.
Válečno - romantický příběh vyprávěný z pohledu více postav. Na londýnském nádraží se potkají dvě mladé ženy, které spojuje jedno: pomáhají zraněným ve válečné době. Jsou zdravotnice Červeného kříže, takže je posílají na fronty, kde je naléhavě potřebují.
Scarlet doufá, že potká svého snoubence Thomase, o kterém už pěkně dlouho neslyšela.
Ellie je ze skromnější rodiny, tím pádem je trochu svérázná a drzá. Má ale obavy, jak bude vypadat Francie, kam je posílají. V Normandii, kde později obě potkají zkušenější sestru Lucy, se všechny stanou přímými účastníky vylodění spojenců, tedy Dne D. Jestli přežijí nejen nálety, emoční a vypjaté situace, ale také náročný den, při kterém málem přijdou o život, se dozvíte z téhle knihy. Doporučuji

07.07.2023 5 z 5

Encyklopedie obyčejných věcí Encyklopedie obyčejných věcí Štěpánka Sekaninová

Encyklopedie opět pro děti nás zavede k původu věcí, které dnes už každý považuje za samozřejmost. Kdysi ale tyto věci neexistovaly a někdo chytrý je musel vyrobit nebo vznikly úplnou náhodou. Jako třeba zavírací špendlík.
Jaké existovaly v minulosti hračky, kde se vzalo švihadlo, kdo vymyslel první kufr nebo co se dělalo , když přestal fungovat záchod?
Hlavní kapitoly se střídají s jinými vynálezy nebo podobně užitečnými věcmi.
Ilustrace se spolu s popisky hodí k doplnění znalostí a poznání toho, jak tehdy asi věci vypadaly.

06.07.2023 5 z 5

ZNÁŠ TO? Velká kniha otázek a odpovědí pro malé školáky ZNÁŠ TO? Velká kniha otázek a odpovědí pro malé školáky kolektiv autorů

"Z pravěku "
Všeobecné znalosti pro starší děti o světě , počasí a historii prokládané ilustracemi z daného období/éry.
Kniha je psaná formou otázky a odpovědi. Dozvíme se například, co je to tsunami, jestli je liška škodlivá nebo kdo vynalezl kolo.

Žáčkova encyklopedie pro žáčky Žáčkova encyklopedie pro žáčky Jiří Žáček

"Z pravěku "

Další encyklopedie a bude jich ještě hodně :)
Z té jsem si četla v dětství asi nejvíce, proto později získala jiný tvar, ale není to salátové vydání...
Tuhle knihu bych hodnotila z hlediska ilustrací, jsou pro dětské oči a zvídavost asi nejdůležitější, protože děti jsou někdy hodně zvídavé. Pojmy jsou sepsané podle abecedy je to tím pádem lepší pro vyhledávání a orientaci v knize. Je skoro podobná Rozumu do batůžku, ale rozměrem ji bohužel do příručního zavazadla nedostanete.

06.07.2023 5 z 5

Rozum do batůžku pro (před)školáky Rozum do batůžku pro (před)školáky kolektiv autorů

"Z pravěku"

Malá encyklopedie, kterou jsem u babičky na prázdninách četla spolu s kamarádkou.
Název je trefný, protože rozum je opravdu možné nacpat do batohu a cestovat- v malé knize je dost témat, která odpoví na každou otázku. Většinou dětskou takže nečekejte složité a odborné výrazy nebo velké množství dat. Ale historii včetně toho jak funguje naše lidské tělo tam najdete.

Operace Overlord Operace Overlord Will Fowler

Přečtená před lety.
Barevně ilustrovaná kniha nás krok po kroku a velmi podrobně seznámí s jednou nejznámnější operaci druhé světové s krycím názvem Den D (Day D). Fotografie, doslovy a další informace nám přiblíží životy osob 2.sv. Součástí knihy jsou také výpovědi svědků, zdravotního personálu nebo samotných vojáků divizí z daného dne. Doporočuji, nejen pro ty ,kdo druhou světovou doslova "žerou."

03.07.2023 5 z 5

Ples oběšenců Ples oběšenců Arthur Rimbaud

Z básní jsem měla celkem ráda Kytici , i když nebyla v komiksu , ale úvodní báseň se recituje ve školách a tehdy v 15, když jsem se jí učila jsem si říkala, že Erben psal asi dřív horory. Ples oběšenců pro mě představuje něco podobného - přelet autorovým životem, vztahem mezi jeho rodiči a osudnou nehodu.
Vše je doplněno textem a vyjádřeno básněmi, které jsou obrazovým znázorněním slov na předchozích stranách.

02.07.2023 5 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Čas se nedá předběhnout. Vždycky je o něco dříve než my a všichni spěchají, protože nestíhají a pak nadávají.
To ale neplatí u hlavních postav, protože oni dva dokázali, že čas prohrál a oni s přehledem vyhráli.
Teda... skoro.
Jack momentálně utíká před policií, ale nepodaří se mu to. Jeho hodně dobrá kamarádka Kate umírá, policisté vyhoví přání Jacka a vydají se s ním do pokoje Kate. Kvůli technickým problémům ale přijdou na poslední chvíli. Tajná krabička obsahuje něco , co by Kate zachránilo. Je bohužel pozdě, Kate zemře.
Jack si zpětně přehrává to jak se poprvé potkali, co se mezi nimi odehrálo, ale co hlavně způsobilo policejní zásah a kamarádčinu smrt.
Návraty do minulosti se stávají několikrát. Ne vždy jsou radostné, ale to k životu patří.

30.06.2023 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Přečtená před lety.

Libby S. : kdysi obézní holka teď už plnoštíhlá nastupuje opět na střední. pro svou postavu je ale terčem šikany že strany spolužáků a okolí, ale vše zvládá s obrovským nadhledem , i když ji samotnou to hodně mrzí. Kdyby tak ostatní věděli, co té obezitě předcházelo ...
Jack M. = obyčejný hubený kluk, který je ve třídě velmi oblíbený ,ale i on má své tajemstvi. Má prosopagnosii (nemoc, kdy má osoba potíže rozeznat obličeje), kterou umí dost dobře skrývat. Oba chodí na stejnou střední, kde se stejne jako Finch s Violet z Všech malých zázraků za trapných okolností potkají a zjistí, že každý jak Libby tak James jsou odlišní, ale vlastně každý strašně nezávislí a sví. Doporučuji, skvělá YA

29.06.2023 5 z 5