šipek šipek komentáře u knih

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Tak nevím co k této knize napsat, mě se kniha líbila, ale ten ustav a různé druhy postižení to je něco děsného a do toho ochrnutá neslyšící dívka těhotná. Myslím, že kniha je pro silnější nátury :-) . V knize je dost postav, trošku duchařiny. Autorce se vše v závěru knihy podařilo s přehledem rozmotat. Zajímavý je způsob mluvy islandské tykání. Shodou náhod se nám v rodině byla představit minulý týden mladá žena z Islandu a fakt bylo zajímavé to její tykání všem.

31.07.2017 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha se četla velice dobře. Kniha nutí čtenáře přemýšlet, aby se čtenář neztrácel v ději. Trošku mi vadila nesmrtelnost hlavního hrdiny a závěr knihy (což zde nemůžu prozradit :-) . Za to ubírám jednu hvězdičku. Naprostý souhlas s komentářem ArwenAragorn až na to že já tu hvězdičku sebral.

31.07.2017 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Tak popravdě musím říci, že jsem od této knihy moc nečekal, ale byl jsem příjemně překvapený. Čtenář si oživil postavy z Milénia a bylo to fajn. Kniha je přehledná a dobře se čte. Za mě můžu doporučit.

10.07.2017 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Tak díky databázi knih jsem narazil na tohoto autora a musím říci dost dobrý. Celkem dojemný příběh o přátelství Scotta a fenky německého ovčáka Meggie. Pro mě bylo překvapivé jak se střídaly pohledy jednotlivých postav a dokonce i Meggie. Kniha má spád a moc dobře se čte, je to takové pohodové čtení. Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

06.03.2017 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tak musím jednu hvězdičku ubrat. Na knihy od tohoto autora se vždy těším, ale téma sekty mě trošku zklamalo. Oddělení Q super, ale to vymílání mozků mě opravdu nesedí. Samozřejmě se těším na další knihu.

02.05.2016 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Tak za mě velice slušná detektivka. Takové odpočinkové přehledné čtení s příjemným stylem psaní.
Vše do sebe hezky zapadalo. Tom Stilton jako bývalý bezdomovec mi přirostl k srdci jako komisař. Jednu hvězdičku ubírám za postavu Olivie, její způsob vyšetřování mi moc neseděl.

14.03.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak mě tato detektivka příjemně překvapila.Měl jsem určité obavy,které se nenaplnily. Cormoran i s jeho sekretářkou si získaly mé sympatie. Kniha je srozumitelná a krásně se čte. Žádné hororové scény klasický detektivní román.

12.06.2015 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zatím nejlepší kniha od tohoto autora. perfektně srozumitelně napsáno

11.07.2013 5 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Jan-Erik Fjell

Moc dobrý další díl, čekám jestli bude ještě pokračování.

24.07.2024 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Za mě to nebylo tak špatné jak některá hodnocení zde na databázi knih. Taková stará dobrá detektivka.

03.10.2023 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Tak mě tato kniha moc neoslovila, čekal jsem úplně něco jiného. Pomalu jsem si musel při čtení napsat rodokmen, aby jsem se lépe orientoval.

15.06.2021 3 z 5

Přichází bouře Přichází bouře Maria Adolfsson

Tak taková pohodová detektivka z úžasného prostředí. Mě se kniha líbila, ale něco málo k pěti hvězdičkám scházelo. Trošku jsem měl problém se jmény.

17.01.2021 4 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Tak za mě slabší 4 hvězdičky. Kniha se mi zdála celkem zdlouhavá. V knize je značné množství jmen , ale na druhou stranu vždy je celkem dobře ojasněno o koho se jedná. Závěr knihy měl spád a pro mě nečekané rozuzlení.

30.09.2019 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Kniha se čte sama a mě nezklamala. Zajímavý příběh který čtenáře pohltí a nutí číst dále a dále. Jednu hvězdičku jsem ubral za závěr knihy.

04.02.2019 4 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Tak kniha se neskutečně dobře čte, má spád a pomalu se nedá odložit. Příběh je dost realistický, tak nečekejte žádné bombastické změny. Lež a přetvářka se táhne celým dějem tohoto psychothrilleru. Trošku jsem byl zmatený v chatovacích minikapitolách. Nevěřil jsem co muže způsobit jeden polibek v opilosti manžela Claire paní učitelce Billyho a Claire rozhodování zda kvůli tomu opustit manžela nebo mu odpustit.

27.03.2018 4 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Tak jsem se dostal k této spisovatelce zde přes databázi knih a nelituji. Na pět hvězdiček to nebylo, ale moc dobře se kniha četla a byla srozumitelná. Čtenář se v ději neztrácel. Takové oddechové čtení s pro mě nečekaným rozuzlením i když se to dalo očekávat. Jako horor mi tato kniha nepřišla. Naprostý souhlas s komentářem od uživatele bajinecka.

10.08.2017 4 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Tak jsem přečetl všechny knihy od této autorky a tato byla poslední. Jak se říká to nejlepší nakonec. Za mě jasných pět hvězdiček. Kniha se výborně čte, má spád a pomalu se nedá odložit jak je čtenář zvědavý na pokračování. Udělal jsem ale velkou chybu, že jsem tuto sérii s Martinem Bennerem nečetl postupně. Knihy na sebe dost navazují což jsem nevěděl. Doporučuji číst postupně.

13.07.2017 5 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Tak jsem se nemohl do knihy nějak začíst, ale pak dost dobrý. Život a osud Hannibala je velmi zajímavý a co prožil v dětství ho poznamenalo na celý život. Ne nadarmo se říká oko za oko zub za zub a ještě v tom případě když se to týká vlastní rodiny.

18.06.2017 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Tak dávám plný počet hvězdiček. Knihy tohoto autora přímo hltám a těším se vždy na novou knihu teto série. Oddělení Q mě vždy dostane, i když postava Marca taková neohrožená pohádková.

07.06.2015 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Má první kniha od této spisovatelky a byl jsem mile překvapen. Byla moc pěkně napsaná,určitě vyhledám další knihu.

06.03.2013 5 z 5