šipek šipek komentáře u knih

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Tak za mě další série výborných detektivek. Kniha má spád a nedá se pomalu odložit. Krátké kapitoly jen odsýpají. První dva díly jsem si půjčil v knihovně a třetí jsem útíkal koupit. Určitě doporučují milovníkům tohoto žánru.

07.06.2022 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Tak opět trošku otevřený závěr knihy a já nemám připravený další díl. Očekával jsem uzavřený konec. Jinak kniha výborná s dost zápletkami. A jdu se poohlédnout do knihovny po 6 dílu této sérii, dokud mám vše v paměti.

17.05.2022 5 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Tak tento díl mě přímo nadchl. Za mě zasloužených pět hvězdiček. Kniha má spád, napětí a příběh o pokusech na lidech a dětech je k neuvěření. Druhá dějová linie s pohledem do života komisaře Sharka je plná hrůzy a děsu s neskutečným psychopatem, který se nezastaví před ničím. Kniha graduje až do samého závěru.

19.07.2021 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Tak za mě dost dobrá detektivka s nečekaným až překombinovaným koncem knihy. Závěr nechal pár věcí nevyřešených takže je se opět na co těšit. Vřele doporučuji opravdu to stojí za to.

29.01.2020 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Tak další kniha od mé oblíbené autorky a opět strhující, promyšlené, dech beroucí čtení. Vše do sebe zapadá a na závěr je to jinak. Je radost knihy od této autorky číst, vřele doporučuji.

13.09.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Za mě kniha dost dobrá. Krásně se četla , dvě dějové linie se dobře prolínaly. Vše do sebe postupně zapadá. I já jsem koukl do Google Maps.

14.01.2016 5 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

U tohoto autora jsem někdy úplně nadšen a na druhé straně má knihy, které mě zklamou. Pokoj mrtvých řadím do takového středu, nenadchlo mě to a ani nezklamalo. Zápletka se mi zdála trochu překombinovaná.

23.01.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Takové rychlé čtení. Dá se říct, že jsem knihu jenom prolétl. Moc mě to nenadchlo.

04.01.2024 3 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Tak ani jsem netušil, že jsem tuto sérii začal číst od posledního dílu. Autorku znám tak jsem sáhl v knihovně po této knize a udělal jsem moc dobře. Teďka se pustím do této série od začátku. Při čtení této knihy je potřeba mít okolo sebe ticho a věnovat se čtení. Za mě velice dobrá kniha.

28.08.2023 5 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Po této knize jsem sáhl v knihovně, jelikož tento autor je u mě v oblíbených. Tak jsem tohle téma knihy vůbec nečekal. Kdybych to věděl, taj jsem se asi rozmýšlel jestli číst nebo nečíst. Nakonec jsem rád že jsem si knihu vypůjčil. Takže za mě dobrý.

25.05.2023 4 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Tak po delší době se ke mě dostal asi poslední díl této pro mě výborné série detektivek. Přečetl jsem všech šest dílů a ani jeden díl mě nezklamal. Pro mě to bylo dost náročné čtení, jelikož jsem na vlastní kůži prožil to co dvojice Alex s Frederikou. Tajně doufám, že toto nebyl poslední díl a dočkáme se dalšího pokračování.

07.07.2022 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tak za mě to thriller moc nebyl, spíše výborně napsaný příběh.

24.08.2021 4 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Za mě výborně napsaná kniha s úžasnou atmosférou. Tuto sérii s inspektorem Gamachem si určitě přečtu celou. Je to taková poklidná detektivka na klidné večery. Vřele doporučuji.

28.06.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tak jsme se konečně dozvěděli příběh o životě jednoho z hlavních postav této série Asada. Pro mě byla tato kniha asi nejslabší z celé série i když případy oddělení Q řadím hodně vysoko. Postrádal jsem typický Asadův humor a téma terorismu také nemám moc v oblibě. Na druhou stranu se kniha velmi dobře čte a já čekám na pokračování.

25.05.2020 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak dávám 4 hvězdičky. Moc dobře je kniha napsaná a zajímavě. V první části z pohledu Amber a v druhé části z pohledu Daphne. Čtenář jen zírá jak může být člověk lstivý a vypočítavý a co je vše schopný pro své blaho vykonat.

25.10.2019 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Tak zde jsem ani chvilku neváhal jednoznačně 5 hvězdiček. Vše propracované do posledního detailu s úžasným, nečekaným ale rychlým závěrem. Ze začátku knihy jsem měl problém s vedeným monologem se svým mrtvým bratrem, ale postupně jsem si zvykl a do knihy to výborně zapadlo. Vřele doporučuji všem čtenářům tohoto žánru.

13.09.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tuhle sérii detektivek s oddělením Q miluji. Mám je přečteny vše postupně. Tato kniha se mi zdála asi z celé série nejslabší nebo mám již u tohoto autora laťku dost vysoko. Ale detektivka je to dobrá a určitě stojí za přečtení. Čekám na další pokračování.

20.05.2019 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Super detektivka,Agatha opět zaměstnala mé mozkové buňky. Čtenář do poslední chvíle netuší kdo je vrah. Vřele doporučuji, na knihu je potřeba mít klid a přemýšlet.

13.09.2018 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Knize by neuškodilo o pár stránek méně, hlavně v první polovině. Konec knihy vše vynahradil. Taková ponurá severská detektivka až mrazivá. Střídání minulosti a současnosti bylo zajímavé až se vše spojilo v jeden děj. Úžasně vykresleno severské prostředí.

19.03.2018 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Přečetl jsem celou sérii s Harry Hole a paráda. Ohodnocuji zpětně jelikož jsem z kraje zde byl nováček a rozkoukával jsem se na databázi knih. JO NESBO je můj oblíbený spisovatel.

05.06.2017 5 z 5