šipek šipek komentáře u knih

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

U knih pana Formánka se musí hodně přemýšlet.

03.01.2022 4 z 5

Nezbytná opatření Nezbytná opatření Antonín Mazáč

Velice dobře napsaná detektivka. Čtenář si musí dát pozor na dost jmen v knize, začátek je pomalejší, ale chce to vydržet pak se nedá odložit je plná napětí.

04.03.2021 4 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Tak za mě povedený klasický psychothriller. Trošku mi to připomínalo Deset malých černoušků od Agathy Christie. Kniha se velice dobře čte, má napětí a úžasné prostředí.

30.06.2020 4 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Za mě dobrý psychothriller a závěr knihy velice povedený. Jen mi trochu vadilo neustálé rozmlouvání s nebožtíky.

14.04.2020 4 z 5

Lovci ohně Lovci ohně Mons Kallentoft

Tento autor má zajímavý způsob psaní z pohledem již nežijících postav této detektivky. Kniha nastavuje neradostný pohled na současný zvrácený lidský svět. Jen škoda, že se mi nepodařilo číst tuto sérii postupně.

10.10.2019 4 z 5

Nezbytná smrt Lewise Wintera Nezbytná smrt Lewise Wintera Malcolm Mackay

Tak mě se kniha líbila. Na pět hvězdiček to nebylo, ale dobrý. Zajímavý pohled z druhé strany, příběh má spád a zajímavý děj. Trošku otevřený konec knihy mě donutí brzy sáhnout po pokračování. Knihu doporučuji.

25.03.2019 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Knižka se dobře a rychle čte, má to spád. Jediné co jsem měl problém jsou jména tam to bylo horší. Hlavní postava není detektiv ale novinář což se mi líbilo. Kniha má dvě dějové linie a ta starší se mi zdála lepší. Prostředí knihy je také super, trošku mě zklamal závěr knihy pro to jsem strhl jednu hvězdičku. Knihu můžu doporučit k přečtení mým oblíbeným uživatelům.

03.03.2019 4 z 5

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Tak dávám 3 lepší hvězdičky. Kniha není špatná, ale zdá se mi zdlouhavá a co mě dělalo velké potíže byly jména. Dost špatně jsem se orientoval a občas jsem se i ztratil.

26.02.2019 3 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Velice dobře napsaná kniha. Četla se pomalu sama, úžasný spád, pomalu se nedá odložit, ale pozor dost drsná kniha. Není pro slabší povahy.

06.11.2017 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Tak jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvězdičkami. Nejvíce mi vadilo neustálé pojmenování ulic, náměstí, které se nedalo stejně zapamatovat. Ale určitě si tuto sérii přečtu celou, jelikož knihy od tohoto autora patří k mým oblíbeným.

28.02.2017 3 z 5

Podvod Podvod Charlotte Link

Tak jsem takový román s kriminální zápletkou po přečtené knize Noční lovec moc potřeboval.
Po knize jsem sáhl náhodně v knihovně a jsem tomu moc rád. Čtenář se začte a přestává vnímat čas, kniha se nedá pomalu odložit. Má to spád a stále se něco děje. Moc hezky je kniha napsána. Určitě sáhnu po další knize od této autorky.

27.10.2016 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Tak taková pohodová detektivka. Měl jsem strach, že se budu ztrácet ve jménech, ale bylo to v pohodě. Moc dobře se to čte akorát by to chtělo umět hrát bridž :-).

26.07.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Detektiv Cormoran je hrozně fajn postava. Takové klidné inteligentní čtení. O jednu hvězdičku dávám méně jelikož se mi kniha zdá chvílemi dost zdlouhavá.

24.02.2016 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Tak u této knihy nemusím ani přemýšlet nad počtem hvězdiček, prostě vynikající kniha od výborné autorky. Přehledně se prolínají dvě časová období , vše do sebe zapadá. Tak jsem nechtěl tuto knihu ani odložit. Čtenář netuší jak to vše dopadne.

16.11.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Tak jsem si opět pochutnal. S detektivkami od tohoto autora to mám jak s dobrým jídlem. Moc se na něj těším a pak se mi to nechce dojíst jak je to vynikající. Tak to mám s detektivkami od Jo Nesbø.

24.02.2015 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tak jsem si opět pochutnal.Knihy od tohoto spisovatele čtu jedním dechem.Již čekám na další díl,zatím přečteny všechny série oddělení Q.

31.01.2015 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Vynikající detektivka , není co vytknout .Již se těším na další knihu od této spisovatelky.Má druhá kniha od této autorky.Nyní jsem si přidal tuto spisovatelku do oblíbených

21.03.2013 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

doporučuji přečíst dobrá kriminálka.

08.10.2012 4 z 5

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Tak jsem po delší době odbočil od mého žánru a neudělal jsem špatně. Kniha je zajímá, čtivá a na konci vše do sebe zapadlo.

17.08.2020 4 z 5

Sedmá oběť Sedmá oběť Alan Jacobson

Tak naprosto souhlasím s hodnocením knihy zde na databázi knih. Průměrná detektivka přečíst se dá ale nic moc to nedá.

17.09.2018 3 z 5