SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Knížka se mi líbila mnohem více než film. Konečně jsem pochopila, o co ve filmu vlastně šlo. Skvělé.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

U knížky jsem plakala, u filmu taktéž. Takové příběhy mě vždycky dostanou a zůstávají ve mně ještě dlouho po přečtení.

12.09.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Obdivuju autora, jak dokázal vymyslet tak zauzlenou zápletku. Všechno do sebe na konci přesně zapadlo. Nádhera.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherně zauzlovaný příběh, který se pomalu odkrývá. Čte se snadno a téměř jedním dechem.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Některé básně z této knihy jsou naprostá klasika, krása.

14.05.2016 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Tahle kniha mě donutila se zamyslet nad životem samotným a takové knihy mám prostě ráda. Já si v tom našla to své. Jednoduché čtení s myšlenkou, kterou si každý musí najít sám. Doporučuju.

21.04.2015 4 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Celá Twilight sága je něco, co bych si klidně mohla číst znovu a znovu. Nestydím se přiznat, že tyhle knihy o upírech a vlkodlacích prostě miluju, i když je každý podle zfilmované podoby odsuzuje. Já na tenhle příběh absoulutně nedám dopustit!

22.12.2014

Krásná kniha, která se nedá přečíst na posezení. Jednotlivé kapitoly jsem musela chvilku vstřebat a měly opravdu krásná poselství. Děkuji pane Fulghume, hodně jsem si toho u Vašich řádků uvědomila.

19.03.2019 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Já to prostě ani jinak hodnotit nemůžu. Situace je stejná jako v první knize, stále dokola to samé. Děj se během 600 set stránek posunul téměr nulově. Přečtu si další díly jen, abych věděla, jak to skončí, ale tuším, že dočíst tuto sérii se u mě bude rovnat utrpení.

06.10.2018 1 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Co na to říct. Klasickou knižní verzi jsem ohodnotila 5 hvězdičkami a ani po třetím přečtení jsem hodnocení nezměnila. Komiksové vydání je samozřejmě krásné, originální a ilustrace jsou vážně povedené, kloubouk dolů. K pěti hvězdičkám mi ovšem chyběla celá ta linka příběhu, která v původním deníku je. Toto vydání má jen útržky toho, co mě na původní verzi tolik zasáhlo a mě tam jednotlivé situace a pocity chybí.
Doporučila bych ji dětem, které tak moc nečtou, aspoň pro seznámení se s příběhem Anny a také spousty a spousty dalších Židů v té době, ale pro mě to bylo "málo".

23.07.2018 4 z 5

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Gradace děje asi do poloviny knihy a pak dlouhé pasáže téměř o ničem. Potom zajímavý konec na posledních 15 stránkách.
Myšlenky a propojenost skvělá, ale zkrátka mi tam něco chybělo. Nepomáhal tomu ani středoškolský styl psaní, ačkoli se to četlo rychle a snadno, takže jako oddechovka dobré, ale toto téma by si zasloužilo "něco víc".

25.03.2018 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Miluju Shakespeara! Romantika, verš, krášně se to čte, naprostá klasika.

17.09.2017 4 z 5

Memento Memento Radek John

Odstrašující čtení, které jsem ale přečetla jedním dechem. Rozhodně stojí za přečtení.

16.09.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moc krásná kniha, psána více méně dětský stylem, ale plná hlubokých myšlenek. Určitě si ji přečtu někdy znovu a zase mi dá něco víc.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Skvělé a neotřelé. Překvapující, autorka přišla s něčím, co ještě nikde nebylo.

Proces Proces Franz Kafka

Nemůžu říct, že to byla špatná kniha jen proto, že mi dělalo opravdu problém ji přečíst. Bylo to zajímavé a nervy drásající. Vlastně přečtete celou knihu a na konci nemáte nejmenší tušení o čem jste četli nebo co se vlastně stalo.

12.09.2017 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

První polovina byla skvělá, druhá ale už zaostávala. I přesto dávám 4 hvězdy.

12.09.2017 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Mě to prostě baví, ať už se v mém okolí setkávám s odporem.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Kniha nebyla špatná, ale zároveň mě docela nudila. Sice to občas bylo vtipné, ale žádné vysoké hodnocení si to nezaslouží.

12.09.2017 2 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Tohle je prostě knížka, od které se člověk neodtrhne. Já sama ji přečetla za necelé dvě hodiny a musím přiznat, že se ve mně střídaly snad všechny pocit. Zasmála jsem se, ale také jsem měla slzy v očích. Tuhle knížku můžu jedině doporučit, protože se v řadách mých vrstevníků často setkávám s jedinci, kteří slovo "autista" používají, aniž by věděli co to znamená nebo obnáší.

19.01.2017 5 z 5