šipek šipek komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velice dobrá a čtivá detektivka. Po přečtení této knihy mám již připravenou k přečtení celou sérii s inspektorkou Erikou Fosterovou, která je dost sympatická. Je to pohodové a srozumitelné čtení. Trošku mě zklamal závěr knihy. Bylo to jak z nějaké bondovky.

04.11.2018 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Tak jsem měl přečteny všechny předchozí díly této série a již jsem ani nečekal, že bude pokračování. Za mě velice dobrá kniha, čtenář se neztrácí v ději vše je srozumitelné. Tato série je lepší než následující s Kate Marshallovou. Na můj vkus jsou ale všechny knihy moc krátké a hned přečtené. Je zajímavé načasování vydání vždy pře vánočními svátky.

12.12.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Od tohoto autora čtu vždy jednu knihu za čas a pak si musím dát oddech. Způsob provádění vražd je vždy originální a brutální. Miluji dvojici detektivů Roberta a Carlose. Opět výborné počteníčko i když jsem četl i lepší knihy od tohoto autora.

26.07.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak opět mě můj oblíbený autor nezklamal. Jeho knihy mají jednu velkou nevýhodu moc rychle se čtou a čtenář je hned na konci. Opět brutální jízda plná napětí a do posledního detailu popsaný průběh vražd jak je u tohoto autora zvykem. Mohu jen doporučit.

08.04.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tak opět skvělá Kim. Tato série mě neskutečně baví a je hrozně čtivá. Již mám připravenou další knihu od této autorky. Tolik dějových linií a vše do sebe zapadá. Závěr knihy jsem přímo hltal stránku za stránkou.

23.01.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tak si tohoto autora musím přidat k oblíbeným. Moc dobře se knihy čtou. Soukromý vyšetřovatel David Raker a jeho hledání pohřešovaných osob je zajímavé a plné napětí. Vřele doporučuji k přečtení.

10.06.2019 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Krátké kapitoly, svižné tempo až je na škodu jak se tato kniha rychle přečte. Knihy této autorky mě ohromně baví. V komentářích k této knize již bylo vše řečeno. Vřele doporučuji.

08.03.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tak tato série se čte úplně sama. ani bych neřekl, že jsem již dočetl 6 díl. Dvě dějové linie, které zdánlivě spolu nesouvisí a hle ono všechno souvisí se vším. Ani se mi nechtělo knihu odložit. Těším se na další pokračování.

22.12.2022 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Po této sérii detektivních příběhů vrchního inspektora Gamache vždy rád sáhnu, když si chci přečíst klidný a reálny detektivní případ. Knihy této autorky jsou úžasně lidské protknuté vůní kávy a životem v malebné vesničce Three Pines.

22.02.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Tak po delší době jsem sáhl po české detektivce a byl jsem mile překvapen. Určitě to nebude poslední kniha od této spisovatelky. Kniha má spád a moc dobře se čte, vše je přehledné i když je tam dost postav tak se čtenář v nich neztrácí. Za mě doporučuji.

14.10.2020 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Ta za mě výborná detektivka. Další skvělá série díky databázi knih. Sehraný detektivní tým a v knize nahlédneme i do soukromého života vyšetřovatelů. Moc dobře napsaná kniha plná nečekaných zvratů s výborným vyvrcholením. Vřele doporučuji.

16.09.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak tohle byla super kniha. Brutalita vražd zde dávala smysl. Tak to bude další výborná série na kterou jsem narazil díky čtenářům zde na databázi knih. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

26.08.2020 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Knihy této autorky mají stále vysokou úroveň. Čtivé, napínavé, krátké kapitoly a čtenář je hned na konci knihy. Takže já jsem opět hodně spokojený. Vřele doporučuji.

18.05.2023 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Tak má první kniha od této autorky a musím říct velké překvapení. Očekávání jsem měl, ale kniha mé očekávání ještě předčila. Okamžitě musím sehnat první díl této série. Souhlasím s komentářem uživatelky lucakuca, já měl podobné pocity, když jsem knihu dočetl.

27.03.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Tak za mě jednoznačně plný počet hvězdiček. Moc kvalitní detektivka plná napětí, jsem rád že jsem díky databázi knih nalezl dalšího výborného spisovatel a hlavně určitě čtivou sérii s Washingtonem Poe a Tilly Bradshawovou. Určitě doporučuji milovníkům tohoto žánru.

20.06.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tak a hurá na další díl této dost dobré serie případů s Josie Quinnovou. pokud bude v knihovně k mání. Za mě plný počet hvězdiček. Krátké kapitoly svižný děj plný zvratů. Trošku se mi zdál překombinovaný příběh s novorozenětem.

07.06.2022 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tak pro mě brilantně napsaná detektivka. Tento příběh řadím k jednomu z nejlepších z celé série s Harry Holem. Harry si prožívá neskutečné peklo, které občas řeší s kamarádem Jim Beamem. Závěr knihy je neskutečně propracovaný a překvapivý. A to co se děje po odhalení vraha nad tím zůstává rozum stát jak to mohl autor takto vymyslet. Já myslím, že kostky jsou vrženy a můžeme očekávat další díl této série s HH.

12.02.2021 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tak opět výborné počteníčko, Kniha volně navazuje na ďábelské hry takže doporučuji číst postupně. Případy Kim jsou plné napětí a nečekaných zvratů plné napětí. Postava Alex je přímo ďábelská a Kim je výborná a její tým také. Milovníkům tohoto žánru knihu vřele doporučuji.

27.06.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Má první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Parádní detektivka a velice dobře napsaná. Postava hlavní inspektorky Kim Stoneové mi sedla. Téma je zajímavé a kniha má spád. Závěr knihy byl srozumitelný a dokončený.

24.10.2017 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Tak k této knize není již pomalu ani co napsat abych se neopakoval, vše je již níže sepsáno. Za mě vynikající psychologický thriller, který by mohl být pomalu jako povinná četba. Vřele doporučuji. A ještě dovětek, jen zírám kolik mých oblíbených uživatelů zde na databázi knih má tuto knihu již přečteno.

27.02.2024 5 z 5